Jump to content



ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ????


George4675

Recommended Posts

Λοιπον θελω να αναφερθω σε γεγονος που μου κανει μεγαλη εντυπωση.

Πριν 3-4 μηνες αγορασα Sapphire 5850 απο το Multirama Τιμη Αγορας : 243Ε.

Ωραια μεχρι εδω...

Πριν 10' λεπτα κανω ερευνα αγορας για 5870 και τυχαια ψαχνω ξανα στο Multirama διοτι την ειχα παρει σε τελεια τιμη τοτε ..

Λοιπον Τιμη Multirama σημερα : 258E !!!

Link : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0429153&catid=020300

Παταω και στο Πλασιο και τι να δω ??????? Την ιδια καρτα 300Ε !!!!!!

Link : http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/Sapphire-5850-SVGA-PCI-Express-1GB-21162-00-50R.htm

Δηλαδη Ελεος !!

Δεν παιζει οι τυποι νομιζουν ειμαστε ζωα.

Παρακαλω θελω απαντηση απο υπευθυνο του Πλασιου. Ειναι δυνατον ρε παιδια ??

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο θα παιζει αυτο το thread το απογευμα...αλλα κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να σου απαντησει απο δω περα.

Αν θες να κυνηγησεις οτιδηποτε πηγαινε στο μαγαζι και πες στον υπαλληλο οτι "αυτη" "εκει" κανει "τοσο".

Να κυνηγαμε δαιμονες απο τη καρεκλιτσα μας χωρις μαλιστα -υποθετω- να σε ενδιαφερει να αγορασεις κατι το ψιλοβαρεθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε αυτο το καταλαβα και εχεις δικαιο !!!

Ομως Ρωτω ...Η Διαφορα ειναι τεραστια αναμεσα στη 2 καταστηματα.

Μηπως καποιος "κανει εισαγωγη" μουφα πραγμα ??

Λεω μηπως....!!

Link to comment
Share on other sites

η λογικη λεει οτι το Multirama εχει παλαιο στοκ απο την καρτα οταν η αγορα της-υποθετω-ηταν αρκετα φθηνοτερη.

Ενω Πλαισιο και eshop εχουν αγορασει σε πιο ακριβη τιμη και την πουλανε ακριβοτερα.

Βεβαια μολις παρατηρησα οτι στο Multirama αναφερει οτι η καρτα αναμενεται.

Link to comment
Share on other sites

E, ρε μαγειρέματα με τις τιμές... :big_boss: Στις πλάτες του ΦΠΑ (και καλά) πάνε τα καλεπίνα σύννεφο. Και λέγαμε να βγουν τα Fermi ώστε να πέσουν κι άλλο οι τιμές των 58ΧΧ... :o

Link to comment
Share on other sites

γτ αποκλείεις όσο δεν την έχουν απόθεμα να έχουν εικονικά χαμηλή τιμή για να φαίνονται πχ ψηλά στο skroutz?

δε βλέπω κάποιος από τις 8 πρώτες θέσεις στο skroutz να την έχει διαθέσιμη... eshop και πλαίσιο που τις έχουν είναι οι φθηνότεροι για άμεση αγορά με 290...

Link to comment
Share on other sites

George4675: Τώρα μην παρεξηγηθείς αλλά θα σου πω: "έλεος man".

Στην ελευθερη αγορά ο καθένας μπορεί να πουλάει σε ότι τιμή θέλει.

Άλλος υπερκοστολογεί άλλος πουλάει σχεδόν στο κόστος για να πιάσει πελάτες.

Το αν είναι σωστό ή όχι δεν θα το κρίνω εγώ, πάντως παράλογο σίγουρα δεν είναι!

Κι να σου πω και κάτι για να μην παρεξηγηθώ. Εγώ δεν συμπαθώ και πολύ το Πλαίσιο, αλλά το να ανοίγουμε threads για τέτοιους λόγος καταντάει γραφικό ρε παιδιά νομίζω...

Ο καθένας είναι ελεύθερος να αγοράζει ότι θέλει. Εγώ θεωρώ πως θα ήταν χειρότερο να υπήρχε trust και να πουλάγανε όλοι την κάρτα στα 300 ακατέβατα π.χ.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, η τιμή θα παραμείνει όσο είναι σε κατάσταση "αναμονή παραγγελίας"... Αν την πουλάνε με παραγγελία 258€, όταν θα έρθει για παράδοση σε αυτόν που την παρήγγειλε 258€ θα κάνει.

Anyway, 40€ πάνω από την τιμή Δεκεμβρίου δεν είναι και λίγα. Μου φαίνεται ότι όποιος αγόρασε ΑΤΙ 58XX από Οκτώβριο μέχρι πριν κάνα μήνα έκανε best-buy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.