Jump to content



ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΤΕ ΤΩΡΑ??? i7 920 ή i7 930


PREDATOR 15

Recommended Posts

Καλημέρα,

Ότι λέει το θέμα.

Αν υπήρχε δυνατότητα αγοράς και των δύο, ποιον θα επιλέγατε και γιατί.

Έχω μπερδευτεί γιατί στα θέματα ο 930 είναι σαν μην υπάρχει, όλοι 920 ακόμα. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ότι λέει το θέμα.

Αν υπήρχε δυνατότητα αγοράς και των δύο, ποιον θα επιλέγατε και γιατί.

Έχω μπερδευτεί γιατί στα θέματα ο 930 είναι σαν μην υπάρχει, όλοι 920 ακόμα. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος?

Γιατί ο 920 είναι στην αγορά 1+ χρόνο ενώ ο 930 2-3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξερεις την διαφορα αυτων των δυο επεξεργαστων ;

αν ναι , ξερεις σε τι ωφελει και κατα ποσο χρειαζεσαι αυτη την διαφορα ;

Αν ρωτάς εμένα όχι δεν γνωρίζω καθότι αν και κάποιας ηλικίας τώρα έχω αρχίσει και ασχολούμαι λιγάκι και γι'αυτό άνοιξα και το thread.

Για το αν θα μου χρειαστεί ο καλύτερος συγκριτικά επεξεργαστής μπορώ να σου πώ ότι ίσως και όχι αλλά ελπίζω ότι όταν καταφέρω να φτιάξω το σύστημα που θέλω θα βρώ και τον χρόνο και την όρεξη για να σκαλίσω γιατί αυτήν την στιγμή δουλεύω σε εναν P4 3 GHz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και εγώ τον 930 θα διάλεγα μιας και η διαφορά τιμής με τον 920 είναι πολύ μικρή.

Και για να μην ανοίγω νέο θέμα..

έχω την Scythe Cooler Ninja 2 πάνω σε socket LGA 775, ξέρεται μήπως αν θα κουμπώνει σε socket 1366 ;;; αν υπάρχει δηλαδή κάτι έξτρα να αγοράσω; η ψύκτρα αυτή ταιριάζει στα ακόλουθα sockets LGA 775, 478 , K8 (754, 939, 940) AM2.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τον 930 θα διάλεγα μιας και η διαφορά τιμής με τον 920 είναι πολύ μικρή.

Και για να μην ανοίγω νέο θέμα..

έχω την Scythe Cooler Ninja 2 πάνω σε socket LGA 775, ξέρεται μήπως αν θα κουμπώνει σε socket 1366 ;;; αν υπάρχει δηλαδή κάτι έξτρα να αγοράσω; η ψύκτρα αυτή ταιριάζει στα ακόλουθα sockets LGA 775, 478 , K8 (754, 939, 940) AM2.

http://eworld.com.gr/front/details/210

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ότι λέει το θέμα.

Αν υπήρχε δυνατότητα αγοράς και των δύο, ποιον θα επιλέγατε και γιατί.

Έχω μπερδευτεί γιατί στα θέματα ο 930 είναι σαν μην υπάρχει, όλοι 920 ακόμα. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος?

930 λογω multiplier

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.