Jump to content



Εκτίμηση τιμής


Gzar

Recommended Posts

Παίδες καλησπερίζω και ζητώ συγνώμη για την ταλαιπωρία ειδικά αν έχω postάρει σε λάθος thread, αλλά είμαι στα πρόθυρα αλλαγής υπολογιστή και βρήκα ένα φίλο που ενδιαφέρετε για το σύστημα της υπογραφής ( + 2x Seagate 500GB HDD (32MB Buffer,7200 rpm, Sata, ST3500320A) + LG GH22LS30 DVDRW + / - (Bulk, Sata 22X, LS, Black) που είναι το πλήρες σύστημα)και ήθελα μια άποψη από εσάς για το πόσο να του τον προωθήσω γιατί απο μεταχειρισμένα δεν έχω άποψη τιμής.

Το σύστημα είναι αγορασμένο απο πλαίσιο στις 06-02-2009 (εκτός της 2ης GTX285 που ήρθε πάσα από αδερφό αλλά επίσης με απόδειξη - εγγύηση 04-03-2010) και υπάρχει απόδειξη - εγγύηση για όλα

και κουτί μόνο για την 2η GTX και το κουτί του cosmos μαζι με τη καφέ σακουλίτσα του για τις σκόνες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ολα τα πραγματα εχουν εγγυηση νομιζω ενα 15% κατω στις αρχικες τιμες θα ηταν πολυ καλα και για εσενα και για αυτον.

Το συστημα σου καινουριο κοστιζει περιπου 2000€. Αν του το δωσεις περιπου 1700 πρεπει να εισαι και εσυ ευχαριστημενος και αυτος φυσικα. Εκτος αν δινει πολυ σημασια στο καινουριο.

Εσυ με ποσα θα ησουν ευχαριστημενος πιστευεις?

Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο όχι φίλε μου γιατί ξέρει τη χρήση που του έχω κάνει και με εμπιστεύεται

όσον αφορά την τιμή δεν έχω ιδέα φίλε jax γι αυτό και ζήτησα τη συνδρομή σας, άμα πεί οκ στα 1700 εγώ σίγουρα θα είμαι ευχαριστημένος :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα windows 7 ultimate που συνοδευουν το μηχανημα ειναι DSP? δηλαδη αγορασμενα μαζι με το μηχανημα απο το Πλαισιο?

Αν ναι, τοτε τα 1700 ειναι αρκετα καλη τιμη. Εισαι περιπου 400€+ κατω απο την τιμη αγορας.

Αν οχι, τοτε μπορεις να πεσεις μεχρι και τα 1600. Παραπανω νομιζω οτι χανεις αρκετα, ασχετως αν τα λεφτα ειναι πολλα, τα πραγματα που δινεις ειναι ολα καινουρια, κρατανε ακομα καλες τιμες στην αγορα και ειναι με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

οχι τα windows είναι κατεβασμένα, τα έχω και dsp αλλά με ένα licence μέσα στο κουτάκι τους και τα θέλω για το επόμενο στήσιμο που θα κάμω οπότε δεν παίζουν μέσα στη τιμή. Σε λιγάκι θα περάσει από το σπίτι και θα του κάνω μια νήξη να δω αντιδράσεις στα 1600 € και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

15% μονο??? λογικο να μην ειναι ζεστος. 1450-1500euro ΜΑΧ.

(τα παραπανω υπολογιζοντας ποσοστιαια απο τις αρχικες, αμα τα βαλω κομματι κομματι με τις τιμες που παιζουν στις αγγελιες 1400 ευρω δεν φτανεις με τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

καλά γύρω στο 1000ρικο μου είπε οτι υπολόγιζε αλλά δεν το είπε σαν πρόταση, περισσότερο μου φάνηκε σαν αποφυγή...

Δε βαριέσαι, παντρευτήκαμε το αμάξι πάμε να παντρευτούμε και το πισι...

Link to comment
Share on other sites

1250 το κοστολογω εγω ετσι οπως το βλεπω το συστημα.

και εγω καπου εκει το κοστολογω (1200-1250)

φιλε ειναι δυνατο μηχανημα, εκτος κι αν το δινεις για τα χρηματα. Για παραδειγμα απο τις καρτες και μονο χανεις 350 ευρω, δεν εχει σημασια ποσο κανουν, αλλα το γεγονος οτι πλεον κανεις δεν τις αγοραζει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά...για ποιο λόγο να το πουλήσεις; Λες ότι θα πας για άλλον, και καθώς βλέπω το "συστηματάκι" σου, υποθέτω ότι δε θα πας σε κάτι υποδεέστερο (δλδ να το πουλήσεις, να πάρεις νέο + ρέστα).

Έχεις χ58, εξακολουθεί να είναι το καλύτερο socket για Ιntel. Πούλα τον επεξεργαστή και βάλε έναν gulftown πάνω άμα θες κάτι καλύτερο. Ή πούλα τις 285 και πάρε 480/5870/5970. Δεν έχει νόημα να το πουλήσεις κατ'εμέ, αφού πάλι παρόμοιο hardware θα πάρεις (και θα χάσεις και χρήματα πηγαίνοντας κέρδος μεταχειρίσμένου->κόστος καινούριου).

Link to comment
Share on other sites

κάρτα γραφικών και επεξεργαστη είχα κι εγώ στο μυαλό ( κι ένα κουτάκι που μου αρέσει)

Είναι κι ευκαιρία για το φίλο να πάρει ένα αρκετά καλύτερο μηχάνημα από αυτό που έχει τώρα αλλά βλέπω με πρόχειρους υπολογισμούς ότι με στέλνει εκτός budget. Έχω ένα πιστωτικό της τάξης των 500 € από δωροεπιταγές στο πλαίσιο και αν πήγαινε κανα 1500άρι το σύστημα θα έπαιρνα το νέο σχεδόν τσάμπα, η προοπτική να βάλω χρήμα και απο τη τσέπη αυτή τη περίοδο δε μου κάθεται καλά.

Από την άλλη αν δεν αλλάξω τώρα και αλλάξω το χειμώνα ή αργά το καλοκαίρι απλά παραπάνω χρήμα μου φαίνεται θα χάσω... ή σκέφτομαι λάθος άραγε?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με τα 500 που εχεις πιστωτικο και πουλωντας επεξεργαστη και καρτες γραφικων, αγοραζεις μια χαρα ι7 960 και 5970/480 και σου μενουν και λεφτα και για ψυξη τους αλλα και για σουβλακια.

Με την καλυτερη ψυξη θα κανεις και ενα κλικ σε overclocking τον ι7 960 και εισαι κομπλε.

Δεν υπαρχει λογος να πουλησεις ολο το συστημα, μονο και μονο για να παρει ο φιλος σου καλο συστημα με λιγα λεφτα.

Εκτος αν οταν ησασταν φανταροι, εφαγε σφαιρα για σενα...

Link to comment
Share on other sites

σφαίρα δεν έφαγε αλλά με πάντρεψε και θα βαφτίσει και τη κόρη

έχει κάνει έξοδα δηλαδή αρκετά κι αυτός για μένα...

και όπως καταλαβαίνεις από την οικογενειακή μου κατάσταση ένα ρημαδοχόμπι

μου έχει μείνει κι εμένα...:blink:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις - υποδείξεις παίδες θα κάτσω να το σκεφτώ και ότι με φωτίσει ο Θεός...

Link to comment
Share on other sites

σφαίρα δεν έφαγε αλλά με πάντρεψε και θα βαφτίσει και τη κόρη

έχει κάνει έξοδα δηλαδή αρκετά κι αυτός για μένα...

και όπως καταλαβαίνεις από την οικογενειακή μου κατάσταση ένα ρημαδοχόμπι

μου έχει μείνει κι εμένα...:blink:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις - υποδείξεις παίδες θα κάτσω να το σκεφτώ και ότι με φωτίσει ο Θεός...

Εεε κουμπαρος ειναι καντου σκοντο.Το pc ειναι τουμπανο αλλα ως γνωστον οι τιμες ειδικα στα ακριβα εξαρτηματα πεφτουν γρηγορα γιατι βγαινουν πολυ συντομα αλλα που τα αντικαθιστουν.

Οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω 1250-1300ε κοστολογειται το pc....οποτε και 300ε πιο φτηνα να του το δωσεις κουμπαρος ειναι...θα στο ανταποδωσει με το παραπανω στην κορουλα ;).

Αν και αφου θελεις να αλλαξεις καποια πραγματα,δωστου οσο νομιζεις μονο αυτα που θελεις να αλλαξεις...παλι λουκουμι θα του'ρθει και εσυ θα μεινεις εντος budget.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.