Jump to content


Φθηνή μητρική για celeron


Giorgos16

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου προτείνετε μία όσο πιο φθηνή μητρική γίνεται για έναν intel celeron E1500. Επίσης σκέφτομαι να του κάνω και λίγο o/c. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή αλλά ο μόνος προβληματισμός μου είναι αν αυτή η ψήκτρα http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mugen-2-rev-b.html θα χωρέσει επειδή η μητρική έχει έχει τα heatpipes γύρω απο τον επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν την έχεις ήδη τη Mugen, δεν υπάρχει κανένας λόγος να την βάλεις πάνω στον celeron, είναι overkill. Ακόμα και με την ψύκτρα της Intel δεν θα έχεις πρόβλημα.

Για μητρική η παραπάνω DFI είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου η ψήκτρα οπότε λέω γιατί να μην τη βάλω αφου την έχω:p. Αν και θυσίασα τον επάνω ανεμιστήρα του κουτιού μου τώρα πλέων έχει ησυχάσει το κεφάλι μου απο τον θόρυβο. Εμένα το πρόβλημά μου είναι αν θα χωράει η ψήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου η ψήκτρα οπότε λέω γιατί να μην τη βάλω αφου την έχω:p. Αν και θυσίασα τον επάνω ανεμιστήρα του κουτιού μου τώρα πλέων έχει ησυχάσει το κεφάλι μου απο τον θόρυβο. Εμένα το πρόβλημά μου είναι αν θα χωράει η ψήκτρα.

Αφού σκοπεύεις να κάνεις OC η Mugen δεν πάει χαμένη ;) Αν είσαι λίγο τυχερός και με καλή ψύξη (την έχεις) ετοιμάσου για 3 με 3.2 ghz :jester:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Το πολύ πολύ αν δω οτι δεν χωράει (αν και δεν το νομίζω γιατί απο οτι είδα στη φοτο έχει γενικότερα μεγάλα ανοίγματα γιατί και σε αυτή που έχω τώρα η ψήκτρα βρίσκει ελάχιστα στη ram) τη πάω πίσω και παίρνω μία άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.