Jump to content



ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ


tassos1979

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ... Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ NETWORK CONNECTIONS ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ

ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΜ. ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΡΘΕ

ΕΝΑ WIRELESS ROUTER ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ SEARCH ΓΙΑ ROUTERS. Ο ΥΠΌΛΟΓΙΣΤΗΣ

ΕΙΝΑΙ ATHLON XP 3800+ KAI H ΜΗΤΡΙΚΗ GYGABITE S-SERIES..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις (φιλική συμβουλή). Κατά δεύτερον αν η μητρική σου δεν έχει ασύρματο δέκτη ενσωματωμένο και δεν έχεις κάποιο ασύρματο usb, δε θα μπορείς να συνδεθείς ασύρματα και γι'αυτό δεν σου έχει και επιλογή ασύρματης σύνδεσης. Αν έχεις κάτι τέτοιο σιγουρέψου ότι δεν είναι κλειστό. Αν όχι αγοράζεις, το τοποθετείς σε μια usb, βάζεις drivers και βρίσκεις το ασύρματο router σου.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να μην έχει γιατί είναι καινούριοα η μητρική , πιστεύω δε βρίσκω την κατάλληλη επιλογή θα το

ξανακοιτάξω ξανά. Σε περίπτωση που απλά δεν το έχω βρει εγώ μέσα από τον υπολογιστή στο

network connection δε θα πρέπει να βρίσκεται?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι καινούργια η μητρική δε σημαίνει ότι έχει και δυνατότητα ασύρματης συνδεσιμότητας. Κοίτα τα χαρακτηριστικά της και θα δείς. Αν δεν είναι εφικτή η ενσύρματη σύνδεση με το μόντεμ, θα σου πρότεινα να πας να αγοράσεις ένα usb flash να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι καινούργια η μητρική δε σημαίνει ότι έχει και δυνατότητα ασύρματης συνδεσιμότητας. Κοίτα τα χαρακτηριστικά της και θα δείς. Αν δεν είναι εφικτή η ενσύρματη σύνδεση με το μόντεμ, θα σου πρότεινα να πας να αγοράσεις ένα usb flash να κάνεις τη δουλειά σου.

πόση χωρητικότητα χρειάζεται να είναι το φλάσακι για να συνδεθεί :to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι αγοράζεις, το τοποθετείς σε μια usb, βάζεις drivers και βρίσκεις το ασύρματο router σου.

Θα έχει λογικά κάποιο προγραμματακί, το οποίο θα χρησιμοποιείς για να κάνεις αναζήτηση για ασύρματα δίκτυα!

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτό πως και δεν το σκεφτηκα? δηλαδή γίνεται να έχεις το netbook ασύρματα και συγχρόνως ενσύρματη σύνδεση με άλλο pc. Πολυ καλή φάση

Ανάλογα το router μπορείς να έχεις από 1 έως 4 (συνήθως) συσκευές συνδεδεμένες ενσύρματα και όσες θες ασύρματα.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτό πως και δεν το σκεφτηκα? δηλαδή γίνεται να έχεις το netbook ασύρματα και συγχρόνως ενσύρματη σύνδεση με άλλο pc. Πολυ καλή φάση

Επίσης γίνεται να συνδέσεις με καλώδιο δικτύου το netbook με το desktop και να φτιάξεις ''γέφυρα'' αν είναι μακρυά το router. Δλδ το desktop θα έχει πρόσβαση στο internet μέσω του netbook. Είναι λίγο ακραία λύση αλλά με έχει σώσει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.