Jump to content



Κάνει για κατεβαστήρι ή καίει τα πάντα;;;


George4675

Recommended Posts

Cpu : Amd Athlon X4 630 2.8

M/B : Msi 785-E51

Gpu : onboard

Psu : Ocz 550w

Γνωριζει κανεις αν με συμφερει να εχω αυτο για κατεβαστηρι Η εναν Ε8400 με τα ιδια πανω κατω χαραχτηριστικα ??

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς 1-2-3 benchmarks με τις εφαρμογές/games που χρησιμοποιείς ποιο συχνά, βρίσκεις ποιος είναι ο καλύτερος και κάνεις τον άλλον κατεβαστήρι.

Ο Athlon, αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει και καμιά μεγάλη κατανάλωση όταν είναι idle οπότε μάλλον από άποψη κατανάλωσης είσαι ΟΚ. Εξίσου ΟΚ είναι και οι μητρικές με το 785 όσον αφορά την κατανάλωση. Μόνο θέμα το OCZ αν έχει καλό efficiency.

Link to comment
Share on other sites

80+ silver οπότε είναι μια χαρά για κατεβαστήρι.

Ο Athlon καίει τα πάντα όταν δουλεύει, όταν απλά κάθεται δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά φροντίζεις να είναι ενεργοποιημένο το C&Q ώστε να ρίχνει συχνότητα όταν δεν κάνει τίποτα. Σε idle αμφιβάλλω να καταναλώνει πάνω από 50W το όλο σύστημα που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τοτε!! Και εγω ετσι το ειχα σκεφτει γιατι κανει και για games ο συγκεκριμενος..

Τωρα αν θες να παιξεις ενα game στην Tv δυσκολα με τον Atom.

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια τοτε!! Και εγω ετσι το ειχα σκεφτει γιατι κανει και για games ο συγκεκριμενος..

Τωρα αν θες να παιξεις ενα game στην Tv δυσκολα με τον Atom.

Σε ευχαριστω φιλε μου.

ο συγκεκριμενος cpu, οντως, κανει για πολλα πραγματα και δεν καιει και πολλα. για games ομως δεν κανει η καρτα γραφικων........!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μηχανημα το εχω ηδη 6 ημερες και δεν εχει κλεισει καθολου.

Αρα καλα ειμαστε Εαν καιει τοσο..

100-150W δεν ειναι τιποτα !!

Ευχαριστω παιδια .

διαβασε αυτο εδω απο το lab για να παρεις μια ιδεα περι καταναλωσης σε pc

αυτο με βοηθησε στο δικο μου κατεβαστηρι ωστε να ριξω την καταναλωση στο πατο

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=52859

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.