Jump to content


Στρατός, λογικά & παράλογα.


csaris

Recommended Posts

Aμα ειχα δυνατο βυσμα εγω το μονο που θα εκανα θα ηταν να παρω Ι5 και να γλιτωσω το μαγαζι γωνια που λεγεται "Στρατος" και τα ενα σωρο λεφτα που μου στοιχισε... ΟΥΣΤ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Αυτοί που σε τραβάνε με το ζόρι χωρίς ουσία με την κατάσταση που κυριαρχεί στον θεσμό του στρατού είναι πιο έξυπνοι? Εμένα δέν μου προσέφερε τίποτα η κατάταξή μου, και για να σε προλάβω πρίν μου πείς οτι κοιτάζω το προσωπικό μου συμφέρον,δέν προσέφερα ούτε εγώ στον Ελληνικό στρατό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα θα το επαιρνα χωρις κανενα ενδοιασμο... και οχι λογο εξυπναδας αλλα λογω βυσματος... Εμενα εκτος απο οικονομικη ζημια δεν μου προσεφερε ΤΙΠΟΤΑ... εγω αντιθετως μια χαρα προσφερα την "οικιακη βοηθο" στο στρατο.

Και φιλε Dolly δεν το κανουν "ολοι" οπως αναφερεις αλλα οι μισοι... γιατι οι υπολοιποι ειναι στυλ "Αλικης στο Ναυτικο" με τον Κωνστανταρα για Ναυαρχο και στης "Ελλαδος τα παιδια" με τον Κακαλο για Σμηναρχο!

Link to comment
Share on other sites

Aμα ειχα δυνατο βυσμα εγω το μονο που θα εκανα θα ηταν να παρω Ι5 και να γλιτωσω το μαγαζι γωνια που λεγεται "Στρατος" και τα ενα σωρο λεφτα που μου στοιχισε... ΟΥΣΤ!

Ι5 μπορεις να παρεις οποιαδηποτε στιγμη δεν χρειαζεται να εχεις βυσμα και πλεον επειδη θεωρειται προσωπικο δεδομενο δεν αναγραφει το λογο.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι ο ντολης εννοει,οτι ΟΚ δεν θα πας εσυ,μπραβο σου "γατε" κλπ,αλλα στην θεση σου θα παει περισσοτερο καποιο παιδι απο χωριο πχ με μικροτερο βυσμα,του οποιου η οικονομικη ζημια θα ειναι πολυ μεγαλυτερη σε αναλογια.

Απο κει και περα η μιμεισαι τους ηγετες μας (να πατε να πνιγειτε ολοι σας εγω θα κανω την ζωουλα μου),η μοιραζεσαι την ζημια με το παιδι απτο χωριο.

Τριτη λυση του στυλ "κατω τα κρατη και ολοι οι στρατοι" ειναι το λιγοτερο παιδαριωδως βλακωδης εστω και σαν ιδεα,,μιας και τα συγχρονα κρατη δημιουργηθηκαν η εστω διατηρουνται με την στρατιωτικη ισχυ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και τριτη αποψη

να πας για παρτη σου

μιλαω για περιπτωσεις βεβαια που η οικονομικη ζημια ειναι ανεκτη

εμενα τουλαχιστον δεν με χαλασε βλεπωντας το θεμα αποστασιοποιημενα τωρα πλεον

σιγουρα υπηρξαν στιγμες που αναρωτιωσουν "για ποιο λογο?"

αλλα υπηρξαν και πολλες καλες στιγμες

και πολυ καλα φιλαρακια που κραταμε τακτικες επαφες ακομα και σημερα

και γνωριμιες με ανθρωπους που υπο αλλες συνθηκες μαλλον θα απεφευγα να κανω

απλα σε γενικες γραμμες πιστευω οτι το πως θα περασεις μεσα

παιζει πολυ αναλογα με την ηλικια και την ωριμοτητα του καθενος

αλλα και φυσικα με τη ψυχολογια με την οποια προσπαθει να το αντιμετωπισει

αλλιως περναει ενας ξεγνοιαστος 18χρονος

αλλιως ενας 35αρης με υποχρεωσεις

αλλιως ενας αρνητικα προκατειλημμένος αντιδραστικος τυπος

κι αλλιως καποιος που καταταγεται στις Ε.Δ. και μπορει και να γουσταρει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν βίσμα για να πάρεις τι Ι5 ρε csaris, ξυπνούσες το πρωί, φύτευες το κρουασάν σου στο προαύλιο για 2-3 μέρες, μετά 414, μετά τρελό-χαρτο.

Και ούτε θα τους ξανά έβλεπες ποτέ. Γιατί δεν το έκανες?

Ο στρατός είναι μεγάλο σχολείο σε ότι ηλικία και να πάς.

Εγώ πήγα στα 26 και κάτι πείρα, και να σημειώσω πως από τα 18 σπούδαζα και δούλευα σε ξένη χώρα, οπότε δεν είναι πως έβγαινα για 1η φορά από το καβούκι μου.

Όπως είπε ο Κοπρίτης, και εγώ όσο και να έβριζα στην Γκασμαδία που με πήγαινε 45 μέσα δεν υπήρχε περίπτωση να καβατζωθώ εγώ ο μάγκας και να αφήσω την σειρά μου από το κωλοχώρι του πουθενά που το παιδί δεν έβγαινε μετά από 45 μέσα γιατί δεν είχε λεφτά να κάνει 90 μέσα γιατί ο πατέρας μου έχει κονέ (και είχε), και εγώ ο μάγκας θα έπινα τον καφέ στην Αθήνα και «να πάνε να @@ όλοι».

Αυτά βέβαια είναι πως έχει μεγαλώσει ο καθένας και πως θέλει να είναι με την συνείδηση του.

Πολλοί κινούν γη και ουρανό για να μην πάνε, και γιατί? «για να μην χάσουν την καριέρα τους?» δεν θα σχολιάσω πως οι μισοί + είναι αιώνιοι φοιτητές και το μόνο που θα χάσουν είναι καφέδες, και εγώ είχα δουλειά στο εξωτερικό και επέστρεψα να το κάνω. Τι έγινε?

Ναι ένας χρόνος έφυγε αλλά ΣΟ ΓΟΥΑΤ? Είμαι άνεργος? Είμαι στον δρόμο? Αν είσαι δραστήριος ο χρόνος αυτός δεν είναι τίποτα.

Αυτό το «εγώ θα την σκαπούλαρα» και αυτή η ισοπεδωτική και μάγκικη νοοτροπία είναι που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε.

Και όχι δεν είναι επίθεση στο άτομο σου, έναυσμα ήταν το πόστ σου απλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν βίσμα για να πάρεις τι Ι5 ρε csaris, ξυπνούσες το πρωί, φύτευες το κρουασάν σου στο προαύλιο για 2-3 μέρες, μετά 414, μετά τρελό-χαρτο.

Και ούτε θα τους ξανά έβλεπες ποτέ. Γιατί δεν το έκανες?

Ο στρατός είναι μεγάλο σχολείο σε ότι ηλικία και να πάς.

Εγώ πήγα στα 26 και κάτι πείρα, και να σημειώσω πως από τα 18 σπούδαζα και δούλευα σε ξένη χώρα, οπότε δεν είναι πως έβγαινα για 1η φορά από το καβούκι μου.

Όπως είπε ο Κοπρίτης, και εγώ όσο και να έβριζα στην Γκασμαδία που με πήγαινε 45 μέσα δεν υπήρχε περίπτωση να καβατζωθώ εγώ ο μάγκας και να αφήσω την σειρά μου από το κωλοχώρι του πουθενά που το παιδί δεν έβγαινε μετά από 45 μέσα γιατί δεν είχε λεφτά να κάνει 90 μέσα γιατί ο πατέρας μου έχει κονέ (και είχε), και εγώ ο μάγκας θα έπινα τον καφέ στην Αθήνα και «να πάνε να @@ όλοι».

Αυτά βέβαια είναι πως έχει μεγαλώσει ο καθένας και πως θέλει να είναι με την συνείδηση του.

Πολλοί κινούν γη και ουρανό για να μην πάνε, και γιατί? «για να μην χάσουν την καριέρα τους?» δεν θα σχολιάσω πως οι μισοί + είναι αιώνιοι φοιτητές και το μόνο που θα χάσουν είναι καφέδες, και εγώ είχα δουλειά στο εξωτερικό και επέστρεψα να το κάνω. Τι έγινε?

Ναι ένας χρόνος έφυγε αλλά ΣΟ ΓΟΥΑΤ? Είμαι άνεργος? Είμαι στον δρόμο? Αν είσαι δραστήριος ο χρόνος αυτός δεν είναι τίποτα.

Αυτό το «εγώ θα την σκαπούλαρα» και αυτή η ισοπεδωτική και μάγκικη νοοτροπία είναι που μας έχει φέρει εδώ που είμαστε.

Και όχι δεν είναι επίθεση στο άτομο σου, έναυσμα ήταν το πόστ σου απλά.

Dolly φιλε μου, ακριβως την ιδια ραδιοαρβυλα ακουγαν ολοι στο στρατο φιλε... του στυλ "τρεχα γυμνος", "κανε τον κοκκορα" και αλλα ωραια... Αλλα ξερεις κατι, εγω και αρκετοι αλλοι ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! Θελει βυσμα φιλε μου...

Σεβαστη η αποψη σου για το σχολειο αλλα διαφωνω.... Ο καθενας μαν, αποφασιζει για την δικη του ζωη και μονο και καλα κανει που δεν θελει να παει, δικαιωμα του ειναι. Και γιατι να παει?? Αν ηταν προαιρετικος ο στρατος ποσοι νομιζεις θα πηγαιναν? Να σου πω εγω... ΚΑΝΕΙΣ!

Λογικο ειναι μαν να κοιταει ο καθενας την παρτη του αφου αξιοκρατια δεν υπαρχει πουθενα δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Τριτη λυση του στυλ "κατω τα κρατη και ολοι οι στρατοι" ειναι το λιγοτερο παιδαριωδως βλακωδης εστω και σαν ιδεα,,μιας και τα συγχρονα κρατη δημιουργηθηκαν η εστω διατηρουνται με την στρατιωτικη ισχυ...

Με δουλεύεις τώρα έτσι?

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι καθαρίζοντας πατάτες και τουαλέττες θα νικήσεις πόλεμο!

Πόσο μάλλον εδώ που ο στρατός έχει όλη τη μούργα, εκτός από εξαιρέσεις!

Οι περισσότεροι αν γίνει το μπαμ θα την κάνουν για άλλες πολιτείες. . .

Τουλάχιστον οι βολεμένοι υψηλόβαθμοι, είμαι σίγουρος.

Είναι απαράδεκτο να είμαστε εντός Ε.Ε. και να μην υπάρχει ευρωπαϊκός στρατός, είναι καθαρά γαλλογερμανική πολιτική υποτέλειας για να πληρώνουμε το στρατιωτικό τους εξοπλισμό.

Και απορώ με τον τρόπο που σκέφτεστε δηλαδή. . .

Link to comment
Share on other sites

Το πράμα για εμένα είναι απλό.

Είναι καλός ή κακός ο στρατός ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ?

Ε άρα πρέπει να πάμε. είναι ΤΟΣΟ απλό.

Αν γίνει προαιρετικός ας μην πατάει κανείς αλλά μέχρι να γίνει, πρέπει να πας.

Δεν σου αρέσει να πληρώνεις και φόρους αλλά το κάνεις (ή όχι?)

Κράτος είναι, νόμους έχει, τι βίσμα και αΐδιες για να το γλυτώσουμε σαν μάγκες.

Και Σωτήρη ο στρατός δεν είναι πατάτες, μην κοιτάτε τον θάμνο.

Link to comment
Share on other sites

Τον αντιρρησία συνείδησης τον βάζετε μέσα?

Τι έχετε να πείτε γι αυτόν που θέλει το Ι-5 γιατί πολύ απλά δε γουστάρει (για δικούς του λόγους) να υπηρετήσει?

Αυτοι ( αντιρησιες επικαλουμενοι ιαχωβισμο πχ) πανε σε ΟΤΑ ( Δημους ) και δουλευουν αφιλοκερδώς το διπλάσιο της θητειας τους . Πχ ειναι να κανεις 12 μηνες στρατο , αν εισαι αντιρησιας πας 2 χρονακια και δουλευεις σε καποιον Δημο ο οποιος ισως ειναι και στο κωλοπετινιτσι . Οποτε think about it twice . Και επειδη τυνχανει να εχω γνωρισει 2-3 ατομα τετοιους προσωπικα ( ο ενας οδηγαει καθε πρωι μια ωρα για να παει σε ενα ''κωλοχωρι'' μια ωρα εξω απο τα Γιαννενα το ειχε ψιλομετανιωσει τοτε . )

Επισης ο στρατος ειναι μια μικρογραφια της ζωης ( κοινωνιας ) και εγω καπου στα 22 πηγα λογω σπουδων , επειδη λοιπον εμεις οι Ελληνες κοιταμε μονο το κωλαρακι μας και οταν ειναι για στρατο μας πιανουν οι οικολογικες ανησυχιες πολλα παιδια στο ταγμα που ημουν και που δεν ειχανε βυσμα περνουσαν και 2μηνο σε φυλακιο χωρις αδεια επειδη η μοναδα μεσα στην πολη ( φλωρινα τοτε ) ηταν γεματη γιωταδες fake οι περισσοτεροι που κανανε μονο θαλαμοφυλικι . Και εβλεπες παλικαρια 2 μετρα να το παιζουν αρρωστοι και δεν μπορω να πιασω σκουπα και εχω αλεργια και φοβαμαι στην σκοπια 2 ωρες μονος- ψυχολογικα κλπ . Εγω προσωπικα ντρεπομουν γιαυτους . ποσο μαλλον να προσποιομουν ο ιδιος.

Εδιτ . Βεβαια για να μην τα ισοπεδώνουμε ολα , υπαρχουν και ατομα με πραγματικα προβληματα παθολογικα και ψυχολογικα , αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσοι οσοι βγαινουν εκτος .

Link to comment
Share on other sites

Επισης ο στρατος ειναι μια μικρογραφια της ζωης ( κοινωνιας ) και εγω καπου στα 22 πηγα λογω σπουδων , επειδη λοιπον εμεις οι Ελληνες κοιταμε μονο το κωλαρακι μας και οταν ειναι για στρατο μας πιανουν οι οικολογικες ανησυχιες πολλα παιδια στο ταγμα που ημουν και που δεν ειχανε βυσμα περνουσαν και 2μηνο σε φυλακιο χωρις αδεια επειδη η μοναδα μεσα στην πολη ( φλωρινα τοτε ) ηταν γεματη γιωταδες fake οι περισσοτεροι που κανανε μονο θαλαμοφυλικι . Και εβλεπες παλικαρια 2 μετρα να το παιζουν αρρωστοι και δεν μπορω να πιασω σκουπα και εχω αλεργια και φοβαμαι στην σκοπια 2 ωρες μονος- ψυχολογικα κλπ . Εγω προσωπικα ντρεπομουν γιαυτους . ποσο μαλλον να προσποιομουν ο ιδιος.

δυστηχώς μπορώ να δώσω μόνο ένα :T:...

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι . Γιαυτο οσοι εχουν παει στρατο εχουν νιωσει αυτην την τρελα και το αδιεξοδο και το κ@λοχανειο που λενε για τον στρατο οφειλεται στο οτι ο καθενας προσπαθει με καθε τροπο να καβατζωσει τον εαυτουλη του και σε οποιον πεσει ο κλήρος της αγγαρειας της σκοπιας και του οτιδήποτε . Αυτη ειναι και η γενικη νοοτροπια που εχουμε μην κρυβόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το πράμα για εμένα είναι απλό.

Είναι καλός ή κακός ο στρατός ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ?

Ε άρα πρέπει να πάμε. είναι ΤΟΣΟ απλό.

Αν γίνει προαιρετικός ας μην πατάει κανείς αλλά μέχρι να γίνει, πρέπει να πας.

Δεν σου αρέσει να πληρώνεις και φόρους αλλά το κάνεις (ή όχι?)

Κράτος είναι, νόμους έχει, τι βίσμα και αΐδιες για να το γλυτώσουμε σαν μάγκες.

Και Σωτήρη ο στρατός δεν είναι πατάτες, μην κοιτάτε τον θάμνο.

Dolly αρχηγε, μου καλα τα λες αλλα επετρεψε μου να σε διορθωσω λιγο στο "Ε άρα πρέπει να πάμε" με το "Ειμαστε αναγκασμενοι να παμε". Με βαση το τελευταιο εφοσον παμε παρα τη θεληση μας, ο καθενας κοιταει πως να την σκαπουλαρει... και καλα κανει κατ εμε. Αλλωστε και εγω ο ιδιος αν ειχα "βυσμα" θα προτιμουσα να μουν στο Ναυτικο Μουσειο, 1 μεσα 30 εξω και ΠΣΚ OFF παρα να μαι 12 μερες σε σκηνη με βροχη και τη θαλασσα διπλα να "ξυριζει". Οπως βλεπεις αξιοκρατια και Στρατος ειναι δυο παραλληλες εννοιες που δεν συναντιουνται ΠΟΤΕ. Γι αυτο και εγω οταν και αν κανω παιδια ποτε, ο πρωτος που θα μαι θα ναι να τους βρω βυσμα για 1 μεσα και 30 εξω, και αν μπορω ακομα και για Ι5. Το προτιμω φιλε απο το να μου ερθουν σε καμια "κασα" λογω μλκιας καποιου τραχανοπλαγια "Υπερκομμαντο" της τσα-φους.

Αν δεν πληρωνεις φορους κανεις κακο στο κρατος ενω αν δεν πας φανταρος, γλιτωνεις το κρατος απο εξοδα... ΑΛΛΑ κανεις καλο σε κατι κατσικοχωρια και "κορακοτρυπες" με το να δινεις 20ε στο ταξι για 4χλμ αποσταση.

Dolly φιλε, εγω εριξα σε ολη τη θητεια μου δυο φορες απο 10 σφαιρες, ειδικα τη δευτερη φορα ηταν βραδυ και βαλαμε κατι αλουμινοχαρτα στο G3! Kαλα μιλαμε για καταστασεις οχι για γελια, αλλα για κλαματα... Καλυτερα να πεταγαμε τις σφαιρες με το χερι, περισσοτερες πιθανοτητες θα χαμε να πετυχουμε κατι.

Δεν υπαρχει στρατος φιλε χωρις στρατιωτες... εγω δεν ειμαι στρατιωτης. Στρατιωτες υποτιθεται ειναι οι ΕΠΟΠ αλλα απο αυτους οι μισοι ειναι 150 κιλα και οι αλλοι μισοι θελουν 1 μπουκαλα Τζοννυ ο καθενας για να την παλεψει οταν εχει υπηρεσια...

Link to comment
Share on other sites

Dolly αρχηγε, μου καλα τα λες αλλα επετρεψε μου να σε διορθωσω λιγο στο "Ε άρα πρέπει να πάμε" με το "Ειμαστε αναγκασμενοι να παμε". Με βαση το τελευταιο εφοσον παμε παρα τη θεληση μας, ο καθενας κοιταει πως να την σκαπουλαρει... και καλα κανει κατ εμε. Αλλωστε και εγω ο ιδιος αν ειχα "βυσμα" θα προτιμουσα να μουν στο Ναυτικο Μουσειο, 1 μεσα 30 εξω και ΠΣΚ OFF παρα να μαι 12 μερες σε σκηνη με βροχη και τη θαλασσα διπλα να "ξυριζει". Οπως βλεπεις αξιοκρατια και Στρατος ειναι δυο παραλληλες εννοιες που δεν συναντιουνται ΠΟΤΕ. Γι αυτο και εγω οταν και αν κανω παιδια ποτε, ο πρωτος που θα μαι θα ναι να τους βρω βυσμα για 1 μεσα και 30 εξω, και αν μπορω ακομα και για Ι5. Το προτιμω φιλε απο το να μου ερθουν σε καμια "κασα" λογω μλκιας καποιου τραχανοπλαγια "Υπερκομμαντο" της τσα-φους.

Ακομα να το καταλαβεις Ι5 παιρνεις ΟΤΙ ωρα θελεις.Και αν δεν θελεις να πανε τα παιδια σου φανταροι και να παρουν Ι5 φορα τους μια φουστα μπλουζα την ωρα που θα παρουσιαζονται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι καθαρίζοντας πατάτες και τουαλέττες θα νικήσεις πόλεμο!

δηλαδη αληθεια μου λεγε ο νεφιλιμ οτι οι τυποι που πολεμανε ειναι τοσο σκληροι που δεν χρειαζεται να τρωνε?

Είναι απαράδεκτο να είμαστε εντός Ε.Ε. και να μην υπάρχει ευρωπαϊκός στρατός, είναι καθαρά γαλλογερμανική πολιτική υποτέλειας για να πληρώνουμε το στρατιωτικό τους εξοπλισμό.

μα η ΕΕ εχει πολυ συγκεκριμενους στοχους,δεν ειναι κρατος απο μονη της(ακομη) για να εχει δικο της στρατο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ( αντιρησιες επικαλουμενοι ιαχωβισμο πχ) πανε σε ΟΤΑ ( Δημους ) και δουλευουν αφιλοκερδώς το διπλάσιο της θητειας τους . Πχ ειναι να κανεις 12 μηνες στρατο , αν εισαι αντιρησιας πας 2 χρονακια και δουλευεις σε καποιον Δημο ο οποιος ισως ειναι και στο κωλοπετινιτσι . Οποτε think about it twice . Και επειδη τυνχανει να εχω γνωρισει 2-3 ατομα τετοιους προσωπικα ( ο ενας οδηγαει καθε πρωι μια ωρα για να παει σε ενα ''κωλοχωρι'' μια ωρα εξω απο τα Γιαννενα το ειχε ψιλομετανιωσει τοτε . )

Επισης ο στρατος ειναι μια μικρογραφια της ζωης ( κοινωνιας ) και εγω καπου στα 22 πηγα λογω σπουδων , επειδη λοιπον εμεις οι Ελληνες κοιταμε μονο το κωλαρακι μας και οταν ειναι για στρατο μας πιανουν οι οικολογικες ανησυχιες πολλα παιδια στο ταγμα που ημουν και που δεν ειχανε βυσμα περνουσαν και 2μηνο σε φυλακιο χωρις αδεια επειδη η μοναδα μεσα στην πολη ( φλωρινα τοτε ) ηταν γεματη γιωταδες fake οι περισσοτεροι που κανανε μονο θαλαμοφυλικι . Και εβλεπες παλικαρια 2 μετρα να το παιζουν αρρωστοι και δεν μπορω να πιασω σκουπα και εχω αλεργια και φοβαμαι στην σκοπια 2 ωρες μονος- ψυχολογικα κλπ . Εγω προσωπικα ντρεπομουν γιαυτους . ποσο μαλλον να προσποιομουν ο ιδιος.

Εδιτ . Βεβαια για να μην τα ισοπεδώνουμε ολα , υπαρχουν και ατομα με πραγματικα προβληματα παθολογικα και ψυχολογικα , αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι τοσοι οσοι βγαινουν εκτος .

Αν το εφαρμοσουν ολοι ομως στο τελος θα αναγκαστουν να αλλαξουν κατι. Και οχι δεν προκειτε να προσπαθησω για κατι τοσο τραγελαφικο οσο ο στρατος. Οτι μπορω να γλιτωσω θα το κανω απλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.