Jump to content


Το ξέρατε το Sharkoon USB LanPort 400?


morius

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Εχθές μου μπήκε μια ιδέα να βάλω στο γραφείο έναν εκτυπωτή laser που έχουμε σε δίκτυο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι αυτός είναι USB εκτυπωτής και όχι ethernet.

Έψαξα από εδώ έψαξα από εκεί και τελικά βρήκα αυτό. Δείτε το και πείτε μου αν ξέρετε κάτι περί αυτού...αν κάνει αυτά που λέει θα σώσει πολλα γραφεία!!

Sharkoon USB LanPort 400

Link to comment
Share on other sites

Καλό και αυτό. Αλλα είναι αντίστοιχο με αυτό , τώρα αυτό που είπα αρχικά το θετικό είναι ότι έχει 4 USB ports που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και για να βάλεις Stickakia. θέλω να μου πείτε αν ξέρετε γι'αυτό και κατά πόσο αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ο print server θα σε εξυπηρετήσει καλύτερα λόγο του ότι διαθέτει το κατάλληλο λογισμικό για να μετατρέψει απευθείας τον usb printer σε δικυτακό χωρίς να σε παιδέψει με περίεργες ρυθμίσεις...

Καλό φαίνετε και το sharkoon αλλά ποιός ο λόγος να έχεις δικτυακές usb θύρες όταν ΟΛΟΙ οι υπολογιστές τα τελευταία 10+ χρόνια διαθέτουν από δύο μέχρι δεκαδύο θύρες usb τις οποίες απλά μπορείς να «μοιράσεις» σε ένα δίκτυο ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο print server θα σε εξυπηρετήσει καλύτερα λόγο του ότι διαθέτει το κατάλληλο λογισμικό για να μετατρέψει απευθείας τον usb printer σε δικυτακό χωρίς να σε παιδέψει με περίεργες ρυθμίσεις...

Καλό φαίνετε και το sharkoon αλλά ποιός ο λόγος να έχεις δικτυακές usb θύρες όταν ΟΛΟΙ οι υπολογιστές τα τελευταία 10+ χρόνια διαθέτουν από δύο μέχρι δεκαδύο θύρες usb τις οποίες απλά μπορείς να «μοιράσεις» σε ένα δίκτυο ;;;

Ο λόγος είναι ότι δεν μπορείς να μοιράσεις τις θύρες αυτές καθαυτές παρά μόνο το εκάστοτε μέσο αποθήκευσης

που θα τοποθετήσεις στην USB και για κάθε καινούριο μέσο αποθήκευσης που μπαίνει θα πρέπει να γίνεται εκ νέου

η διαδικασία διαμοιρασμού.

Εάν λοιπόν αυτό όντως μοιράζει τις θύρες αυτές καθαυτές τότε είναι κάτι καινοτομικό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.