Jump to content


Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Πω Chaos3X τωρα καταλαβα...μακαρι να μην την εχεις κανει ...

Παιδες εχει υπαρξει τετοια περιπτωση και στο παρελθον να μην δεχεται το mail

στο battlelog μην σας πιανει πανικος αμεσως.

Υποψην σε τετοια περιπτωση αν ειναι να μιλησετε με live support παιξτε το πακιστανοι

εγκω δεν ξερω και ετσι αλλος το πηρε για μενα ο πατερας μου ο εσκιμωο κτλ. που ετυχε

και ηταν στην Ινδια. :whistling

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει υπαρξει τετοια περιπτωση και στο παρελθον να μην δεχεται το mail

στο battlelog μην σας πιανει πανικος αμεσως.

κοιτα, το να μην δεχεται το e-mail στο battlelog (λογω bug) το καταλαβαινω

το πως μπορεσε να κανει αγορα (απο το origin) με ΑΛΛΟ (ασχετο/μη εγγεργαμενο στην ΕΑ) e-mail δεν το καταλαβαινω (εκτος φυσικα αν εκανε νεα εγγραφη)

ευτυχως το παιδι εχει το confirmation mail και πιστευω οτι θα βρει την ακρη (οπως σωστα λες να πεισει την EA οτι του το εκανε δωρο ο θειος του που πηγε στην Ινδια για να γινει γκουρου :p)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν το δέχονται!

Λένε ότι δεν γίνεται να μεταφερθεί το πακέτο από έναν λογαριασμό σε έναν άλλον και όταν εγώ τους λέω ότι δεν είναι δικό μου το λάθος μου λένε συγνώμη για την αναστάτωση και πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω σήμερα?!?!?!?!

Δεν έχω κάνει κανένα νέο account, αλλά αυτό έτσι το έχει πάρει.

Εν το μεταξύ, όταν έκανα την αγορά, ήμουν συνδεδεμένος με τα κανονικά μου στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου έκανε Refund επειδή διαπίστωσε ότι το καινούριο account DEN περιέχει κανένα παιχνίδι...

Απλά τα λεφτά θα εμφανιστούν στον λογαριασμό μου μετά από 4-5 εργάσιμες.

Για να δούμε...

Μου δώσανε και case number...

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που βρηκες ακρη φιλε! :)

ακομα και αν περιειχε ο λογ/μος σου παιχνιδια (εκτος του BF3) παλι μ-αλακια κανανε που σου πολησανε ενα πακετο/dlc για ενα game που δεν εχεις κανει redeem...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, ασε που μεχρι τις 12 του μηνος δεν εχει και τιποτα το ιδιαιτερο

για τους premium, μονο ζηλο και φθονο απο τους μη προνομιουχους και

απο αυτους που το αγορασαν την πρωτη μερα :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή την φορά δούλεψε σωστά και το πήρα για το σωστό account.

Η μόνη βλακεία ήταν που βγήκα έξω στις 3am για να ξαναφορτώσω την prepaid.

Γιατί δεν υπάρχουν servers για τους νέους χάρτες;

Έγινε επεξεργασία από Chaos3X
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχθές που έπαιξα ένα γύρο TDM@Tehran, δεν τον χάρηκα καθόλου :X:

Προφανώς υπάρχει κάποιο assignement με RPG kills και γινόταν του αιδοίου... Από τα 30 deaths μου, τα 20+ ήταν με rpg. Φανταστείτε τι έχει να γίνει στη Metro... :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχθές που έπαιξα ένα γύρο TDM@Tehran, δεν τον χάρηκα καθόλου :X:

Προφανώς υπάρχει κάποιο assignement με RPG kills και γινόταν του αιδοίου... Από τα 30 deaths μου, τα 20+ ήταν με rpg. Φανταστείτε τι έχει να γίνει στη Metro... :nuke:

αυτό είναι αναμενόμενο, αλλά δεν θα κρατήσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Μάγος είσαι; Είδες κακά που κάνει το premium;

asignment.png

Βέβαια εγώ αυτά τα kills τα έκανα χθες με javelin εναντίον άρματος και απλά τύχαινε να επισκευάζουν το άρμα...

Δεν πάω να ρίχνω rpg's εναντίων infantry...

Άσχετο...

Τι έγινε με τις υπογραφές και μου χάλασε το γραφικό από bf3stats; Εντωμεταξύ δεν βρίσκω πουθενά κουμπί για διόρθωση της υπογραφής...

WTF?

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με τις υπογραφές και μου χάλασε το γραφικό από bf3stats; Εντωμεταξύ δεν βρίσκω πουθενά κουμπί για διόρθωση της υπογραφής...

Πρέπει το bf3stats να κάνει κάποια συντήρηση. Ούτε η δική μου φαίνεται.

Αν θέλεις να την αλλάξεις, πας Προφίλ > Ρυθμίσεις > Επεξεργασία Υπογραφής

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και βλέπω στο youtube βιντεάκια από enigma και άλλους pro, και διαπιστώνω πόσο διαφορετικό παιχνίδι παίζω.

Τί εννοώ? Για παράδειγμα τις περισσότερες φορές το μόνο που ακούω είναι μια ριπή και πέφτω κάτω. Δεν τραυματίζομαι, είμαι one-shot-kill(ed) (όπως στο 02:00).

Άλλες φορές ενώ έχω τον άλλο να γεμίζει το στόχαστρο και πυροβολώ πρώτος, εν τέλει πάλι χάνω και ας έχω ρίξει 5-6 σφαίρες με το g3a3 ο αντίπαλος είναι με >60% health.

Βλέπω άλλους να κάνουν το λεγόμενο "peak" στις γωνίες (δείτε στο 0:20), όταν το κάνω εγώ απλά πεθαίνω, δεν προλαβαίνω να ρίξω σφαίρα. Εξαιτίας αυτού, σε κάθε γωνία μπαίνω σαν καμικάζι και κάνω το σταυρό μου να αστοχήσει ο άλλος!

Εχθές έβλεπα αντίπαλο στα 4 μέτρα να σφάζει δικό μου και με το που τελειώνει το knife animation τηλεμεταφέρεται δίπλα μου και με σκοτώνει.

Είμαι τόσο χάλια? Είναι lag? Ingame δεν μπορώ να καταλάβω, όταν όμως δείχνει η killcam αυτόν που με σκότωσε φαίνεται καθαρά το lag και το suttering.

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και βλέπω στο youtube βιντεάκια από enigma και άλλους pro, και διαπιστώνω πόσο διαφορετικό παιχνίδι παίζω.

Τί εννοώ? Για παράδειγμα τις περισσότερες φορές το μόνο που ακούω είναι μια ριπή και πέφτω κάτω. Δεν τραυματίζομαι, είμαι one-shot-kill(ed) (όπως στο 02:00).

Άλλες φορές ενώ έχω τον άλλο να γεμίζει το στόχαστρο και πυροβολώ πρώτος, εν τέλει πάλι χάνω και ας έχω ρίξει 5-6 σφαίρες με το g3a3 ο αντίπαλος είναι με >60% health.

Βλέπω άλλους να κάνουν το λεγόμενο "peak" στις γωνίες (δείτε στο 0:20), όταν το κάνω εγώ απλά πεθαίνω, δεν προλαβαίνω να ρίξω σφαίρα. Εξαιτίας αυτού, σε κάθε γωνία μπαίνω σαν καμικάζι και κάνω το σταυρό μου να αστοχήσει ο άλλος!

Εχθές έβλεπα αντίπαλο στα 4 μέτρα να σφάζει δικό μου και με το που τελειώνει το knife animation τηλεμεταφέρεται δίπλα μου και με σκοτώνει.

Είμαι τόσο χάλια? Είναι lag? Ingame δεν μπορώ να καταλάβω, όταν όμως δείχνει η killcam αυτόν που με σκότωσε φαίνεται καθαρά το lag και το suttering.

επαναλαμβανω : options -> gameplay -> network smoothing factor, βαλτο στην μεση αρχικα και μετα πειραματισου

απτο guide της nvidia

Network Smoothing Factor: This slider controls interpolation, a technique which determines where a particular moving object or character is currently located in the game world, based on actual locational data periodically received over the network. If an enemy soldier is running along in front of you, interpolation allows their movement to appear fluid, calculating their movement across the screen even though your computer is receiving only periodic updates of where they actually are. So instead of seeing a person jerkily warping from point to point, you see smooth animated motion all the way along. By reducing this slider, you can reduce the use of interpolation, and in turn potentially increase your accuracy by reducing latency; you're more likely to shoot at where someone actually is at any time. The downside to reducing the slider is that it may make character movements more jerky in the game. This depends on a range of factors, including the quality and latency of your own connection to the server, and those of the other players. Start by lowering the slider to the midway point. If after a period of gameplay on your favorite servers you don't notice any jerkiness in friendly or enemy movements, then lower it slightly again. If you do, raise it slightly until things are smooth.

Εγω παντως δεν εχω θεμα περα απτα ταυχρονα deaths και τα γνωστα νουμπο-οπλα (AEK-U-Suck-At-Shooting © και τα ρεστα ) , επιτελους ακουγονται τα βηματα στο πισω καναλι μετα απο 8 μηνες τζαμπα-knife.

Μπορω πλεον να παιζω και χωρις να κοιταω minimap ( λεμε τωρα :p )btw ελπιζω να μεινει coqnuest o bazo το βραδυ, βαρεθηκα χθες να κυνηγαω την squad μου για resupply ( ηθελα και ακομα θελω να παρω το καταραμενο basic AMMO dogtag :p) τουλαχιστον βαλτε SQDM να ανοιγει το map και να μπορουμε να κανουμε spawn στους δικους μας, random spawn sucks bawlz :p

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω : options -> gameplay -> network smoothing factor, βαλτο στην μεση αρχικα και μετα πειραματισου

απτο guide της nvidia

Πως το ρυθμίζουμε? Να το ρυθμίσω μέχρι να έχει fluid movement σε spawn και killcam?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.