Jump to content


Συμβατοτητα νεας καρτας γραφικων με motherboard


filipp

Recommended Posts

Εχω μια μιτρικη καινουργια την ASRock p4i65gv και θελω να της αγορασω μια καρτα γραφικων την GIGABYTE RADEON HD4650 GV-R465D2-1GI 1GB AGP RETAIL, θα ειναι συμβατη 100% με την μιτρικη μου, θα δουλευει καλα ολα τελεια?, καποιος που γνωριζει παρακαλω να με πει.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα, είναι συμβατά.

Τί τροφοδοτικό έχεις ;;;

H κάρτα θέλει έξτρα ρεύμα οπότε θα χρειαστείς κάτι καλύτερο από κάνα 300άρι ή 400άρι psu της πλάκας...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το manual,το slot της μιτρικης σου ειναι agp,λογικα θα δουλευει,ειναι πιθανο να χρειαστεις και ενα bios update.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κατεβάσει το manual της μητρικής..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τροφοδοτικο τι λες κανει?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700158

Όχι, όχι και όχι...

Καλύτερα αυτό: http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Enermax-Cyclops-ECS405AGT-CP-PSU-405W.htm

Yπολόγισε περίπου 40 με 50 ευρώ για κάτι αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

μην αλλαζεις ουτε τροφοδοτικο, ακομα!! απλα παρτη και βαλτη!! στο μανουαλ δεν δειχνει πουθενα εξωτερικη τροφοδοσια! εχω βαλει μια PCI-E 4650 σε 300αρι τροφοδοτικο με athlon x3 και τρεχει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εισε συγουρος???:wassat:

Οτι σου προτείνουν τα παιδιά απο πάνω να πάρεις, μην εντυπωσιάζεσαι με τα watt (γιατι ουτε τα χρειάζεσαι ουτε αποδίδουν τοσα τα τροφοδοτικά που κοιτας)

Link to comment
Share on other sites

1- η κάρτα που σκέφτεσαι να πάρεις χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία. (στο είπα ήδη από την αρχή)

2- τo τροφοδοτικό που σου πρότεινα έχει έτοιμο βύσμα για την κάρτα που θέλεις. (κοιτάς να υπάρχει το 6pin pcie βύσμα που κάνει για την κάρτα σου)

3- μόλις τώρα πρόσεξα ότι αυτό που πρότεινα αρχικά στο Πλαίσιο αναμένεται σύντομα,άρα δεν είναι διαθέσιμο, άρα πας για το ίδιο σε 500watt (ποιό ακριβό) ή πάρε τα αντίστοιχα watt και τιμή chieftec που είναι πολύ τίμια για τα χρήματα τους. (όπως ήδη ξαναείπα υπολόγισε ένα 50ευρω για κάτι αξιόλογο)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.