Jump to content


Επιλογη Access Point σε ενοικιαζομενα διαμερισματα.


ce6at

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

εχω εναν προβληματισμο τελευταια οσον αφορα την εγκατασταση ενος access point σε μερικα ενοικιαζομενα διαμερισματα. Επισυναπτω τις παρακατω εικονες για να εχετε μια καλυτερη αποψη.

Στην πρωτη εικονα εχουμε τα διαμερισματα δυο οροφων γυρω απο την πισινα. Στο πρωτο κτιριο με ενα κυκλο στον δευτερο οροφο υπαρχει ενα κουτι με το ρουτερ (zyxel p660hw) και μια κεραια omni 15dbi. Η καλυψη στον χωρο τις πισινας ειναι επρακη οπως και στο μπαρακι οπου εχω σημα 23% διχως προβληματα. Το ερωτημα μου ειναι πως θελω να κατεβασω το zyxel μεσα στο δωματιο και να ανεβασω εξω ενα Access Point με δυο κεραιες sectoral 90 μοιρων ωστε να καλυψω πολυ καλυτερα το χωρο τις πισινας οπως φαινεται στην δευτερη εικονα.

Ξερω πως θα χρειαστω τα εξης:

1.Access point Ubiquiti (ποιο ομως?)

2. PoE hardware

3. 2 κεραιες sectoral 90 Μοιρων. Θα χρειαστω και rf splitter?

ακουω προτασεις και ιδεες.

το υπαρχον ρουτερ ειναι το zuxel P-662HW-D3

και εχει σεταριστει ωστε οι πελατες να μπαινουν με συγκεκριμενους κωδικους που τους δινω.

post-1393-1416074435,4141_thumb.jpg

post-1393-1416074435,4469_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις αποψεις. Χτυπησα το Picostation2 HP και ειδα ασπρη μερα. Το σημα πριν ηταν 20% και τωρα 50% σε default settings δεν το ανεβασα αλλο σε power output.

Καμια σχεση με το ενσωματομενο wifi του Zyxel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.