Jump to content


Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μου φαίνεται πρέπει να φτιάξουμε νεό thread "Αγορά Premium Από Ινδία! Ποιες οι απιτήσεις?" διότι εδώ και πόσες σελίδες όλο βγαίνουμε off topic :p

DONE.

Παιδες για το Premium απο Ινδια παραδιπλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κατεβασω το παιχνιδι το αποθηκευει σε φακελο ή κανει απευθειας εγκατασταση ? Ρωταω γιατι αν κανω format να μην χασω το dlc ,να το γραψω δηλαδη σε καποιο δισκο.

Το παιχνίδι το κατεβάζει και το παίρναει στο program files\origin games. To dlc δεν το χάνεις γιατί αν είναι όπως το karkand απλά ενσωματώνεται με στο patch και το κατεβαζεις με το patch(λογικά ήταν στο τελευταίο patch προχθές). Εγώ στο τελευταίο format, πηρά backup όλο το φάκελο οrigin games,όταν το επανέφερα έκανα απλός μια επιδιόρθωση εγκατάσταση και έπαιξε κανονικά .

Έγινε επεξεργασία από benetton
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι το κατεβάζει και το παίρναει στο program files\origin games. To dlc δεν το χάνεις γιατί αν είναι όπως το karkand απλά ενσωματώνεται με στο patch και το κατεβαζεις με το patch(λογικά ήταν στο τελευταίο patch προχθές). Εγώ στο τελευταίο format, πηρά backup όλο το φάκελο οrigin games,όταν το επανέφερα έκανα απλός μια επιδιόρθωση εγκατάσταση και έπαιξε κανονικά .

Οκ φιλε σε ευχαριστω...Αυτο θα κανω και εγω,θα το κατεβασω και μετα θα δω αν εβαλε κανενα φακελο στο origin games να τον κανω back up.Τωρα ανοιγοντας τον φακελο βλεπω ηδη υπαρχει ενα update και ενα patch αλλα φανταζομαι οταν επανεγκαταστησω το παιχνιδι θα τα ξαναβαλει αυτα μονο του ,επομενως το dlc θα πρεπει να μην συγχνωνευεται σε αυτα γιατι αλλιως πως θα ξερεις ποια αρχεια αντιστοιχουν στο dlc και ποια στα προηγουμενα updates που εκανε το παιχνιδι ...Το μονο αλλο που μπορω να σκεφτω ειναι να συνδεεται με τον λογαριασμο σου μονιμα και να ξεκλειδωνει το dlc οπως με το b2k ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ανοιγοντας τον φακελο βλεπω ηδη υπαρχει ενα update και ενα patch αλλα φανταζομαι οταν επανεγκαταστησω το παιχνιδι θα τα ξαναβαλει αυτα μονο του ,επομενως το dlc θα πρεπει να μην συγχνωνευεται σε αυτα γιατι αλλιως πως θα ξερεις ποια αρχεια αντιστοιχουν στο dlc και ποια στα προηγουμενα updates που εκανε το παιχνιδι ..

Κοιτά για να καταλάβεις, όλοι κατεβάζουν το dlc μέσο patch και μετά αναλογός το account που έχεις (αν έχεις αγοράσει το dlc,premium κλπ) σου δίνει αυτόματα πρόσβαση ! Έτσι έγινε στο B2K λίγες μέρες πριν βγήκε ένα μεγάλο patch και ήταν μέσα ενσωματωμένο!

Εσένα σε ενδιαφέρει ο φάκελος μέσα στο directory της origin games που λέει battlefield ,όλα είναι εκεί μέσα . Το παίρνεις backup ολόκληρο και τέλος.:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ το battlelog πάλι έφαγε φρίκη. Ενώ μετά από κάθε round τα unlocks και τα assignments γίνονται, battlereports δεν βγάζει το battlefeed δεν δουλεύει και πρέπει να μην ενημερώνονται και τα stats. Όχι με όλους τους servers όμως. WTF Admins. Ο [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] κάτι πρέπει να κάνει δεν εξηγείται αλλιώς. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά για να καταλάβεις, όλοι κατεβάζουν το dlc μέσο patch και μετά αναλογός το account που έχεις (αν έχεις αγοράσει το dlc,premium κλπ) σου δίνει αυτόματα πρόσβαση ! Έτσι έγινε στο B2K λίγες μέρες πριν βγήκε ένα μεγάλο patch και ήταν μέσα ενσωματωμένο!

Εσένα σε ενδιαφέρει ο φάκελος μέσα στο directory της origin games που λέει battlefield ,όλα είναι εκεί μέσα . Το παίρνεις backup ολόκληρο και τέλος.:mobile:

Thanks παιδι ,οχι τιποτα αλλο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο .Οποτε και ετσι οπως το λες δεν χρειαζεται να το εχω back up γιατι ενσωματωνεται απευθειας στο λογαριασμο μου απο την στιγμη που το αγοραζω to ξεκλειδωμα οπως με το b2k που οταν αγορασα την limited edition ο κωδικος ειχε ενσωματωμενο το extra content ,αλλα οκ εγω θα κανω και το back up...

Σε οτι αφορα τον φακελο που λεει σκετο origin εκει δεν με ενδιαφερει να εχω τιποτα back up?

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα τον φακελο που λεει σκετο origin εκει δεν με ενδιαφερει να εχω τιποτα back up?

Εκεί είναι η origin που έτσι και αλλιώς πρέπει να τι κάνεις setup ξανά ! Δεν νομίζω να έχει τίποτα να πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Nαι οι Major utubers αρχιζουν να διαδιδουν το νεο "hot glitch" για να "κανουν νουμερα".

Μ320 smoke forbidden weapon πλεον.

Για τα € τα κανεις ολα.

σχολιο για like:

So? The thing has, like, a 6 second reload time coupled with only getting 4-7 shots with each life. It's really no better than an RPG, and it doesn't even have the splash damage an RPG has. Using it is mostly for the shits and giggles, cuz it isn't even overpowered

δεν λεω οτι δεν ειναι bug και μακαρι να το φτιαξουν συντομα, πολυ σωστο επισης οτι ο bazo θα το απαγορευσει.

και ενα αστειο:

Smoking kills.

:p

Link to comment
Share on other sites

Ωπ

βρηκα ΜΕΓΑ ΚΟΤΣΑΝΑ της DICE.

To UMP-45 -αγαπημενο οπλο πολλων απο τα COD/Crysis etc

εχει 26(25+1) σφαιρες .45 ACP και εχει damage 25 με drop

στα 50 μετρα που φτανει το minimum damage 13.75

Το Μ1911 Pistol -αγαπημενο οπλο στο BC2- εχει 9 σφαιρες .45 ΑCP

και εχει damage 33(!) με drop στα 50 μετρα που φτανει και αυτο τα 13.75

Οσοι επαιξαν alpha/ΒΕΤΑ θα θυμουνται οτι το UMP45 "ΘΕΡΙΖΕ" και ο λογος ηταν αυτος.

Απο τη στιγμη που το damage model εξαρταται απο το ammunition η DICE καλο ειναι να το φτιαξει.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Nαι οι Major utubers αρχιζουν να διαδιδουν το νεο "hot glitch" για να "κανουν νουμερα".

Μ320 smoke forbidden weapon πλεον.

Για τα € τα κανεις ολα.

Πάντως εγώ δεν θα το έλεγα OP αλλά πιο πολύ σπαστικό γιατί όσοι το ξέρουν προσπαθούν να σκοτώσουν(αστοχώντας τις πιο πολλές φορές) με αποτέλεσμα να γεμίζει καπνούς όλη η πίστα...Πάντως δεν έξηγείται αλλιώς μας τρολλαρει η DICE...:p

Link to comment
Share on other sites

Ωπ

βρηκα ΜΕΓΑ ΚΟΤΣΑΝΑ της DICE.

To UMP-45 -αγαπημενο οπλο πολλων απο τα COD/Crysis etc

εχει 26(25+1) σφαιρες .45 ACP και εχει damage 25 με drop

στα 50 μετρα που φτανει το minimum damage 13.75

Το Μ1911 Pistol -αγαπημενο οπλο στο BC2- εχει 9 σφαιρες .45 ΑCP

και εχει damage 33(!) με drop στα 50 μετρα που φτανει και αυτο τα 13.75

Οσοι επαιξαν alpha/ΒΕΤΑ θα θυμουνται οτι το UMP45 "ΘΕΡΙΖΕ" και ο λογος ηταν αυτος.

Απο τη στιγμη που το damage model εξαρταται απο το ammunition η DICE καλο ειναι να το φτιαξει.

Μηπως το εκαναν επιτηδες ? Αμα εχει το ump max damage 33 τοτε το scar-H δεν θα ειχε λογο υπαρξης. Και τωρα τα m240b-m60-PKP εχουν ιδιο damage ενω πριν διαφερανε, ε και ? gameplay balance > full realism

Αυτο που με καιει ειναι αν κανουν εστω στοιχειωδες testing πριν βγαλουν patch, πριν ειχαμε το m26 dart damage glitch τωρα εχουμε m320 smoke με zero drop, ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ !

Γενικα δεν ειμαι ικανοποιημενος, το suppresion effect παραμενει too much, οποιος βαραει bursts ορθιος με LMG και διοπτρα με νιωθει φανταζομαι. Επισης τραγικο ειναι αυτο που κανανε με το mobile AA, τι διαλο ποτε θα σοβαρευτουνε ? Με βλεπω για το BF4 ουτε ρουπιες να μην δινω :fist:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εκαναν επιτηδες ? Αμα εχει το ump max damage 33 τοτε το scar-H δεν θα ειχε λογο υπαρξης. Και τωρα τα m240b-m60-PKP εχουν ιδιο damage ενω πριν διαφερανε, ε και ? gameplay balance > full realism

Αυτο που με καιει ειναι αν κανουν εστω στοιχειωδες testing πριν βγαλουν patch, πριν ειχαμε το m26 dart damage glitch τωρα εχουμε m320 smoke με zero drop, ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ !

Γενικα δεν ειμαι ικανοποιημενος, το suppresion effect παραμενει too much, οποιος βαραει bursts ορθιος με LMG και διοπτρα με νιωθει φανταζομαι. Επισης τραγικο ειναι αυτο που κανανε με το mobile AA, τι διαλο ποτε θα σοβαρευτουνε ? Με βλεπω για το BF4 ουτε ρουπιες να μην δινω :fist:

Κοιτα ολα ξεκινησαν με την τρισμεγιστη παπαργια που καναν και βαλαν το SCAR-H σαν carbine. (ενω ειναι rifle)

Ναι δεν λεω οτι ειμαι υπερ του Full Realism αλλα με τετοιο drop που χει το UMP δεν θα κανε και ΤΗΝ διαφορα αναλογιζομενοι και το μικρο του magazine απλα θα θεριζε στα μικρα map (ειδικα με Flash supressor/ laser)

Το SCAR H εστω και με ΙΔΙΟ damage εχει λογo υπαρξης λογω heavy barrel και minimum damage.

Tραγικο ειναι οτι οι σφαιρες 7.62 (αν δεν κανω λαθος) του Little Bird κανουν damage στο tank ενω το Anti Everything ( πλεον σκετο Anti Air) του "κλανει"

Τo suppression δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.

Καλυτερο εγινε απο πριν και αυτο μου αρκει.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη κοτσανα DICE part 2

Τα εξης οπλα (και απο τις περιγραφη πχ του Μ27 που γραφουν "features a heavier, longer barrel and an extended magazine") : Μ27 ΙΑR, QBB-95 , RPK-74M MG36 , L86A2

ουσιαστικα ειναι variants που εχουν Heavy barrel ....απο τη μανα τους και γιαυτο φτιαχτηκαν...

Το Μ27 ειδικα που παλιοτερα ειχε heavy barrel by default ηταν αξιομαχο οπλακι ενω η τωρινη του κατασταση ειναι στον πατο λιστας οπλων μαζι με το TYPE 88 και το MG36.

Νταξ το RPK σβηστηκε απο τη λιστα γιατι μετα το patch εχει by default heavy barrel αλλα ενω ειναι clip based οπλο ΔΕΝ εχει extended σαν το Μ27

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

εξ αιτιας της συμβουλης σου πηρα σε αυτο το round 2 nemesis ribbons και 2 combat efficincy ribbons

το G3A3 με το HB ειναι απλα κτηνος. top predator of the BF3!

επλιζω να μην ειναι glitch και να μην φαω κανενα ban για cheating με τοσα headshots και 2 hit kills!

ευχαριστω ρε φιλε! [respects]

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη κοτσανα DICE part 2

Τα εξης οπλα (και απο τις περιγραφη πχ του Μ27 που γραφουν "features a heavier, longer barrel and an extended magazine") : Μ27 ΙΑR, QBB-95 , RPK-74M MG36 , L86A2

ουσιαστικα ειναι variants που εχουν Heavy barrel ....απο τη μανα τους και γιαυτο φτιαχτηκαν...

Το Μ27 ειδικα που παλιοτερα ειχε heavy barrel by default ηταν αξιομαχο οπλακι ενω η τωρινη του κατασταση ειναι στον πατο λιστας οπλων μαζι με το TYPE 88 και το MG36.

Νταξ το RPK σβηστηκε απο τη λιστα γιατι μετα το patch εχει by default heavy barrel αλλα ενω ειναι clip based οπλο ΔΕΝ εχει extended σαν το Μ27

το MG 36 γιατί στον πάτο;;; νομίζω ότι έχει χαμηλό recoil και καλο rof. Δηλαδή μου φαίνεται πολύ καλύτερο από όλα τα άλλα που αναφέρεις.

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

εξ αιτιας της συμβουλης σου πηρα σε αυτο το round 2 nemesis ribbons και 2 combat efficincy ribbons

το G3A3 με το HB ειναι απλα κτηνος. top predator of the BF3!

επλιζω να μην ειναι glitch και να μην φαω κανενα ban για cheating με τοσα headshots και 2 hit kills!

ευχαριστω ρε φιλε! [respects]

single shot ή burst;;;

εγώ παίζω g3 για μακριά και aek για μέσες αποστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.