Jump to content


Προβλημα με ασυρματο ιντερνετ.


ennia

Recommended Posts

Καλησπερα.....

πριν 2 μερες (επιτελους μετα απο ενα μηνα ταλαιπωριας) εγινε η συνδεση μου με τη HOL. η συνδεση εχει γινει στο τηλ του σπιτονοικορη μου. εκει εχει εγκατασταθει και το modem ( αυτο που δινει η hol.) εγω μενω ακριβως απο κατω του. και αυτος και εγω συνδεομαστε ασυρματα με τη μονη διαφορα οτι αυτος ειναι ακριβως διπλα και εχει laptop και εγω (pc) με ασυματο στικακι TP-LINK. εγω δεν εχω και το καλυτερο σημα... με πεταει αρκετες φορες.

πειτε μου κανα τροπο που να μπορεσω να ενισχυσω το σημα μου και να μην με πεταει συνεχεια εξω. αν δεν βρω λυση αναγκαστηκα θα συνδεθω με καλωδιο αλλα ειναι λιγο ταλαιπωρια.:slap::slap::slap:

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά ρόλο στο να μην έχεις καλό σήμα...Καταρχήν εγώ θα αγόραζα ένα pci wireless adapter..Πιστεύω πως είναι πολύ καλύτερα από τα Stick. Να σκεφτείς μένω στον 3ο όροφο και πιάνω σχεδόν full σήμα από τον ξάδερφο μου 2 ορόφους πιο κάτω (οπο το desktop)!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά ρόλο στο να μην έχεις καλό σήμα...Καταρχήν εγώ θα αγόραζα ένα pci wireless adapter..Πιστεύω πως είναι πολύ καλύτερα από τα Stick. Να σκεφτείς μένω στον 3ο όροφο και πιάνω σχεδόν full σήμα από τον ξάδερφο μου 2 ορόφους πιο κάτω (οπο το desktop)!!

θα το δοκιμασω..... και απο οτι ειδα δεν ειναι και πολυ ακριβο.

το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εσυ εισαι απο πανω.......(το σημα παει προς τα πανω) ενω εγω απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει ρουτερ,πειραματισου με την πολωση.Δηλ να δοκιμασει με την κεραια οριζοντια και καθετα.επισης αν μεσολαβει νερο η μεταλλο μεταξυ των 2 κεραιων ξεχνα το.

Link to comment
Share on other sites

Κεραία στο οριζόντιο για μετάδοση μεταξύ ορόφων και αν είναι εύκολο απομακρυσμένη από μεταλλικές επιφάνειες, όπως το κουτί.

Αν η κάρτα είναι USB πάρε ένα extension USB και τράβα το στικάκι ψηλά και μακριά από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.