Jump to content



Κλείδωμα τιμονιού και αντικλεπτική προστασία


alexis2044

Εσείς το στρίβετε;  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μιας και η αντικλεπτική προστασία είναι επίκαιρο θέμα...

Όταν σβήνουμε το αμάξι και βγάζουμε το κλειδί, άμα στρίψουμε το τιμόνι αυτό κλειδώνει.

Παρέχει καμία αντικλεπτική προστασία; Έχω πιάσει τον εαυτό μου να το κάνει από συνήθειο...

Link to comment
Share on other sites

αν είναι αποφασισμένοι να στο φάνε το αμάξι δε σε σώζει τίποτα........μόνο ο παράγοντας τύχη αν περνάει κάποιος εκείνη την ώρα ή συμβεί κάτι άλλο και σηκωθούν να φύγουν.

τα αντικλεπτικά συστήματα το μόνο που κάνουν είναι να καθυστερούν τη διάρρηξη.

ακόμα και κλείδωμα στο τιμόνι και immobilizer και συναγερμοί με σένσορα ατμοσφαιρικής πίεσης να έχεις αν ο άλλος ξέρει τι πάει να κλέψει και πως να το ανοίξει είναι απλά θέμα χρόνου.

είναι προτιμότερο να το έχετε σε φωτιζόμενα σημεία ή κοντά σε πολυσύχναστους δρόμους παρά σε σκοτεινά στενάκια ή αλάνες.

έχω τη σουηδέζα 6 χρόνια. 1φορά προσπάθησαν να την ανοίξουν κατσαβιδιάζοντας τα λάστιχα στο πίσω τριγωνικό παράθυρο.

μάλλον κάτι τους έκοψε ή τελικά το κατσαβίδι δεν έκανε και καλή δουλειά γιατί είχαν έρθει ανοργάνωτοι.

αν στο χουν βάλει στο μάτι....αργά ή γρήγορα δε το γλιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ηξερα καν οτι κλειδωνει και πριν λιγο καιρο το ανακαλυψα :hehe:

καλα και να μου το κλεψουν ,αφορμη να παρω καινουργιο,οποτε καλυτερα...αλλα δεν νομιζω να μπουν στο κοπο να κλεψουν suzuki 15ετιας με 210000 χιλιομετρα πανω του ,μαυρο καπω(καρμπον ειναι μην μασατε :tongue:) και ασπρο προφυλακτηρα.οποτε και ξεκλειδωτο να το αφησω,η πιθανοτητα να λειπει μετα ειναι απειροελαχιστη...

Link to comment
Share on other sites

οσο ειχα το αλφα ρομεο και να το περνανε , δε θα ξεραν να το βαλουν μπρος:p

τωρα με το felicia , και να το παρουν δεν πηγαινει μια.lol Οποτε...ασε που εχω ξεχασει απειρες φορες τις ασφαλειες ανοιχτες:p

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα προ δεκαετιας μου εχουν ανοιξει αυτοκινητο (κι αυτη ηταν μεσα στο πανεπιστημιο :flag:)

Πηραν το ραδιοκασετοφωνο(με την προσοψη που ηταν επανω) αλλα δεν καταφεραν να παρουν το αυτοκινητο γιατι ελειπε απο το λεβιε των ταχυτητων,το πλαστικο τμημα που εχει το σχεδιαγραμμα με τις ταχυτητες :dirol:

Παντως απο τη στιγμη που ειναι ασφαλισμενο,αμα θελουν ας το παρουν.Πιο πολυ ανησυχω για αντικειμενα/χαρτια που μπορει ενδεχομενως να ειναι μεσα,παρα για το αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Στην παραπανω περιπτωση,σε καλυπτει η ασφαλεια αν εχεις καλυψη για ολικη κλοπη?σε μερικη φανταζομαι πως ναι...το ρωταω γιατι το ελεγαν και στο φορουμ που εχει το thread.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε για το τιμόνι μιλουσε το poll ? Εσεις το στριβετε βλεπω στον τιτλο και νομισα για τσιγάρο :p .

Οπως τα ειπε ο φραγμας ειναι περιπου . Φωτεινους χωρους και αν γινεται οχι ερημικους . Τωρα αν το εχουν κλεισει συμφωνια το οχημα απο πριν τα λαμόγια μονο σε κλειστο χώρο ωστε να μην υπαρχει επαφη καθολου εχεις καποια ασφάλεια .

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε για το τιμόνι μιλουσε το poll ? Εσεις το στριβετε βλεπω στον τιτλο και νομισα για τσιγάρο :p .

.

Παλι καλα...

Γιατι μετα το "στριβεις το τιμονι??" θα ακολουθησουν poll του τυπου "το σηκωνεις το χειροφρενο??" και

απο εκει θα συνεχισουμε με "τη βαζεις την ταχυτητα??" :hehe:.

(sorry@all)

Link to comment
Share on other sites

To κλειδώνω το τιμόνι και σηκώνω και το χειρόφρενο αμά λάχει να' ουμ... :hehe:

Το κλειδώνω ψιλοασυναίσθητα όταν βγαίνω με το πόδι (teh lulz) επειδή είμαι ψιλο ντερέκι. Οπότε στο έβγα, το γυρνάω λίγο με το πόδι μαζί με τη κίνηση που κάνω για να βγώ, και τσσααακ... είδατε αυτοματισμοί το ΜK3 μου; :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω αρχισει να πιστευω οτι στην Ελλαδα δεν χαιρομαστε τη χωρα διαμενοντας στην Αθηνα.

Αν ειναι για μεγαλουπολη 1000 φορες europe.

Εδω ειναι μονο για by the sea.

Επισης το κεντρο εχει αλωθει απο τους μεταναστες.

Ουτε να ειχαν νικησει σε πολεμο δεν θα ηταν ετσι.

Δεν λογοδοτουν σε κανεναν και ελεω γκετο φοβασαι να μιλησεις / φερεις αστυνομια.

Ποσο μαλλον για μικροκλοπες σε αμαξια. . .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.