Jump to content


Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Bρηκα ενα working proxy και η διαδικασια προχωραει κανονικα.

ΔΕΝ εχω πιστωτικη για να το συνεχισω, πρεπει να βρω τη φτηνοτερη χωρα με paypal.

(που και αυτο εχει τρελα restrictions)

Link to comment
Share on other sites

ειστε σιγουροι οτι χρειαζεται ντε και καλα proxy?

εγω δοκιμασα αυτο: Battlefield 3 Premiu - Forums - Battlelog / Battlefield 3

(με την διαφορα οτι αντι για γερμανια, εβαλα βραζιλια :p)

και εφτασα εδω:

post-22844-1416076291,7192_thumb.jpg

βεβαια δεν προχωρησα (και δεν ξερω αν στην ταυτοποιηση της visa φαινεται οτι ειναι ελληνικη, αλλα δεν νομιζω πως ειναι πολυ διαφορετικο: ακομα και μεσω proxy, η ιδια visa μου θα χρησιμοποιηθει, οποτε θα φαινεται αν ειναι απο ελλαδα ετσι ή αλλιως) και ουτε φυσικα μπορω να προτεινω τον τροπο σαν ασφαλη σε κανεναν. αν ομως ο σκοπος του proxy ειναι να φτασει κανεις στο βραζιλιανικο origin, τοτε μπορει και με τον παραπανω τροπο, ευκολα!

δεν δοκιμασα αλλες χωρες που πιθανον να εχουνε χαμηλους φορους και χαμηλες τιμες (πχ ρωσια, κινα κλπ) οταν ομως θα ενδιαφερθω πραγματικα, μαλλον θα το ψαξω... :p

Link to comment
Share on other sites

ειστε σιγουροι οτι χρειαζεται ντε και καλα proxy?

εγω δοκιμασα αυτο: Battlefield 3 Premiu - Forums - Battlelog / Battlefield 3

(με την διαφορα οτι αντι για γερμανια, εβαλα βραζιλια :p)

και εφτασα εδω:

[ATTACH]50591[/ATTACH]

βεβαια δεν προχωρησα (και δεν ξερω αν στην ταυτοποιηση της visa φαινεται οτι ειναι ελληνικη, αλλα δεν νομιζω πως ειναι πολυ διαφορετικο: ακομα και μεσω proxy, η ιδια visa μου θα χρησιμοποιηθει, οποτε θα φαινεται αν ειναι απο ελλαδα ετσι ή αλλιως) και ουτε φυσικα μπορω να προτεινω τον τροπο σαν ασφαλη σε κανεναν. αν ομως ο σκοπος του proxy ειναι να φτασει κανεις στο βραζιλιανικο origin, τοτε μπορει και με τον παραπανω τροπο, ευκολα!

δεν δοκιμασα αλλες χωρες που πιθανον να εχουνε χαμηλους φορους και χαμηλες τιμες (πχ ρωσια, κινα κλπ) οταν ομως θα ενδιαφερθω πραγματικα, μαλλον θα το ψαξω... :p

είμαι άσχημα ψημένος... πιστεύω ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην ΕΑ και θα την σκαπουλάρουμε....

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι τα "κλειδια" της origin (και σιγουρα του BF3) ξεκλειδωνουνε woldwide χωρις VPN η proxies (σε αντιθεση με καποια κλειδια του steam, οπως πχ του CoD που θελει ενεργοποιηση μεσω VPN αν ειναι ρωσσικο)

oποτε το θεμα ειναι πως θα παρεις αυτο το κλειδι.

μεχρι τωρα, τα ρωσσικα κλειδια τα επαιρναν με καποιο τροπο τα cd-keyαδικα και τα πουλουσανε worldwide. γι΄αυτο και κανεις δεν ειχε προβλημα ποτε με τα ρωσσικα κλειδια στο BF3 (εκτος βεβαια απο την γλωσσα, που στα dlcs και στο premium δεν ειναι παντος θεμα)

αν λοιπον καποιος βρει τροπο να αγορασει ενα key απο την βραζιλια, φανταζομαι οτι δεν θα εχει προβλημα να το ενεργοποιησει, as usual... :p

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] πως μπορεσες να δοκιμασεις paypal στην βραζιλια;

εγω πιστευω οτι αν ο λογ/μος σου (στο battlelog) εχει σαν χωρα του την ελλαδα, οτι proxy και αν βαλεις, ακομα και αν πας στην βραζιλια και κανεις απο εκει log-in, θα σου βγαζει τις δυνατοτητες πληρωμης που παρεχονται για την χωρα των ρυθμισεων του...

δοκιμασε να βαλεις χωρα την βραζιλια οπως περιγραφεται στο παραπανω post και δεν θα εχεις -λογικα- paypal payment option.

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

αφου αποτυχατε, αυτο σημαινει οτι καταλαβαινει οτι η visa και το paypal δεν ειναι βραζιλιανικα και τα απορριπτει. αραγε αυτοι που λενε πως αγορασανε μεσω proxy, με τι visa/paypal πληρωσανε? :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το καλυτερο που σκεφτηκα ειναι :

Φορτωνεις με paysafecard το EA Wallet/Funds

Αλλαζεις χωρα με καποια που επιτρεπει τετοιο τροπο πληρωμης και εχει μειωμενη τιμη

WIN.

Θελει δοκιμες ομως

Link to comment
Share on other sites

INDIAN WORKED

ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΙΝΔΙΑ 21 €....

Προφανως βραζιλια μπλοκαρε κατι την καρτα....

με proxy ή με αλλαγη χωρας;

εχει paypal η ινδια; η πληρωσες με visa?

τι αλλα ptions εχει για πληρωμες (δεν νομιζω να εχει paysafecard...)

με γειες! απαικτη τιμη! ζηλευω...:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.