Jump to content


Πρόβλημα με την εγκατάσταση οποιουδήποτε λογισμικού πέρα από τα windows XP


aekaras21

Recommended Posts

Γεια σας!!

Σήμερα όταν πήγα να εγκαταστήσω τα windows 7 μου έβγαλε αυτά εδώ και πάλι δεν μπορεί να μπεί στα windows.

k2jnr7.jpg

nq844.jpg

20h13f9.jpg

Τωρα που ξαναέκανα format και έβαλα τα ΧΡ παίζει μια χαρά!!

Τι μπορεί να φταίει μήπως φταίει η μητρική μου και θέλει update από τα bios?(το οποίο δεν ξέρω να κάνω,ούτε ξέρω που θα βρώ το update.) Λοιπόν η μητρική μου είναι η:

25i6ekp.jpg

και η κάρτα γραφικών μου είναι η:

303fmfn.jpg

Προσπάθησα παλαιότερα να εγκαταστήσω τα linux(fedora,ubuntu,opensuse) και τώρα προσπάθησα να βάλω τα windows 7.Δεν μπορούν να μπούν γιατί τα παίζει το γραφικό περιβάλλον.Δηλαδή όταν πάω να κάνω instal ta linux μου βγάζει ακόμα από τα bios αυτά εδώ:

rc0bx3.jpg

rhon0j.jpg

και δεν ανοίγουν.

Thanks!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα γραφικων σου ειναι λίγο αρχαία οποτε ειναι και η μονη που λογικά σου δημιουργεί πρόβλημα.

Με 30-40 ευρω μπορεις να αγορασεις καποια και να λυσεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα γραφικων σου ειναι λίγο αρχαία οποτε ειναι και η μονη που λογικά σου δημιουργεί πρόβλημα.

Με 30-40 ευρω μπορεις να αγορασεις καποια και να λυσεις το προβλημα.

Λες να φταίει η κάρτα γραφικών ε??

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, σιγουράκι φαίνεται.

Γιατί παίζει η άτιμη όμως στα XP ;

Αν έχεις όρεξη και δυνατότητα, κάνε μια αφαίρεση ανεμιστήρα και αλλαγή πάστας, σαν τελευταία προσπάθεια πριν την αντικατάσταση.

Το έκανα το σαββατοκύριακο στη δική μου 6600gt και πρέπει να σου πω πως ήρθα αντιμέτωπος με σπάνιες μορφές ζωής:D

Επίσης να σου πω ενημερωτικά, πως η κάρτα παίζει απροβλημάτιστα στα 7άρια.

Link to comment
Share on other sites

Για το λίνουξ τουλάστιχον η κάρτα σου δεν είναι καθόλου κακή. Απλά μήπως τα έχει παίξει λιγουλάκι! Δοκίμασε στα ΧΡ να τη στρεσάρεις λίγο να δεις αν σου δίνει τα ίδια αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 6600GT είναι δεν είναι Riva TNT2. Δηλαδή δεν παίζει η 6600GT στα 7?? Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση πιστεύω εκτός άμα έχει πρόβλημα σαν κάρτα. Εάν όμως σαν υλικό είναι οκ τότε κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.