Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

Και πολυ καλα εκανες, σε ευχαριστω που το αναφερεις !

 

edit,

Ειμαστε εδω για να αναφερουμε και τα καλα και τα ασχημα του προγραμματος.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χρησιμοποίησα atiman uninstaller  v.10 (τόσα χρόνια τον χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα) και ξήλωσα τους 15.11 που είχαν εγκατασταθεί μόνοι τους (πριν είχα 15.7.1).

μπήκαν οι 16.5.1...μια ερώτηση ..

 

έκανα καλά που έβαλα 16.5.1?(καρτα 7950)

και πως γίνεται τα win 10 να μην κάνουν εγκατάσταση από μόνα τους????

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jordanis said:

χρησιμοποίησα atiman uninstaller  v.10 (τόσα χρόνια τον χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα) και ξήλωσα τους 15.11 που είχαν εγκατασταθεί μόνοι τους (πριν είχα 15.7.1).

μπήκαν οι 16.5.1...μια ερώτηση ..

 

έκανα καλά που έβαλα 16.5.1?(καρτα 7950)

και πως γίνεται τα win 10 να μην κάνουν εγκατάσταση από μόνα τους????

αμα δεν εχεις drivers περνανε τα windows αυτοματα.

αμα εχεις , δεν πειραζουν τιποτα.

Εχουν βγει και 16.5.2..αλλα μην τους περασεις, τελος του μηνα , αρχες ιουνιου θα βγει και αλλος μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, LocoDiceGR said:

αμα δεν εχεις drivers περνανε τα windows αυτοματα.

αμα εχεις , δεν πειραζουν τιποτα.

Εχουν βγει και 16.5.2..αλλα μην τους περασεις, τελος του μηνα , αρχες ιουνιου θα βγει και αλλος μαλλον.

ευχαριστώ φίλε μου.πάντως εγώ είχα τους 15.7.1 και ξαφνικά βρέθηκα με τους 15.11 ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@atiman  δοκίμασα και εγώ τον με τελευταίο 10,  για απεγκατάσταση drivers της 5870 με amd 8320 που είχαν μπλέξει τα μπούτια τους  στην προσπάθεια να βάλω μια 4870 , windows 10 !

όλα μια χαρά .... :D   (έχω μείνει με τις γριές προς το παρόν στο σπίτι 4870 - 5870 :D

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αναφορα σου !

 

Υ.Γ

Δυστηχως οχι ευχαριστα γεγονοτα με εχουν βγαλει λιγο εκτος προδιαγεγραμμενων σχεδιων.

Ετσι και η εξελιξη του συγκεκριμενου software θα καθυστερησει λιγο περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

BSOD ...

 

... ηταν το αποτελεσμα χρησης της εκδοσης 10. Μεχρι σημερα ουδεποτε μου δημιουγησε προβλημα ο uninstaller, παρ ολα αυτα παντα υπαρχει η πρωτη φορα.

 

Ειχα τον 8.3.6, τον απεγκατεστησα, εβαλα τον 10, τον ετρεξα, οταν μου ανεφερε για παρουσια RAM DISK και Safe Mode ειπα οχι (αν και δεν καταλαβα τι εννοεις με τον ορο ram disk Γιαννη, υποθετω οχι SSD!), μετα τρεξανε ολα ρολοι μεχρι το reboot, που οδηγησε σε 2 απανωτα attempts με BSOD!!!

 

Ευτυχως το Restore point μεσω του Windows STARTUP REPAIR τα εφτιαξε σχεδον ολα... δεν μπορω να ανοιξω το CC Center!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως τον Βαγγελη...

 

Φιλε μου, οταν ανιχνευεται ram disk, οπως γραφει η εφαρμογη μου, το restart σε safe mode ειναι υποχρεωτικο.

 

Ram disk εννοω την εφαρμογη της samsung - rapid mode, η οποιαδηποτε παρομοια εφαρμογη αλλης εταιριας διαφορετικης ονομασιας αλλα παρομοιας λειτουργιας.

Εσενα λοιπον σε ενημερωσε οτι το συστημα δουλευει με rapid mode.

 

Εχω αναφερεθει επισταμενα σε αυτο το χαρακτηριστικο και αυτος ηταν ο κυριος λογος που εφαρμοσα δυνατοτητα safe mode, αλλα και την δυνατοτητα αναγνωρισης των δισκων και το αν λειτουργουν σε συνθηκες ram disk.

 

Λυπαμαι γι αυτο που αντιμετωπισες αλλα δεν ευθυνεται ο uninstaller.

Ειμαι σιγουρος οτι λογω της μακρας απουσιας σου, δεν εχεις διαβασει τι εχει μεσολαβησει απο την εκδοση 8.3.6 εως σημερα.

Βεβαια οπως γνωριζεις πληρεις και συγκεντρωτικες πληροφοριες μπορεις να βρεις στο site μου.

 

Το ποστ σου πλεον θα ειναι η αιτια η πρωτη αναβαθμιση της 10 να απαγορευει το οχι σε περιπτωση που ανιχνευτει ram disk...

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

On July 7, 2016 at 11:07 PM, atiman said:

Το προβλημα του CC center ειναι ευκολο και απλο να λυθει.

Πες μου αν δεν τα καταφερεις.

Ξερεις πολυ καλα ποσο εκτιμω την δουλεια που κανεις και οντως εχω χαςει επειςοδια!!! Στο φορουμ σου αν δεις μπηκα, αλλα πηγα εκει που εχεις την καθε εκδοση κ δεν προσεξα κατι...

Οπως και να εχει, κατι δεν παει καλα με το συστημα μου κ τον uninstaller...

 

Εβαλα τους τελευταιους amd drivers και το Amd settings (υποθετω ετσι λεγεται τωρα το ccc) δουλευει μια χαρα... Μετα τα BSOD που ειχα με τον uninstaller 10, ειπα να ξαναβαλω τον 8.3.6 και να τεςταρω πως αυτος δουλευει...

 

Επελεξα auto uninstallation και παλι στο reboot ειχα... BSOD... τωρα απλα σταματησα να χρησιμοποιω τον uninstaller σου και ολα ειναι ρολοι. Μπορει να φταιει το συστημα μου, τι να πω...

 

Παντως εντελως καλοπιστα επετρεψε μου να πω πως θα βοηθουσε πολυ αν αντι για την λεξη "RAM DISK" χρησιμοποιησεις το ευρεως γνωστο "SSD", ενω σε ενα προγραμμα με τοσο μεγαλη βαρυτητα θα αφιερωνα εγω προσωπικα θα αφιερωνα λιγο χρονο να φτιαξω λιγο τα Αγγλικα του (δεν ειναι ουσιαστικο, αλλα θα δειξει ακομα πιο Professional).

 

 

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Ο 8.3.6 δεν εχει επιλογη για safe mode, ουτε αναγνωριση rapid.

Αφου λοιπον εχεις τωρα ενεργο το rapid, ασφαλως και ο 8.3.6 θα σου φερει BSOD., ειμαι σιγουρος οτι αυτη την επιλογη την εχεις ενεργοποιησει σχετικα προσφατα.

Στο site μου στην περιγραφη του 9.0.2 αναφερεται κανονικα, αλλα και εδω.

Η υπαρξη SSD δεν προυποθετει απαραιτητα και την λειτουργια του σε καταστασεις τυπου rapid, αρα ειναι πολυ σωστα γραμμενο.

 

Εαν χρησιμοποιηθει σωστα ο uninstaller δεν δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα.

Οταν μας υποχρεωνει να κανουμε κατι πρεπει να το κανουμε, αν το αγνοησουμε δεν μπορουμε να κρινουμε το προγραμμα και οχι την επιλογη μας.

 

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, atiman said:

Ο 8.3.6 δεν εχει επιλογη για safe mode, ουτε αναγνωριση rapid.

Αφου λοιπον εχεις τωρα ενεργο το rapid, ασφαλως και ο 8.3.6 θα σου φερει BSOD., ειμαι σιγουρος οτι αυτη την επιλογη την εχεις ενεργοποιησει σχετικα προσφατα.

Στο site μου στην περιγραφη του 9.0.2 αναφερεται κανονικα, αλλα και εδω.

Η υπαρξη SSD δεν προυποθετει απαραιτητα και την λειτουργια του σε καταστασεις τυπου rapid, αρα ειναι πολυ σωστα γραμμενο.

 

Εαν χρησιμοποιηθει σωστα ο uninstaller δεν δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα.

Οταν μας υποχρεωνει να κανουμε κατι πρεπει να το κανουμε, αν το αγνοησουμε δεν μπορουμε να κρινουμε το προγραμμα και οχι την επιλογη μας.

 

Πρωτη φορα βλεπω τον ορο rapid (ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι), με πρωτη ευκαιρια ομως θα ακολουθησω τις οδηγιες σου κ βλεπουμε πως θα παει.

 

Ενημερωτικα, τα τελευταια 5 χρονια χρησιμοποιω τον ιδιο INTEL SSD και δεν εχω αλλαξει κατι!

 

Σε ευχαριστω για το αμεσοτατο support.

Link to comment
Share on other sites

Καθε θεμα που παρουσιαζεται αποτελει ενα ειδος μαθησης για ολους μας, το ιδιο και αυτο.

 

Στην δικη σου περιπτωση τα πραγματα προξενουν ερωτηματικα, ασχετα του αν ακολουθησες τις συμβουλες του uninstaller.

Εξηγουμαι :

Συμφωνα με τα λεγομενα σου (του αρχικου ποστ), φαινεται οτι ο 8.3.6 που ειχες πριν βαλεις τον 10 σου δουλευε σωστα (τουλαχιστον αυτο προκυπτει), αν κανω λαθος ενημερωσε με σχετικα.

Γιατι ομως ο ιδιος 8.3.6 δεν σου δουλεψε μετα το BSOD ?

Αυτο το ερωτημα μπορεις να το απαντησεις μονο εσυ, μιας και εσυ γνωριζεις τι εχει (πιθανον) αλλαξει στο συστημα σου.

Ειναι ομως πολυ σημαντικο και για μενα να καταλαβω (εαν δεν υπαρχει καποια αλλαγη) γιατι υπηρξε αυτη η δυσλειτουργια.

 

P.S

Σε καθε περιπτωση ειμαι εδω (και κυριολεκτικα).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

προχτες αγορασα μια ASUS R9 370 STRIX.  προηγουμενως ειχα την ASUS 7750 που φαινεται στην υπογραφη του HTPC μου.  εχω Windows 7 64bit εδω και 1+ χρονο. 

 

τωρα που εβαλα τον V10 unistaller, για να "καθαρισω" τους προηγουμενους drivers και να βαλω τους νεους, προσπαθωντας να εκκινησω την εφαρμογη (ως διαχειριστης) μου εβγαλε αυτην την ειδοποιηση 

 

 

Καταγραφή.JPG

 

 

τι ειναι αυτο...????

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να μην μπορει να γραψει τον χαρακτηρα   ^

 

Αν δεν σε κοβει απο τις εγγραφες καποιο δικαιωμα (η αν δεν κατεστρεψε καποιο αρχειο κατα την εγκατασταση καποιο antivirus) τοτε μπορει να θεωρηθει και τυχαιο - χωρις αξια.

 

Μπορεις να δωσεις την εντολη del /q "%temp%\dov.*" /f και να ξαναπροσπαθησεις.

Αν το ξανακανει ειναι 100% θεμα antivirus.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δειχνει αδυναμια του Windows Installer.

 

Δεν μπορω να σου πω που οφειλεται.

 

Πιθανες εκδοχες :

1) Να μην μπορει να εγκαταστησει στο SystemRoot (συνηθως ο δισκος c:) ισως λογω δικαιωματων.

2) Η εκδοση του Windows Installer να μην υποστηριζει την msi μορφη του uninstaller (τυπικα δυσκολο).

3) Να υπαρχει ηδη το path λογω μη απεγκαταστασης της προηγουμενης εκδοσης του uninstaller.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.