Jump to content


Lightroom 3 marketing υπερβολή...


Recommended Posts

σκαλίζοντας τα features του αγαπημένου μου photo editing προγράμματος, στη νέα του ver3, έπεσα και πάνω και στο promo για τον νέο αλγόριθμο μείωσης θορύβου...

δείτε εδώ...

πατώντας πάνω στην εικόνα ανοίγει flash που δείχνει πόσο αποτελεσματικό είναι και από την αριστερή εικόνα καταλήγεις στη δεξιά με 2 ρυθμίσεις... πραγματικά εντυπωσιακό...

επειδή αυτές οι απλουστεύσεις μου τη δινουν, ειδικά από μια τόσο μεγάλη εταιρεία, κατέβασα το jpg που έχουν στη σελίδα.

44c0fa251690ff.jpg

και εφάρμοσα τις ρυθμίσεις που δίνουν στο lightroom 3... και κατέληξα εδώ...

44c0fa2517544a.jpg

marketing ftw:p ήταν too good to be true:p...

φυσικά έκανε δουλίτσα απλά μπορούσαν να βάλουν ένα πραγματικό παράδειγμα και να μη προμοτάρουν ουτοπικά αποτελέσματα για να τσιμπήσουν κανα $ παραπάνω...

edit...

vs neat image 44c0fa7cf68d74.jpg

νομίζω με neat image το φτιάξανε στην adobe το δείγμα του flash:p

Link to comment
Share on other sites

Στείλτους ένα email και πες ότι βρήκες και καλά ένα bug και ότι δε μπορείς να το κάνεις να φαίνεται όπως το παρουσιάζουν :p Για τον χαβαλέ και μόνο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα και να μου ζητήσουν serial no στο support? χαχαχαχα:giveup:

Trial λέγεται....

Type of versions: Paid, Demo, Trial ,Free paid :p

Πάντως όταν είδα τις δυο εικόνες από την διαφήμιση έπαθα λίγο σοκ με το πόσο βελτιώθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.