Jump to content



Φωτισμός για ενυδρείο-καταρράκτη...


Sadman1416003304

Recommended Posts

Το λοιπόν,έχουμε ένα ενυδρείο-καταρράκτη για το σπίτι και ψάχνουμε τρόπο να το φωτίσουμε(από πάνω προς τα κάτω)

Σκέφτηκα για ταινία led σε μπλε,απλά δεν ξέρω πόσο αποδοτική θα είναι(άρα πόσα led/m?) και που θα βρω Θεσσαλονίκη(Δυτική περιοχή κατά προτίμηση) μαγαζί με κανονικές τιμές(γιατί μου ζήτησαν 40Ε/m...)

Μήκος περίπου 1.35 και ύψος 2m το ενυδρείο.

Οποιαδήποτε γνώμη βοήθεια/ιδέα δεκτή.:hug:

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά σε αυτά εδώ ίσος να σου κάνουν κάποια…

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=aquarium+moonlight&_sacat=See-All-Categories

Εγώ χρησιμοποιώ έναν τέτοιο φωτισμό στο ενυδρείο μου για το βράδυ εδώ και δυο χρόνια και δεν έχουν βγάλει καμία ζημία. Όποτε πιστεύω πως αξίζει τον κόπο… :happy:

Γενικά πάντως αν έχεις ψάρια και φυτά δεν είναι καλό να το έχεις μόνιμα με τέτοιο φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι ενυδρείο με καπάκι(το κάτω μέρος που πέφτει το νερό θα χρησιμοποιηθεί σαν ενυδρείο).

Πριν φτάσω να πάρω από ebay θα ήθελα πάντως αν γίνεται να πάω σε κάποιο κατάστημα(να τα δω και από κοντά)..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.