Jump to content


plaisio stock προσφορές


firekiller

Recommended Posts

α)http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?Catalog=20&Category=69977721&Product=1117513 b lack ops 77e

β)http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?Catalog=20&Category=69977721&Product=1117548 :devil: asus p5e64 ws 60e

γ)http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?Catalog=20&Category=69977735&Product=1089943 albatron 9800gx2 50e

δ)http://www.plaisio.gr/ProductPreview.aspx?Catalog=20&Category=69977695&Product=1084534Cosmos έχουν κάνει λάθος 105ε μου είπαν στο κατάστημα χθες

ε)gps navigon 2110 max με όλα τα παρελκόμενα λίγο σκισμένο κουτι 44ε το αγόρασα και είναι super

κάποιες foxconn(flame κλπ)με τα κουτιά τους 5-6 σε καλή κατάσταση

Πιστεύω ότι είναι καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Πιστεύω ότι δεν έχεις πάει ποτέ στο stock του Πλαισίου ....αν και τώρα πρόσεξα το σχόλιο για το gps. Αν πήγες και τα βρήκες εκεί τότε τι να πω? Ανάσταση?... έρχεται και Πάσχα. Συνήθως καλές προσφορές στο stock φεύγανε νύχτα κάτω από τον πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν έχεις πάει ποτέ στο stock του Πλαισίου ....αν και τώρα πρόσεξα το σχόλιο για το gps. Αν πήγες και τα βρήκες εκεί τότε τι να πω? Ανάσταση?... έρχεται και Πάσχα. Συνήθως καλές προσφορές στο stock φεύγανε νύχτα κάτω από τον πάγκο.

δεν εχεις αδικο σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω απλά ότι, καλές οι προσφορές αρκεί να αγοράζουμε για μας και όχι για να τα πουλάμε στα φόρουμ με κέρδος και μετά τάχα μου "δεν μου κάνει", "έχασα την απόδειξη", "χωρίς παρελκόμενα"οι μητρικές και οι gpu, και άλλα που κατα καιρούς δείχνουν πως μερικοί το χουνε κάνει επάγγελμα.

μερικές προσφορές είναι όντως απίστευτες.

και έτυχε να πάρω τα Χριστούγεννα κάρτα 8600GT με 9Ε για ένα σύστημα και όντως βόλεψε.

απο κει πέρα, σιγά μην τρέξουμε κιόλας, αφού οι γνωστοί άγνωστοι πάνε και είναι εκεί γύρω όλη μέρα.

- το βλεπω λίγο δεοντολογικά- ελπίζω να μην πειράξει πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να κάνω κουβέντα γιατί θα θεωρηθεί εκτός θέματος...

αλλά πρίν κάποιο καιρό είχε γίνει ένας χαμός με το θέμα.

η κατάληξη ήταν για πολλούς "αν δεν θές απλά μην αγοράζεις"

απο κει και πέρα, δεν μου πέφτει σταλήθεια λόγος.

εμένα απλά μου την έσπασε όταν είδα πως θα με βόλευε να έπαιρνα μια φτηνή κάρτα γραφικών για ένα σύστημα παλιό, χωρίς να τα σκάω. όταν ο άλλος πάει και τις παίρνει όλες και τις πουλά για κέρδος χωρίς να αφήσει και μία να πάρουμε εμεί που τη χρειαζόμαστε....

το ίδιο γίνεται και στο eshop με μερικές προσφορές απο crazy sundays.

υπαλληλος του μαγαζιού μου είπε - όταν αγόρασα και ο ίδιος ένα - ότι το logitech dinovo mac edition στα 18Ε απο 60 το αγόραζαν πέντε - πέντε και σε πακέτα...

τώρα να μην λέμε ονόματα και μην θίξουμε και κανέναν αλλά σίγουρα όλο και κάπου πέτυχα αγγελίες απο καλοθελητές..:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονται πάντα και παντού. Και σε εγκαίνια καταστήματος Κωτσόβολου πριν χρόνια έδινε νομίζω με 8-10€ ασύρματο Logiteck των 40φεύγα και ο υπάλληλος όταν είχα πάει και είχα ρωτήσει μου είχε πει ότι είχαν πάει 2-3 τύπου και είχαν πάρει ντουζίνες πληκτρολόγια μόνοι τους!

Όσο για το stock εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να πηγαίνω στο stock και σίγουρα και πολλοί άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω στο ηθικο του ολου θεματος, αλλα το βλεπετε σαν την εκκλησια οταν ανακαλυψε οτι υπαρχει φορολογιση στον υπολοιπο κοσμο....Δικαιωμα του ειναι του αλλου να το μεταπωλει οσο θελει...Απλα οσους τους χαλαει(και καλα κανει και τους χαλαει,και εμενα με χαλαει να πρεπει να δωσω τα 2πλασια για κατι που αγορασε καποιος αλλος στα μισα)να μην ειναι απο αυτους που πουλανε Pentium 4 40e και C2D E6400 80e και μετα να φωναζουν για αισχροκερδια οταν πουλαει ο αλλος 8600 15 και 20ε.:hmm:

Ευτυχως στο λαμπ μαζι με τα χλωρα σωζονται και τα ξερα και δεν εχω δει τετοια φαινομενα κατα περιοδους που κοιταω τις αγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δικιο εχεις σ'αυτο...αλλα δεν μιλαω γι'αυτους.Αν ξερεις οτι η 8600 ειχε 9ε στο πλαισιο δεν εχεις μαλλον και τοσο μεγαλη αγνοια....ωστε να γκρινιαζεις για αυτους που την πουλανε 20ε, αλλα εσυ να πουλας τον Ρ4 40ε...

Νομιζω τωρα εγινε πιο σαφες αυτο που ειπα πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω στο ηθικο του ολου θεματος, αλλα το βλεπετε σαν την εκκλησια οταν ανακαλυψε οτι υπαρχει φορολογιση στον υπολοιπο κοσμο....Δικαιωμα του ειναι του αλλου να το μεταπωλει οσο θελει...Απλα οσους τους χαλαει(και καλα κανει και τους χαλαει,και εμενα με χαλαει να πρεπει να δωσω τα 2πλασια για κατι που αγορασε καποιος αλλος στα μισα)να μην ειναι απο αυτους που πουλανε Pentium 4 40e και C2D E6400 80e και μετα να φωναζουν για αισχροκερδια οταν πουλαει ο αλλος 8600 15 και 20ε.:hmm:

Ευτυχως στο λαμπ μαζι με τα χλωρα σωζονται και τα ξερα και δεν εχω δει τετοια φαινομενα κατα περιοδους που κοιταω τις αγγελιες.

Ναι αλλά το ανήθικο στην όλη υπόθεση δεν είναι ότι το πουλάνε πιο ακριβά από όσο πρέπει, αλλά ότι εσκεμμένα πηγαίνουν και το αγοράζουν χωρίς να το χρειάζονται με αποτέλεσμα να τελειώνουν τα κομμάτια και μετά το πουλάνε σε υψηλότερες τιμές χωρίς να έχουν κουνήσει το δακτυλάκι τους.

Αλλά θα μου πεις δεν είναι και παράνομο και σύμφωνα με τον βουλγαράκη ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό:rolleyes:

Το ότι ο άλλος που χρησιμοποίησε το προϊόν του και μετά το πουλάει σε όποια τιμή θέλει δεν τον κάνει κακό ή ανήθικο. Μπορεί να κάνει ότι γουστάρει, και εσύ μπορείς επίσης να μην το πάρεις από αυτόν. Αλλά στην περίπτωση των προσφορών, οι επιτήδειοι ξαφρίζουν το απόθεμα αναγκάζοντας τους υπόλοιπους είτε να πάρουν από αυτούς είτε να πάρουν κάτι άλλο :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Αν δείτε στον δρόμο 10 χαρτονομίσματα των 10 € θα πάρετε το ένα και θα αφήσετε τα άλλα 9 για τους επόμενους 9 περαστικούς ή θα τα βάλετε όλα στην τσέπη; Θα είναι ανήθικο αν τα βάλετε όλα στην τσέπη;

Αν κάποιος σας πει ότι βρήκε 10 χαρτονομίσματα των 10€ στο δρόμο και είναι διατεθειμένος να σας δώσει τα 5 έναντι 25€ θα τον πείτε ανήθικο επειδή δεν σας τα δίνει τσάμπα ή θα τα πάρετε;

Εντάξει κάποιοι μπορεί να είναι τυχεροί και να μένουν έξω από το στοκ ή να πηγαίνουν και να αράζουν εκεί από την στιγμή που ανοίγει μέχρι την στιγμή που κλείνει. Δεν μπορείς να τους πεις και ανήθικους επειδή είδαν μια προσφορά και την άρπαξαν. Αν θέλετε να βρίσκετε και εσείς τέτοιες προσφορές πηγαίνετε και εσείς και αράξτε εκεί από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Αυτό που με ενοχλεί εμένα είναι ότι, με βάση αυτά που έχω ακούσει και ίσως όχι μόνο, πολλές super προσφορές δεν φτάνουν ποτέ στον πάγκο. Εγώ το μόνο παράπονο που έχω είναι αυτό και για αυτό και δεν πηγαίνω πλέον. Βάλτε τα στον πάγκο να έχουμε όλοι μια ευκαιρία να τα πάρουμε και ας βουτήξει ο καθένας από 10. Αλλά να έχουν όλοι όσοι βρίσκονται εκεί την ίδια ευκαιρία να τα αρπάξουν. Όχι να έχουν κάποιοι προτεραιότητα. Όσο για τις αγγελίες προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να αγόραζα μια 8600GT π.χ. με 15€ εφόσον όμως ο άλλος μου διευκρίνιζε ότι "Την έχω πάρει από το στοκ, η εγγύηση είναι για άλλους Χ μήνες, την έχω δοκιμάσει και ξέρω ότι δουλεύει και η τιμή που γράφει πάνω η απόδειξη είναι 9€". Όχι ιστορίες του στυλ bulk, κάπου έχασα την απόδειξη και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Ανηθικο ξε-ανηθικο, απλα το εχουμε παρει αποφαση ολοι οτι ετσι ειναι.Αλλοι θα αγοραζουν 8800gts και ultra 10ε το κομματι επειδη επεσε συρμα εκ των εσω, και αλλοι θα τσακωνομαστε γιατι πουλανε καποιοι 8600gt με τους νομους της αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Ανηθικο ξε-ανηθικο, απλα το εχουμε παρει αποφαση ολοι οτι ετσι ειναι.Αλλοι θα αγοραζουν 8800gts και ultra 10ε το κομματι επειδη επεσε συρμα εκ των εσω, και αλλοι θα τσακωνομαστε γιατι πουλανε καποιοι 8600gt με τους νομους της αγορας.

Και οι υπάλληλοι του ΟΤΕ έχουν έκπτωση στο τηλ. και οι υπάλληλοι της ΔΕΗ στο ρεύμα και αν έχεις κάποιον υδραυλικό φίλο μπορεί να σου κάνει μισοτιμής εργασία την ίδια μέρα όταν ο γείτονας θα φάει όλο το λογαριασμό στο κεφάλι και αφού πρώτα περιμένει την σειρά του για καμιά 15ρια μέρες κ.τ.λ.

Αυτά καλώς ή κακώς είναι στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.