Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

Νεος Catalyst Uninstaller

www.mediafire.com/atiman Atiman_Uninstaller V2.1.1.exe

Updates,

Run automatically Catalyst Uninstall Manager

Remove any Reg Key from Windows registry

Remove any ATI file from Windows

Δεν χρειαζεται να τρεχουμε πλεον τον Catalyst Uninstall Manager απο το control panel.

Μονο με αυτο το exe γινεται απεγκατασταση σε ολο τον driver ολοκληρωτικα.

Δεν φτιαχνει καποιο folder, γι αυτο σε καθε απεγκατασταση τρεχουμε το exe απο την αρχη.

Το δοκιμασα αλλα δεν ξερω αν εκανε δουλεια.........

το ΑΤΙ catalyst install manager υπαρχει ακομα στο control panel αρα?

και γενικα στον c δεν εχει σβησει κατι ακομα και το ccc υπαρχει ακομα :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Οντως φιλε ΑΤΙΜΑΝ σ'ευχαριστουμε και παλι, πλεον γινεται ακομα πιο ευκολη η διαδικασια της απεγκαταστασης!

Υ.Γ. ποτε να περιμενουμε τους 10.5a? η τους κανονικους 10.5?:baby:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λειτουργεί και για το υπόλοιπο λογισμικό της ΑΤΙ ή μόνο που αφορά την κάρτα γραφικών;

Αν ισχύει το δεύτερο, υπάρχει περίπτωση να βγει μια έκδοση που θα αφαιρεί κάθε επιμέρους εγκατεστημένη εφαρμογή και οδηγούς της ΑΤΙ;

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να εχουμε εγκατεστημενο τον πρωτο uninstaller και μετα να περασουμε αυτον; Η ειναι standalone;

Ειναι standalone, ο ενας για 64bit και ο αλλος για 32bit λειτουργικο.

Αυτό λειτουργεί και για το υπόλοιπο λογισμικό της ΑΤΙ ή μόνο που αφορά την κάρτα γραφικών;

Αν ισχύει το δεύτερο, υπάρχει περίπτωση να βγει μια έκδοση που θα αφαιρεί κάθε επιμέρους εγκατεστημένη εφαρμογή και οδηγούς της ΑΤΙ;

Αφορα catalyst drivers.

Τι ακριβως εννοεις με το επιμερους εφαρμογη ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια χαρα ειναι ο uninstaller, μονο που δεν μου διεγραφε ενα .dll (νομιζω atiu9.dll κατι τετοιο). Για να το "διωξω" ξαναετρεξα τον uninstaller και εκανα αφαιρεση στοιχειων registry μονο. Μετα το ρεσταρτ δεν υπηρχε τιποτα.

Thanks atiman!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο εχουμε μια νεα και πολυ βελτιωμενη εκδοση του Uninstaller μας.

Οσοι τον δοκιμασαν θα ειδαν οτι οταν ξεκινα εχει τρεις επιλογες,

1. Start with CIM

2. Start only entries removal

3. Abort

Ποια απο τις 2 επιλογες ειναι η προτεινομενη;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το δουλεψα πριν λιγο, ξεκινησα με Start with CIM, εσβησε σχεδον τα παντα ακολουθωντας απλα τα βηματα. Το entries removal υπαρχει μεσα σε αυτην την επιλογη, απλα αν θες το τρεχεις και μονο του απο την αρχη για να σβησεις κατι που πιθανον να μην σβηστηκε απο πριν η αν θες απο safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα εχεις καταλαβει ηδη ΑΤΙΜΑΝ σε μενα κατι δεν πηγε καλα και σοβαρα εχω ξενερωσει.......γιατι πεδευομαι 3 ωρες τουλαχιστον με αυτο το θεμα και εχω βαρεθει τα restart........

Το μονο σιγουρο ειναι οτι το προβλημα εμφανιστηκε μετα τον νεο uninstaller και ειμαι σιγουρος οτι δεν εκανα κατι λαθος........

Επισης στο e-mail που σου εστειλα, εγραψα οτι στο notepad δεν μου εμφανιζει 0 matches οπως θα πρεπε αλλα 3 και μετα απο τα πολλα βγαλε βαλε.....τωρα βγαζει 4........

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{01F96059-7BBF-4BA3-913E-E2705D7CFC8A}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{1ED750E5-6EEE-49FD-86B2-C121512422FC}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{4B09BD3A-BB1B-4824-896A-5AF77240F538}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

End of search: 3 match(es) found.

ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΒΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ......:sarcastic:

Τελος λες οτι αφαιρει και τους φακελους.......αυτο δεν συνεβη ποτε σε μενα....!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο uninstaller, μονο που δεν μου διεγραφε ενα .dll (νομιζω atiu9.dll κατι τετοιο). Για να το "διωξω" ξαναετρεξα τον uninstaller και εκανα αφαιρεση στοιχειων registry μονο. Μετα το ρεσταρτ δεν υπηρχε τιποτα.

Thanks atiman!

To atiu9pag.dll ειναι αυτο. Δεν γραφεται στην registry, δεν μας ενδιαφερει και τοσο να μεινει, γιατι γινεται overide απο τους νεους.

Ποια απο τις 2 επιλογες ειναι η προτεινομενη;

Εαν δεν εχεις κανει προηγουμενα καμια απεγκατασταση, η πρωτη οπως και αναφερω αλλα πολυ σωστα ειπε και ο dN-.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{01F96059-7BBF-4BA3-913E-E2705D7CFC8A}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{1ED750E5-6EEE-49FD-86B2-C121512422FC}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video\{4B09BD3A-BB1B-4824-896A-5AF77240F538}\Video

Service REG_SZ amdkmdap

End of search: 3 match(es) found.

ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΒΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ......:sarcastic:

Τελος λες οτι αφαιρει και τους φακελους.......αυτο δεν συνεβη ποτε σε μενα....!

Για να δουμε τι εχει μεινει, αντεγραψε το παρακατω σωζοντας το σε ati.cmd και τρεξτο..

dir /b "%SYSTEMROOT%\ati*.*" >>ati_list.log

dir /b "%SYSTEMROOT%\System32\ati*.*" >>ati_list.log

dir /b "%SYSTEMROOT%\System32\amd*.*" >>ati_list.log

dir /b "%SYSTEMROOT%\System32\drivers\ati*.*" >>ati_list.log

dir /b "%SYSTEMROOT%\SysWOW64\ati*.*" >>ati_list.log

dir /b "%SYSTEMROOT%\SysWOW64\amd*.*" >>ati_list.log

dir /b /s "%LOCALAPPDATA%\ATI" >>ati_list.log

REG QUERY HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video /f "amdkmdap" /s >>ati_list.log

Διαβασε μου μετα το περιεχομανο του ati_list.log αρχειου.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβγαλα μια ακρη.......πλεον δεν εχω προβλημα με το catalyst control center......

Περασα τους 10.6 official.......10.6 final (ATIMAN)......και τωρα περασαν κανονικα και οι ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a (χωρις προβλημα).......Οι 10.7 hotfix ομως δεν λενε να περασουν......δεν ξερω ισως να φταιει και το αρχειο.......τι να πω......αλλα δεν τους ξαναπερναω.......Θα περιμενω το pass να περασω τους καινουριους και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.