Jump to content



Βοήθεια για επιλογή mouse


barcode_13

Recommended Posts

Καλησπέρα (Καλημέρα) παιδιά,

Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια για επιλογή ασύρματου mouse.

Έχω κάνει μία μικρή έρευνα αγοράς και έχω καταλήξει σε μερικά mouse αλλά θα ήθελα και γνώμες.

Παιχνίδια δεν παίζω σχεδόν καθόλου (μόνο κανένα pro) οπότε δεν ξάχνω για razor style.

Logitech VX Revolution

Microsoft wireless 2000

Logitech LX5

Γενικά είμαι σε οικονομική στενότητα και θα ήθελα να κινηθώ σε τέτοιο επίπεδα (15-25€)

Προς την πρώτη επιλογή μάλλον θα καταλήξω αλλά φοβάμαι μήπως είναι αρκετά παλιά η τεχνολογία.

Επίσης σκέφτομαι το γεγονός ότι είναι λίγο πιο μικρό απο κανονικό desktop mouse αν και απ'οτι διάβασα είναι από τα μεγαλύτερα notebook mice που κυκλοφορούν. (Λόγω πολλών κουμπιών και ομορφιάς κυριώς το θέλω)

Έχει κανείς άλλος εμπειρία από το συγκεκριμένο mouse;

Εσείς τι λέτε να πάω προς VX ή έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

...(Λόγω πολλών κουμπιών και ομορφιάς κυριώς το θέλω)...

Με αυτά τα δεδομένα που θέτεις ότι και να σου πεί κάποιος δεν ισχύει αφού μιλάμε για εντελώς υποκειμενικούς παράγωντες επιλογής...

Πάρε αυτό αρέσει σε σένα περισσότερο.:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκαιο. Πήρα αυτό που μου άρεσε περισσότερο με τον φόβο να είναι μικρό στο χέρι μου

VX Revolution λοιπόν και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Αν και παλιό mouse λειτουργεί σε πολλές επιφάνειες ενώ το μέγεθος είναι άκρως ικανοποιητικό. (Ευτυχώς δεν έχω μεγάλα δάχτυλα :victory::victory:)

Το πήρα εγώ και ένας φίλος στα 25€ και σήμερα που μπήκα στο site το έχουν ανεβάσει στα 31€ :nada::nada:

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200003840

Link to comment
Share on other sites

Έκανες την καλύτερη επιλογή... Απίστευτο mouse. (και δεν τρώει και την μπαταρία όπως τα bluetrack) της microsoft.

Το μόνο κακό είναι ότι δεν υπάρχει receiver προς πώληση όπως στο MX για παράδειγμα. (το χρησιμοποιώ σε laptop και μία φορά ήμουν απρόσεκτος, και όπως ακούμπησα το λαπτοπ το rexeiver που εξείχε στράβωσε και αχρηστεύτηκε το mouse - χωρίς σκέψη ξανααγόρασα το ίδιο).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.