Jump to content



Τι κάνει πιο πολύ θόρυβο στον υπολογιστή σας;


TheLab

Τι κάνει πιο πολύ θόρυβο στον υπολογιστή σας;  

562 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Εμενα ακουγωταν πιο πολυ μια ηλεκτρικη σκουπα που ειχα παρει με το ονομα 4870χ2

Οταν "σκουπιζε" ηταν για να εχεις το κουτι σε αλλο δοματιο..........

Link to comment
Share on other sites

το καταραμενο ups MGE Nova 1250VA που δουλευει σχεδον full ολη την ωρα

Πέστα !!! Και εγώ ήμουν αθόρυβος και μετα το νέο κουτί της therlmatake που ο 20ης κάνει σαν εξαεριστήρας μαζι με το ρημαδιασμένο αυτο MGE Nova 1250 η ησυχία είναι παρελθόν . Αν δεν λοιπόμουνα τα 100+ ευρώ που είχα δώσει θα το πετούσα απο το παράθυρο . Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχει στο εμπόριο ups σε συτη την ισχύ χώρις να δουλευεί ο ανεμιστήρας συνέχεια .

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δύσκολο να πω. Λογικά και τα ανεμιστήρια του κουτιά (κάτι απλά coolermaster silent) και η ψύκτρα cpu (η απλή της intel) πάνω κάτω τον ίδιο θόρυβο θα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

...με την bigtyphoon 120 vx σε 1200rpm να μην ακουγεται καθολου

...psu πρακτικα αθορυβο

...το fan του accupower 1400 να λειτουργει μονο σε διακοπη ρευματος

...ξηλωμενο το πλαινο fan του haf932

...ο μονος θορυβος (οταν υπαρχει απολυτη ησυχια στο υπολοιπο σπιτι) προερχεται απο την καρτα οταν λειτουργει στο 35% των rpm και πανω........(βεβαια με 30% που το εχω συνηθως,δεν ακουγεται...αλλα σε idle εχω 53c....)...και λογω coil whine σε 3d mode....

*ο spinpoint ακουγεται μονο οταν σκαναρει το avg ή κατεβαζω....σε idle δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Τον περισσότερο θόρυβο τον κάνει το τροφοδοτικό, όλα τα υπόλοιπα είναι στο νερό.

Και αυτό γίνεται γιατί η Corsair δεν προνόησε ώστε να υπάρχει αντικραδασμικό υλικό στη θέση που μπαίνει το τροφοδοτικό στο κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Με την orochi στον επεξεργαστή, fanless κάρτα γραφικών, ssd και παθητική ψύξη στο τροφοδοτικό μπορώ να πω πως ηρέμησα από το εκνευριστικό θόρυβο του πισι...

Link to comment
Share on other sites

Το κατηραμένο PSU Hiper TypeR 720W με το τρι*****ρατο 8cm ανεμηστηράκι του.

Άν δεν ερχόταν ο καιρός σιγά σιγά να το αλλάξω με το Enermax X-750, θα του έκανα μια επέμβαση τρελή :)

Η GTX260 είναι μια χαρά, τα περισσότερα από τα ανεμηστήρια είναι αθόρυβα και τα άλλα θα αλλαχτούν με τα BeQuiet! και γενικά είμαι επιτέλους στην διαδικασία W/C στο αγαπητό μου Cosmos S.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.