Jump to content



CoolerMaster RealPower M620 - θόρυβος


deninho

Recommended Posts

Έχω το παραπάνω τροφοδοτικό στο σύστημα της υπογραφής, και είναι πάνω σε ένα APC Back UPS RS 800VA. Εδώ και λίγο καιρό, όταν ο υπολογιστής είναι σε idle, το τροφοδοτικό κάνει έναν υψίσυχνο, χαμηλής έντασης, συνεχόμενο θόρυβο. Εάν γίνει οποιαδήποτε διεργασία [scroll down σε μια ιστοσελίδα], για όση ώρα γίνεται η διεργασία, ο θόρυβος διακόπτεται, και ξαναρχίζει μόλις τελειώσει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορεί να οφείλεται αυτό, και τι μπορώ να κάνω για να γλιτώσω από αυτόν τον θόρυβο; Μπορεί να είναι μεν χαμηλής έντασης, αλλά επειδή συνήθως έχω ησυχία τον ακούω και με ενοχλεί πάρα πολύ

Ρώτησα σχετικά και την υποστήριξη της CM, αλλά απάντηση δεν ήρθε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

nope. Είναι σαν σφύριγμα, συνεχόμενος ήχος, πολύ υψηλής συχνότητας και αρκετά χαμηλής έντασης -αλλά παρ'όλα αυτά το ακούω και με τρελαίνει (είμαι και τέρας ψυχραιμίας :p). Η μόνη λύση που έχω βρει, είναι να ανοίγω το stress prime / orthos και να τρέχει από πίσω στον ένα πυρήνα, αλλά δεν είναι πραγματική λύση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.