Jump to content


Περιεργο προβλημα με λαπτοπ! Βοηθεια?


redbighunter

Recommended Posts

Το λαπτοπ του διευθυντη μου τα επαιξε και μου ζητησε μιας και εχω το ιδιο και πιανουν τα χερια μου μπας και μπορω να το φτιαξω! το λαπτοπ οταν δουλευει με την μπαταρια ειναι μια χαρα, αστερι! οταν ομως βγαλω την μπαταρια και το αφησω στο ρευμα αρχιζει τα κουλα του! ενω ειναι στο ρευμα, αν αρχισω να κουναω την οθονη σαν να ανοιγω-κλεινω το καπακι (οχι να το κλεινω τελειως), τοτε η οθονη σβηνει και πολλες φορες δεν επανερχεται! τι φταιει? με την μπαταρια δεν το κανει καθολου! το λαπτοπ ειναι ενα acer aspire 5630 εκτος εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

μονο η οθονη σβηνει! το υπολοιπο λαπτοπ λειτουργει κανονικα! δυστηχως το κανει μονο οταν το εχω στο ρευμα! οταν το εχω με την μπαταρια δεν κανει το παραμικρο! γι'αυτο μου φαινεται τοσο παραξενο!

Link to comment
Share on other sites

την οθόνη την κλείνεις 2 δάχτυλα πριν κουμπώσει και ενεργοποιείται το power saving της ή σβήνει γενικά και σε άλλες θέσεις πιο ανοιχτές μόνο και μόνο από το κούνημα?

οχι δεν πατιεται το κουμπι που σβηνει την οθονη αυτοματα! η οθονη θα σβησει καποιες φορες κουνοντας την σε μικρη κλιση, και καποιες αλλες φορες με μεγαλη κληση! απλα με παραξενευει αφανταστα το οτι δεν το κανει οταν το εχω στη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πατιεται το κουμπι που σβηνει την οθονη αυτοματα! η οθονη θα σβησει καποιες φορες κουνοντας την σε μικρη κλιση, και καποιες αλλες φορες με μεγαλη κληση! απλα με παραξενευει αφανταστα το οτι δεν το κανει οταν το εχω στη μπαταρια!

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι κάποιο καλώδιο data ή ρεύματος που πάει προς την οθόνη κάπου βραχυκυκλώνει.......και δε στο κάνει με τη μπαταρία λόγω προστασίας που διαθέτει η μπαταρία από υπερτάσεις και βυθίσεις.....

μόνο άνοιγμα και τσεκάρισμα τις καλωδιώσεις για να είσαι σίγουρος........

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι κάποιο καλώδιο data ή ρεύματος που πάει προς την οθόνη κάπου βραχυκυκλώνει.......και δε στο κάνει με τη μπαταρία λόγω προστασίας που διαθέτει η μπαταρία από υπερτάσεις και βυθίσεις.....

μόνο άνοιγμα και τσεκάρισμα τις καλωδιώσεις για να είσαι σίγουρος........

γμτ δεν το γλυτωνω το λυσιμο...:slap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.