Jump to content


Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

 

H αποτύπωση, για πρώτη ,φορά του ΑΜΕΣΟΥ κόστους του μεταναστευτικού για την χώρα μας , στον προϋπολογισμό του 2021 .....

 

Κόστος 500.000.000 € !!!!!!!

 

EjloICiWkAAhXao?format=jpg&name=large

 

Το κόστος είναι ίσο με τα χρήματα που επενδύαμε μέχρι σήμερα στις ένοπλες δυνάμεις μας για νέα όπλα και συντήρηση των παλαιών.

 

Εντύπωση προκαλεί πως το κόστος του μεταναστευτικού είναι ενταγμένο στο πλαίσιο του προϋπολογισμού του υπουργείου Άμυνας, δίπλα στο κόστος των νέων εξοπλιστικών ....

 

Μην ξανακούσω πως το μεταναστευτικό το πληρώνουν άλλοι ........

Μισό δις ...φίλοι μου μας κοστίζουν οι λάθρο ... και υπάρχει περίπτωση να παίζουν κονδύλια και από άλλες πηγές υπουργείων έμμεσα.

 

Από την άλλη υπάρχουν πολλαπλάσια κόστη από το μεταναστευτικό που δεν φαίνονται.

 

Πχ. η ανάγκη για περισσότερες κλίνες στα νοσοκομεία δεν φαίνεται.

Η ανάγκη για περισσότερη αστυνόμευση & αστυνομικά μέσα,  δεν φαίνεται.

κ.λ.π.

 

Ίσως τα 500 να μην είναι ούτε τα μισά....

  • Like 4
  • Agree 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν δεν έχετε δωρεάν wifi στην πόλη που μένετε..... υπάρχουν λύσεις. Τουλάχιστον τις έχουμε πληρώσει (κατά ένα μέρος, αλλά η χειρονομία μετράει.... :haha: )

 

85e093087373b96a758f600dfc6b0f57.jpg?w=6
EUROPOST.GR

Ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά σχεδόν 4,5 εκατ. € για την δημιουργία υποδομών στους καταυλισμούς των παρανόμως εισελθόντων στην...

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

DOC-20201023-8746984-Stigmiotupo-2020-10
WWW.KATHIMERINI.GR

Αντιμέτωποι με μια πρωτοφανή στα αστυνομικά χρονικά υπόθεση βρίσκονται τους τελευταίους μήνες τα στελέχη των υπηρεσιών...

 

  • Like 3
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Aμα το δεις σαν ειδηση στα καναλια τους , σφυρα μου....

Αλλα ξεσκιστηκαν προχτες για 50 ανθρωπους που πηγαν να παρελασουν... Ολη οι αστυνομια ξεσηκωθηκε.,Σημερα 500, 5000 ? λαθρο που χαν μαζευτει με μερικα ζαβα δικα μας, δεν τρεχει καστανο...ουτε λογοι δημοσιας υγειας ,ουτε τιποτα....

Αλλωστε οι κακοι κ επικινδυνοι ειναι φυλακη πλεον....ουτε οι,καμια 15.000 δημοκρατες ,μαζι με τα αλλοδαπα των ΜΚΟ που χοροπηδαγαν απεξω, αποτελουσαν επιδημιολογικη βομβιτσα , που εσκασε τις επομενες μερες...

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

όταν τα λέγανε μερικοί χρόνια πριν, φασίστες κλπ και ότι άλλο θέλεις ...
τώρα η Ευρώπη όπως τα έχει κάνει σκατά ας βγάλουν το φίδι από την τρύπα μόνοι τους οι φιλελέδες αν προλάβουν και δεν βρεθεί το κεφάλι τους κάτω από τους όμους πρώτα !
 

ήδη το βλέπουμε στην Γαλλία όπου πήραν εντολή για JIHAD τι γίνεται σύντομα και έξω από την πόρτα σας !

ο Μακρόν για να δούμε τι θα κάνει προς το παρόν έχει πάρει το οκ να το παίξει νταής !

 

αλλά το βλέπουμε και εδώ ο πίθηκος που σκότωσε κάτω στην ΚΡΗΤΗ το Ηλικιωμένο ζευγάρι ( για προσωπικούς λόγους του )

 

 

 
και ακόμη μία πληροφορία

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μακρόν έχασε την ψυχραιμία του όταν έδωσε άδεια να φωταγωγηθούν με σκίτσα του Μωάμεθ κτήρια. Δεν δίνω άδικο σε αυτούς που διαμαρτύρονται έξω από την γαλλική πρεσβεία. Σε αυτούς που παίρνουν μαχαίρια, ναι, πολλά άδικα. Στα 10 μέτρα. Σε αυτούς που διαμαρτύρονται έξω από πρεσβείες κανένα. Μακάρι όλοι να περιορίζονταν σε απλές διαμαρτυρίες. Άντε και καμιά μήνυση. θα ήμασταν πολύ καλύτερα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και που τελικά δεν ήταν απόφαση του Μακρόν, ίσως να είναι μία άμυνα που σιγά σιγά χρειάζεται να ενεργοποιηθεί, η προστασία του τρόπου ζωής, των επιλογών και των ηθών μας το αξίζει νομίζω. Θέλω να μπορώ να εκφράζομαι χωρίς να αναρωτιέμαι πότε η οικογένειά μου θα δει το κεφάλι μου δίπλα στο σώμα μου.

Και η προστασία ίσως να εμπεριέχει και την αντεπίθεση.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

«Το όνειρό μου είναι ο ιερός πόλεμος»

 

Παράθεση

 

Φαινόμενα θρησκευτικῆς βίας ὑπῆρξαν ἤδη στο ἀπώτερο παρελθόν, ὅπως οἱ Ἑβραῖοι Ζηλωτές στον 1ο αἰώνα, τό μουσουλμανικό Τάγμα τῶν Δολοφόνων στόν 12ο καί 13ο αἰ., τό Τάγμα τῶν Στραγγαλιστῶν τῶν δημοσίων δρόμων στήν Ἰνδία, οἱ ὀνομαζόμενοι Θάγκι (Thuggee), στόν 19ο αἰώνα. Στή μελέτη Inside Terrorism, ὁ Br. Hoffman ἐπισημαίνει ὅτι θρησκευτικές τρομοκρατικές ὁμάδες δέν εἶχαν ἐμφανισθεῖ πρίν ἀπό τό 1980. Μέχρι τό 1994 ἐντούτοις, τό 1/3 (16 ἀπό 49 γνωστῶν τρομοκρατικῶν ὁμάδων) «θα μποροσαν νά ταξινομηθον ς θρησκευτικές καί ς πρός τόν χαρακτήρα  καί τά κίνητρά τους». Και αὐτή ἡ ἀναλογία ἄλλαξε πάλι τό ἑπόμενο ἔτος, για νά φθάσει σχεδόν στό ἥμισυ (26 ἀπό 56)».

Ἡ θρησκευτική τρομοκρατία, κατά τόν Hoffman: «Πρτον, χει περβατική καί χι πολιτική λειτουργία: Διεξάγεται σέ μεση νταπόκριση πρός κάποια θρησκευτική παίτηση  προσταγή. Δεύτερον, ντίθετα πό τούς κοσμικούς τρομοκράτες, ο θρησκευτικοί τρομοκράτες πιδιώκουν συχνά τόν φανισμό ερέως προσδιορισμένων κατηγοριν χθρν καί εναι πτόητοι πό τήν πολιτικά ντιπαραγωγική δυνατότητα τς γενικευμένης δολοφονίας. Τέλος, τό πιό σημαντικό, δέν προσπαθον να πευθυνθον σέ ποιαδήποτε λλη ρμόδια ρχή, κτός πό τή δική τους»

 

 

Καταφέρνει και μένει αποστασιοποιημένος ο παπάς

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
opke.jpg
WWW.NEWS247.GR

Τζιχαντιστής που εισήλθε στη χώρα μας τον Μάρτιο του 2018, συνελήφθη στην Αθήνα. Εξεταζόμενος σχετικά αποδέχτηκε τις σε βάρος του αποδιδόμενες κατηγορίες. Πώς έφτασε η...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.