Jump to content


Βίντεο απο το "αναμενομενο" (για χρονια) Duke Nukem Forever


Hydra

Recommended Posts

Λοιπον καθως σερφαρα επεσα πανω σε αυτο και αφου δεν βρηκα αλλο θεμα για το Duke Nukem,το βαζω εδω.

Στο βιντεο δειχνει ingame σκηνες τους αναμενομενου για 10 χρονια Duke Nukem Forever.

Φαινεται αρκετα βελτιωμενο στον τομεα γραφικα απο τα παλιοτερα,αλλα δεν ειναι γραφικα για ετος 2010-2011.

Με τιποτα.Πρεπει να χρησιμοποιει την Unreal Engine 3 ,ετσι οπως το βλεπω.

http://www.firingsquad.com/news/newsarticle.asp?searchid=22679

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το video είναι από την έκδοση που θα έβγαινε τώρα... υποτίθεται. Πρέπει να είναι απλά από πρώϊμες εκδόσεις. Πάντως αυτή η version είναι...

Τα γραφικά του κατά την γνώμη μου είναι μια χαρά αν αναλογιστείς πως είναι un-polished. Το video και η συμπίεση είναι χάλια btw.

Y.Γ. Άσχετο: Λατρεύω την μουσική του Duke! Θα βγει ποτέ άραγε εν τέλει το παιχνίδι...;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παρολο που το κανανε scrap το project και δεν τους δινανε λευτα να το συνεχισουν (ουτε publisher να το εκδοσουν), κρατησανε ενα μικρο dev team και το προχορανε σιγα σιγα.. (με ρυθμους χελονας, αλλα εστω..)

Καποια στιγμη θα βγει και αυτο, υπομονη να χουμε.. Ηταν απο τα παλαιοτερα αγαπημενα μου games.. (96-97' νομιζω?)

Always bet on Duke.. :T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα διαβάσει πως θα δωθεί σε εξωτερικό studio το source του παιχνιδιού για να συνεχίσει το development και να βγει το game εν τέλει.

Ότι και να ισχύει από τα δύο, εμένα μου αρκεί να βγει. Άλλωστε φαινότανε να είναι σε αρκετά προχωρημένο στάδιο. Ο Jake Hall είχε [ame=http://www.youtube.com/watch?v=tSnNYUbNdfg]παίξει[/ame] μάλιστα και ένα stage κομπλέ, στην συνεντευξη που είχε πάρει από G. Broussard & Scott Miler.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν θα βγει ,δεν θα κακοδειχνει,καθως θα χει σχεδιαστει αρκετα χρονια πριν...?

Και 'μενα απο τα αγαπημενα μου.Το πρωτο παιχνιδι που ειχα παιξει ποτε μου ηταν το Duke Nukem 3D σε ενα pc 400Mhz το 1999 :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν θα βγει ,δεν θα κακοδειχνει,καθως θα χει σχεδιαστει αρκετα χρονια πριν...?

Προσωπικά... i don't care!!! :D

Αν έχει το γνωστό gameplay με άφθονο στυλ Duke και τρελλές ατάκες, μου αρκεί!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα διαβάσει πως θα δωθεί σε εξωτερικό studio το source του παιχνιδιού για να συνεχίσει το development και να βγει το game εν τέλει.

Ότι και να ισχύει από τα δύο, εμένα μου αρκεί να βγει. Άλλωστε φαινότανε να είναι σε αρκετά προχωρημένο στάδιο. Ο Jake Hall είχε παίξει μάλιστα και ένα stage κομπλέ, στην συνεντευξη που είχε πάρει από G. Broussard & Scott Miler.

Ας ελπισουμε οτι θα κρατησει τα στιχεια του απο τον 3D τιτλο.. Εγω θελω hollywood holocaust σε HD, οχι τους κακτους του Kansas.. Ελπιζω να εχει ενδιαφερων τουλαχιστον, γιατι τα ανοιχτα πεδια ειναι meh...

Και wtf με το health regen, φερτε τους πυροσβεστικους κρουνους και τα medkits πισω ρ@@@! :p

Παντως για pre-release περιεχομενο, ειναι πολλα υποσχομενο.. Ειδωμεν!

@Hydra, ισα ισα, αν κανουνε stick στο παλιο καλο theme, θα δουμε το παλιο καλο gameplay και story (εκει που υστερουν ολα τα μοντερνα παιχνιδια) με τα φανταχτερα γραφικα (και full gore φυσικα, οχι μαμακιες :D)..

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο παιχνίδι ever, δεν ξέρω γιατι μου αρέσει αυτό το παιχνίδι τόσο, ίσως γιατί είναι το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα, αν θυμάμαι καλά το 1997 σε ηλικία 5 χρονών... ίσως γι'αυτό μου έμεινε, και ακόμη το θυμάμαι αρκετά καλά...

Δεν ξέρουμε ακόμη με σιγουριά αν θα βγει καν αυτό το παιχνίδι που τόσα χρόνια μας δίνουν βίντεο μόνο...τέσπα διαβάστε την ιστορία της 12χρονης ανάπτυξης αυτού του παιχνιδιού http://game20.gr/editorials/duke-nukem-fornever/

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο παιχνίδι ever, δεν ξέρω γιατι μου αρέσει αυτό το παιχνίδι τόσο, ίσως γιατί είναι το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα, αν θυμάμαι καλά το 1997 σε ηλικία 5 χρονών... ίσως γι'αυτό μου έμεινε, και ακόμη το θυμάμαι αρκετά καλά...

Οντως φιλε και μενα με παει χρονια πισω και ενω εχω παιξει πολλα παιχνιδια first person σαν αυτο δεν ειναι.

Το αναμενουμε.... :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.