Jump to content



Αγορα SSD


Recommended Posts

καλημερα παιδες,

ποιον απο τους 3 παρακατω να προτιμισω?

Corsair Nova Series 64GB

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Solid-State-Drives/Corsair-Nova-Series-64GB-SSD-w-Bracket-2-5inches-Sata-II-CSSD-V64GB2-BRKT.htm

Intel Postville 80GB

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Solid-State-Drives/Intel-Postville-80GB-SSD-2-5inches-Retail.htm

KINGSTON V+ SNVP325-S2/64GB

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=133288

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει τα φράγκα ασ πάρει και 250 ssd slc!Το θέμα είναι ότι ο 40άρης είναι υπεραρκετός για λογισμικό!Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα!Και άνετα και ότι προγράμματα θέλει!Από και πέρα άμα είναι και για κάνα παιχνίδι οκ, αλλά για παραπάνω τότε ναι να πάει σε 80άρη!Αλλά για αυτά 40 και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

λεω να παω στον 80αρι γιατι (σαν μεγεθος) ο 34αρης που εχω ειναι πολυ μικρος για λειτουργικο και μερικα προγραμματα.

μεχρι τον 80αρι αντεχω οικονομικα :jump1:

Link to comment
Share on other sites

λεω να παω στον 80αρι γιατι (σαν μεγεθος) ο 34αρης που εχω ειναι πολυ μικρος για λειτουργικο και μερικα προγραμματα.

μεχρι τον 80αρι αντεχω οικονομικα :jump1:

Είναι καλή η αγορά του 80ρη. Δεν θα το μετανοιώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει τα φράγκα ασ πάρει και 250 ssd slc!Το θέμα είναι ότι ο 40άρης είναι υπεραρκετός για λογισμικό!Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα!Και άνετα και ότι προγράμματα θέλει!Από και πέρα άμα είναι και για κάνα παιχνίδι οκ, αλλά για παραπάνω τότε ναι να πάει σε 80άρη!Αλλά για αυτά 40 και είναι μια χαρά.

Γιατί δυσκολεύεσαι να δεχτείς ότι υπάρχουν χρήστες που ακόμη και τα 80 GB που εσένα σου φαίνονται "άπατα" δεν τους είναι αρκετά (ακόμη και χωρίς games). Καταρχήν στον 80άρη θα αφήσει και καμμια 15αριά free για να παίρνει ανάσες. Άρα μιλάμε για 65GB. Εγώ έχω 90 GB εγκατάσταση με 3-4 games σε άλλο δίσκο. Θέλω 120άρη στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι μπορεί να θέλει 80gb αλλά αυτό που λέω δεν μπορεί να το αμφισβητήτει κανείς ότι έχω δίκιο.Ότι για λειτουργικό και προγράμματα ο 40άρης είναι αρκετός!Και είπα για κάτι παραπάνω(games...) τότε χρειάζεται μεγαλύτερο.Και εγώ έχω παρει για λειτουργικό 40άρη και για games έναν 128άρη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετός για σένα. Εγώ θέλω τουλάχιστον 90. Δεν μπορέις να το δεχτείς? Και είπα ότι τα games τα έχω σε άλλο δίσκο, σιδερένιο.

Δηλαδή πώς λες ότι "δε δυσκολεύομαι να το δεχτώ" και μετά λες "αυτό που λέω δεν μπορεί να το αμφισβητήτει κανείς" και ισχυρίζεσαι το αντίθετο. Πλάκα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετός για σένα. Εγώ θέλω τουλάχιστον 90. Δεν μπορέις να το δεχτείς? Και είπα ότι τα games τα έχω σε άλλο δίσκο, σιδερένιο.

Δηλαδή πώς λες ότι "δε δυσκολεύομαι να το δεχτώ" και μετά λες "αυτό που λέω δεν μπορεί να το αμφισβητήτει κανείς" και ισχυρίζεσαι το αντίθετο. Πλάκα κάνεις?

Αν εσύ θες για λογισμικό και προγράμματα τουλάχιστον 90gb,τότε...τι να πω!Πάω πάσο.Αλλά ο μέσος χρήστης δεν χρειάζεται τόσα.Εξάλλου ποια προγράμματα πιάνουν τόσα γίγα?Και πόσα να βάλει κάποιος για να πιάσει 20γιγα προγράμματα!Αλλά αυτό ειναι και ψιλοσχετικό.Τεσπά...δεν έχει νόημα.Ο καθένας λέει την γνώμη του και αυτό έκανα και εγώ.Και άμα είναι ανοίγω-ουμε ένα άλλο thread για τα πόσα γίγα σκληρό μπορεί να χρειάζεται κάποιος για λογισμικό και προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.