Jump to content


Αναζήτηση μητρικής για AMD Phenom 9950


Indiko_Xoiridio

Recommended Posts

Δυστυχώς η προηγούμενη μητρική μου (Asus M3A32-MVP DELUXE/WIFI-AP) μας άφησε χρόνους...

Ψάχνω λοιπόν μια φθηνή (60-80 euro) πλην τίμια αντικαταστάτρια της.

Αυτά που θα συνδεθούν πάνω είναι:

CPU: AMD Phenom 9950 (Υπάρχει μια περίπτωση να κάηκε και αυτός μαζί με την μητρική...)

Μνήμη: 6GB DDR2-1066

GPU: Ati Radeon 4870

HDD: 4 Sata

Τροφοδοτικό: Coolermaster M620

Και ένα DVD-RW.

Δεν ασχολούμαι με O.C.

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2: συγνώμη, η μητρική σου δεν έχει εγγύηση?

Τελικά πήρα τηλέφωνο στο e-shop και τους είπα το serial number και είναι στην εγγύηση για ένα μήνα ακόμα.:dance3:

Πως θα τους δώσω να την ελένξουν; Θα την βάλω στο κουτί της μαζί με όλα τα περελκόμενα ή χύμα;

Επειδή παίζει να έχει καεί και ο επεξεργαστής που δεν είναι στην εγγύηση πια, μπορώ να τον αφήσω κουμπωμένο πάνω για να τον ελένξουν και αυτόν;

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις την μητρικη στο κουτι με ολα τα παρελκομενα και την στελνεις...καλυτερα μην στειλεις επεξεργαστη γιατι παιζει να μην τον βρεις στη θεση του μετα...

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε και μια close up photo το socket πριν την πας.:p

εγω μια μερα εβαλα τον πωλητη που την ειχε παραλαβει να το γραψει πανω στα χαρτια παραλαβης και των 2 μας πως το socket ηταν ενταξει και τον εβαλα να μου τα υπογραψει κιολας! βεβαια ειχα κρατησει φωτο!!!:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και την άφησα στο e-shop point και μου είπε ότι θα την στείλει αύριο το πρωί να την ελέγξουν και θα με πάρουν τηλ. μέσα σε εφτά μέρες...

Ρώτησα την υπάλληλο αν θα μου κόψουν πιστωτικό και μου είπε ότι μάλλον θα μου προτείνουν να μου την αλλάξουν με κάποια άλλη ίδιων (ή και καλύτερων...) χαρακτηριστικών, μιας και το μοντέλο μου δεν υπάρχει πια.

Η τιμή που την είχα αγοράσει είναι 142 euro. Αυτήν την στιγμή στο site έχουν μόνο αυτές:

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%CC%C7%D4%D1%C9%CA%C7+%CA%C1%D1%D4%C1&filter-22=1&filter-58=1&filter-6=1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.