Jump to content



Πρόβλημα συνδεσμολογίας home cinema.....


sakis_to

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα φίλοι μου.Χαζεύω αρκετή ώρα το forum αυτο και χαίρομαι πραγματικά που δίνετε λύσεις σε προβληματα καθημερινά...:dance3:

Αυτό που αντιμετώπισα σήμερα ελπίζω να λυθεί και να μην μετανιοώσω για την αγορά που έκανα....

Εχουμε και λέμε...

Μόλις απέκτησα ένα home cinema και συγκεκριμένα το Sony DAV DZ880W.Ελπίζω να μου βγεί καλό μηχάνημα.

Εχω το ps3

Kαι Tv μια samsung full HD.

Συνδέω το ps3 στη tv με hdmi καλώδιο και με οπτική ίνα στο home cinema.

Συνδέω το home cinema με τη tv με hdmi καλώδιο

Όλα καλά πιστεύω...

Ps3 παίζει κομπλέ απο τα ηχεία.

Το dvd παίζει κομπλέ απο τα ηχεία.

Η tv όμως παίζει μόνο απο τα δικά της...Γιατί???? Μήπως θέλει και αυτή να την συνδέσω με οπτική στο home cinema....???

Ναι όμως το home cinema δεν έχει 2 οπτικές....Έχει 1 οπτική και 1 coaxial...

Ti κάνω?κατι διαβασα μέσα στο forum για ενα converter απο οπτική σε coaxial....Ισχύει αυτό?

Υπάρχει καμια άλλη λύση

Σας ευχαριστώ...:dance3:

Link to comment
Share on other sites

home cinema --> tv one way όχι αμφίδρομη

μπορείς να συνδέσεις την tv για ήχο απο το home cinema στην αναλογική είσοδο

Δοκίμασα να συνδέσω tv με home cinema με οπτική ίνα και έπαιξε......Το θέμα όμως είναι πως το home cinema έχει μια οπτική ίνα και αυτή την χρησιμοποιώ για ps3.....

Link to comment
Share on other sites

home cinema --> tv one way όχι αμφίδρομη

μπορείς να συνδέσεις την tv για ήχο απο το home cinema στην αναλογική είσοδο

Οταν λες αναλογική είσοδο τι εννοείς?Δεν μπορώ να συνδέσω οπτική ίνα απο την tv...converted σε coaxial είσοδο του home cinema και να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.