Jump to content


αγορά alienware της dell


nimits1

Recommended Posts

:hehe:την δευτερα θα το παραγγειλω..

εναι λιγο δυσκολο το μ11χ...απο ebay.co.uk υπαρχει ενας τυπος απο ιρλανδια που τα στελνει..αλλα θα σου βγει κανα χιλιαρικο...τωρα δεν εχει στοκ

μετα πας απο αμερικα εχει περιπου στα 10 κομματια αυτος...στο στελνει δηλωμενο γκιφτ με 400$ για να περασει τελωνειο πιο "ηρεμα"

εκτος και αν σε ενδιαφερει μ15χ η μ17χ...απο δω

τον ρωτησα για μ11χ προς το παρών δεν εχει ... ειναι εγγυηση το μαγαζι αυτο..εχω παρει οθονη και λαπτοπ απο κει

Link to comment
Share on other sites

alienware.co.uk

Θα σου βγει πανω απο 1000 ευρω. Για τουμπανο εκδοση κοντα στα 1350. Σορρυ κιολας αλλα με αυτα τα λεφτα παιρνεις macbook pro. Τωρα αν θες gaming αλλαζει το πραμα αλλα και παλι με 1500 παιρνεις το νεο σονυ στις 13,3 που σπερνει. Τη γνωμη μου σου λεω μονο φυσικα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν στελνει το co.uk τους ρωτησα..

απο ιρλανδια βγαινει στο 1000ρικο..βρες μου εσυ ενα 13" και κατω νοτεβοοκ με αντιστοιχες επιδοσεις και να μην ξεπερναει τα 2kg

*υποψιν το βαιο φοραει nv 330 και το αλιεν 335gt εχει διαφορα +τελικη τιμη του Ζ 1600ε και πανω

**επισης να κραταει 40+ φρειμς σε μπαντ κομπανυ 2 με μιντιουμ σεττινγκς

***macbook pro γραψε ακυρο..προφανως μιλαμε για gaming lappy

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αλλαξε κατι στην πολιτικη τους. Φιλος ειχε παρει κανονικοτατα το 2008.

http://www.alienware.eu/main.aspx διαλεγες other eu και του χρεωσαν 200 ευρω ταχυδρομειο dhl κουριερ με παραδοση στην πορτα του.

Πλεον βεβαια εχει αγοραστει και εκει απο dell σαν αντιπροσωπια οποτε ισως αλλαξε πολιτικη.

Οπως ειπα και παραπανω εαν το ζητουμενο ειναι καθαρα τα games τοτε οκ, διαφορετικα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες. Τωρα πως θα παιξεις bbc2 σε 11 ιντσες αλλο θεμα..

Τελος το sony που συγκρινεις εχει επεργαστη i5 στα 2,4 οχι Core 2 Duo SU7300 στα 1,3 (στην ακριβη εκδοση κιολας). Επισης η 330Μ βγαζει στο 3Dmark 05 μεσον ορο 12579 και η 335 Μ με ιδιες ρυθμισεις εχει μεσον ορο 9798

Τα παραπανω απο notebookcheck.net

Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα email και μου απαντησαν δεν στελνουμε..

χοντρικα ενα χιλιαρικο θα μου παει απο τα μαγαζια που εγραψα..το βαιο ειναι +600ε και πανω... ειναι αλλη κατηγορια μην μπερδευεσαι

σε 3δ06 ειναι στα 5569 η 330μ και με 335μ στα 5982

ειναι καθαρα πιο δυνατη καρτα..

θεμα συνηθειας ειναι το 11.6" πανελακι..προφανως δεν θα ειναι το κυριο pc σου..

απλα σκεψου απο ενα τοσο μικρο και βολικο μηχανημα ..να τρεχεις τα αγαπημενα σου fps οπου και να βρισκεσαι..και με αρκετα καλη αυτονομια μαλιστα..

ισως η μονη αντιπαραθεση με το ενλόγω λαπτοπ που ρωτησε ο φιλος θα ηταν αυτο

με 2.2kg γυρω στα 1015$

Asus N82JV

- Intel Core i3 / i5

- bis zu 8 GByte DDR3

- 14-Zoll HD-Ready Display (1366 x 768 Pixel)

- Nvidia Geforce GT 335M (1 GByte VRAM)

- DVD / Blu-ray

- USB 3.0, HDMI, eSATA

- Nvidia Optimus

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου βγει 1000 ευρω με τον "καλο" επεξεργαστη τοτε και εγω αυτο θα επερνα λογω φορητοτηας κυριως:)

Εαν ομως σου βγει 1350(με ssd) οπως μου βγηκε το αντιστοιχο που εκανα εγω στο alienware.co.uk τοτε με +150 ευρω παιρνεις το vaio z απο αλλο καταστημα και ναι μεν χανεις λιγο σε φορητοτητα αλλα κερδιζεις πολυ σε συνολικες επιδοσεις. Τους 400 ποντους που μπορει να κερδιζεις στο 06 σιγουρα τους προσφερει το vaio με το raid ssd και τον μακραν καλυτερο επεξεργαστη που διαθετει. Το site παντως την παραπανω διαφορα τη μετρα υπερ της 335m μολις κατα 150 ποντους δηλαδη αντε 3-5%.

ποσταρω και ενα βιντεο της σειρας ζ απλα επειδη την ερωτευτηκα και σταματω εδω :) . Η επιλογη δικη σου και σιγουρα θα εχεις ενα αξιο μηχανημα οτι και εαν παρεις.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZbpyYpdNodk]YouTube - The new Sony Vaio Z - 13,1" / Full HD / i7 / GT330M / 8GB RAM / 512GB SSD[/ame]

Link to comment
Share on other sites

να η παραγγελια..

N03W1101 767.33 767.33 S

Base: Alienware M11x Cosmic Black 1 S

Processor : Intel Core 2 Duo SU7300(1.3GHz,800MHz,3MB) 1 S

Display : 11.6in WideHD 1366x768 (720p) LCD 1 S

Ship Accessory : English Docs 1 S

Memory : 4096MB (2x2048) 1067MHz DDR3 Dual Channel 1 S

Hard Drive : 320GB Serial ATA (7200RPM) 1 S

Power Supply : Alienware 65W AC Adapter 1 S

Power Cord : UK 220V 1 S

Battery : Primary 8-cell 63W/HR LI-ION 1 S

Graphics Card : 1GB GDDR3 NVIDIA GeForce GT 335M 1 S

Wireless : Europe Dell Bluetooth 365 Card 1 S

Wireless : Dell Wireless 1520 (802.11n) Half Mini Card 1 S

Keyboard : Internal US/International Qwerty Keyboard 1 S

Operating System : English Genuine Windows 7 Home Premium (64 BIT) 1 S

Avatar : Alienhead 3D 1 S

AutoMatic Updates : AutoMatic updates - On 1 S

No Software Anti-Virus 1 S

Name Plate Engraving : Generic 1 S

1Yr Premium Warranty Support 1 S

Alienware M11x Order - Ireland 1 S

VAT Summary

Type VAT Rate

EUR

Net

EUR

VAT

S 21 767.33 161.14

EUR

Sub-total 767.33

Freight 0.00

VAT 161.14

Total 928.47

για το Ζ δεν αντιλεγω ειναι συνολικα πιο καλο μηχανημα..αλλα δεν θελω να υπερβω το χιλιαρικο..

επισης δεν χανει καθολου σε φορητοτητα εξισου και αυτο..

εαν φλερταρε στα 1200 θα το συζηταγαμε..αλλα 1600 ειναι πολλα ρε μαν..τα χω ξαναδωσει και το μετανιωσα..

οσο αναφορα το σσδ απλα με την πρωτη ευκαιρια φορας εναν 80αρι χ25 και εισαι τζετ στο αλιεν

*υποψιν και γω το παω το σονυ αρκεταα

112egk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο co.uk και θα μου το φερει φιλος που μενει εκει..

αλλα και απο ιρλανδια απο οτι μου ειπε θα χει στοκ σε καμια βδομαδα

οπως επισης και απο αμερικη συμφερει....σε 4 μερες εδω με φεντεξ εξπρες

απο δευτερα θα σου πω καλυτερα..

θα σου προτεινα απο τον MADLapTOP που σου δωσα λινκ απο εβαυ....παιζει να χει στοκ την επομενη εβδομαδα..

παντως να ξερεις στο χιλιαρικο περιπου θα σου βγει..με μικρη αποκλιση απο που και να το παρεις..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.