Jump to content


Το Πλαίσιο ετοιμάζει σύντομα μεγάλη προσφορά σε ανεμιστήρες Coolermaster;


Chosen

Recommended Posts

Είναι μια λογική εξήγηση :)

Ανεμιστήρας "CoolerMaster Case Fan 120mm Silent R4-S2S-12AK-GP"

Η τιμή του σήμερα: €7,34

plaisiojune.th.jpg

Η τιμή του πριν από 12 μέρες (30 Μαΐου) : €3,99

plaisiomay.th.jpg

Τι λέτε να παίζει;

- Αποφάσησε η Coolermaster ότι οι ανεμιστήρες της είναι too good και είπε να διπλασιάσει τις τιμές;

- Ετοιμάζεται το Πλαίσιο να το βάλει σε προσφορά του στυλ "Was €7,34, now only €3,99, save over 9000%";

- Ανέβηκαν οι τιμές των πτερυγίων παγκοσμίως; :hehe:

Συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Ωραίοι οι μάγκες.....ωραίες business είναι αυτές. Από το πουθενά προσφορά...

Καλό είναι να λέγονται αυτά για να ξυπνάμε και λίγο.

Που στο 1ο ποστ βλέπεις προσφορά?

Ας διαβάζουμε και κάτι περισσότερο από τον τίτλο (και να περιμένουμε αν όντος παίζει κάτι τέτοιο) πριν ξεκινήσουμε το flame, δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε και άλλα πολλά περίεργα ακόμα και όχι μόνο στους ανεμιστήρες.

Όλα θα ακριβύνουν λόγο των νέων φόρων, ειδικά μόλις φάνε και τον νέο ΦΠΑ... :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κάτι το καινούριο...ένας κολλητός μου πήρε την vapor-x 5870 πριν 40 μέρες 370ε...στο ίδιο μαγαζί τώρα έχει 500 (γνωστό και σοβαρό μαγαζί).

Τώρα θα μου πεις άλλο 30% αύξηση και άλλο 100%...

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουν εκπτώσεις και το Πλαίσιο ετοιμάζεται από τώρα ανεβάζοντας τις τιμές σε προϊόντα που ίσως δεν μπορεί να κάνει ουσιαστικές εκπτώσεις. Αυτό φαντάζομαι εννοεί ο Chosen. Διότι άλλο μια έκπτωση από 4€ στα 3,5€ (ε σιγά μισό €....) και άλλο από τα 7€ στα 3,5€ (wow με τα ίδια λεφτά αγοράζω 2 αντί για 1). Δεν αναφέρεται με λίγα λόγια στην γενικότερη ακρίβεια και λόγω αύξησης φόρου και λόγω πτώσης του €.

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτα πραματα.. Καλα κανετε και τα εκθειαζετε εδω περα, μην μας περνουν και για ανιδεους...:fist::T:

μάλλον είστε όμως... έλεος δλδ... επίθεση για την επίθεση? ο ανεμιστήρας έξω βλέπω έχει 9$ , ή κάπου 5 λίρες από uk... άρα πριν ήταν "προσφορά" ή πιθανότητα τιμή λόγω κοκορομαχίας/ανταγωνισμού με κανα eshop... αλλά όχι, επειδή το πόσταρε admin είναι απατεωνιά;) το pricelist της cm για εκεί είναι...

link1

link2

link3

link4

Link to comment
Share on other sites

μάλλον είστε όμως... έλεος δλδ... επίθεση για την επίθεση? ο ανεμιστήρας έξω βλέπω έχει 9$ , ή κάπου 5 λίρες από uk... άρα πριν ήταν "προσφορά" ή πιθανότητα τιμή λόγω κοκορομαχίας/ανταγωνισμού με κανα eshop... αλλά όχι, επειδή το πόσταρε admin είναι απατεωνιά;) το pricelist της cm για εκεί είναι...

Κοίτα να δεις που το Πλαίσιο, και τα υπόλοιπα καταστήματα εδώ, συμμορφώνονται με τις τιμές του εξωτερικού, μόνο όταν είναι να ανέβει η τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ ποστάρεις μόνο και μόνο για να πας κόντρα στον admin? :tomato: Ωραίος. Πέτυχες διάνα.

1. απάντησα στο παιδί κ όχι στον admin... έστω κ περίτεχνα, το πρώτο ποστ είναι "ουδέτερο", σημασία έχει πως το μετέφρασε ο καθένας από κάτω...

2. πόσταρα και κάτι είπα νομίζω σημαντικό... και όχι flame... έκατσα έψαξα, πόσταρα links, ρώτησα έμαθα τί άλλο μπορεί να παίζει, δεν μπήκα να γιουχάρω ή να υποστηρίξω τυφλά έναν admin... το μόνο κ μόνο για κόντρα απορώ που το είδες...

εσύ για αυτά μου πετάς ντομάτα... δικαίωμά σου... δικαίωμα όλων με ότι νοημοσύνη έχει ο καθένας να μας κρίνει όλους...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που το Πλαίσιο, και τα υπόλοιπα καταστήματα εδώ, συμμορφώνονται με τις τιμές του εξωτερικού, μόνο όταν είναι να ανέβει η τιμή...

δε χρειάζεται να σου εξηγήσω γτ αυτό είναι αστήριχτος λαϊκισμός ε? δν υπάρχει τέτοιος όρος "τιμές εξωτερικού", υπάρχουν επίσημοι τιμοκατάλογοι και ανταγωνισμός... πολλές φορές το 2ο αναιρεί προσωρινά το 1ο...

Link to comment
Share on other sites

το μόνο κ μόνο για κόντρα απορώ που το είδες...

Το είδα εκεί που εσύ είδες αυτό

δεν μπήκα να γιουχάρω ή να υποστηρίξω τυφλά έναν admin...

Αν νομίζεις ότι όσοι ποστάρουμε ποστάρουμε για να υποστηρίξουμε τους admins τότε κάτι έχεις καταλάβει λάθος ως προς την λειτουργία ενός forum.

Όταν λοιπόν θέλεις να λες ότι δεν ποστάρεις με σκοπό το flame μην απαξιώνεις τα posts των άλλων. Δεν ποστάρουμε επειδή έχουμε ανάγκη να γλύψουμε τους admins. Προσωπικά το σχόλιό σου εμένα με πρόσβαλε. Αν αδυνατείς να το καταλάβεις τι να σου πω; Ασχολήσου με το smile της ντομάτας.

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι αυτό απάντηση? δλδ μου λες είπες κάτι άκυρο επειδή είδες κάτι άκυρο στο δικό μου ποστ? λες κ μιλάω με παιδάκια δλδ που δε καταλαβαίνουν...

το "όσοι" είναι κάτι που δεν είπα... θες για την κόντρα να βάλεις τον εαυτό σου μέσα και τον βάζεις... και να απομονώσεις φράσεις...

πριν από το ποστ σου είναι άλλα πόσα? 6? γτ νομίζεις στη λέω προσωπικά? κ γτ πρέπει σώνει κ καλά κάθε μου λέξη να πάει σε όλους όσους πόσταραν?

ή θες να μου πεις ότι το "administrator" κάτω από το avatar δεν ενισχύει κάποια θέση και κάποιοι δεν έχουν την ανωριμότητα να κρίνουν βιαστικά κάποιες καταστάσεις... οκ... whatever... εδώ ο άλλος δε διάβασε καν το 1ο ποστ και πόσταρε: "από το πουθενά προσφορά..."

κάνα smiley με βασιλικό παίζει? ώρα για φαγητό...

ps. πραγματικά το πιστεύω το 1ο ποστ μου ήταν πιο κοντά στο θρεντ και πιο κοντά στο νόημα της "συζήτησης" και του τί μπορεί να παίζει πραγματικά από οποιοδήποτε άλλο πριν από αυτό... και δεν ήταν ένα ανούσιο ποστ, ή +1 ποστ ή ότι ναναι...

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι αυτό απάντηση? δλδ μου λες είπες κάτι άκυρο επειδή είδες κάτι άκυρο στο δικό μου ποστ? λες κ μιλάω με παιδάκια δλδ που δε καταλαβαίνουν...

το "όσοι" είναι κάτι που δεν είπα... θες για την κόντρα να βάλεις τον εαυτό σου μέσα και τον βάζεις... και να απομονώσεις φράσεις...

πριν από το ποστ σου είναι άλλα πόσα? 6? γτ νομίζεις στη λέω προσωπικά? κ γτ πρέπει σώνει κ καλά κάθε μου λέξη να πάει σε όλους όσους πόσταραν?

ή θες να μου πεις ότι το "administrator" κάτω από το avatar δεν ενισχύει κάποια θέση και κάποιοι δεν έχουν την ανωριμότητα να κρίνουν βιαστικά κάποιες καταστάσεις... οκ... whatever... εδώ ο άλλος δε διάβασε καν το 1ο ποστ και πόσταρε: "από το πουθενά προσφορά..."

κάνα smiley με βασιλικό παίζει? ώρα για φαγητό...

ps. πραγματικά το πιστεύω το 1ο ποστ μου ήταν πιο κοντά στο θρεντ και πιο κοντά στο νόημα της "συζήτησης" και του τί μπορεί να παίζει πραγματικά από οποιοδήποτε άλλο πριν από αυτό... και δεν ήταν ένα ανούσιο ποστ, ή +1 ποστ ή ότι ναναι...

Μέχρι στιγμής σε κάθε σου ποστ μας λες το πόσο ουσίας είναι τα ποστς σου και από εκεί και πέρα το πόσο οι υπόλοιποι, όχι λάθος, κάποιοι άλλοι, προφανώς ποστάρουνε γιατί θέλουνε να αποθεώσουνε τον admin - για να μην ξανά γράψω το άλλο, ή ότι οι απόψεις τους προφανώς επηρεάζονται από το κόκκινο χρώμα στο όνομα του admin - λες και μυαλό δικό τους δεν έχουν, για να μην πω ότι κάποιοι λαϊκίζουνε κιόλας - είναι της μόδας τώρα τελευταία να βαφτίζουμε τα πάντα "λαϊκισμό".

Τι; Α ναι. Όχι εγώ, όχι ο επόμενος που μπορεί να δηλώσει ενοχλημένος. Μου το διευκρίνισες. Κάποιος άλλος. Εγώ τουλάχιστον μάλλον ανήκω στα παιδάκια που δεν καταλαβαίνουν.

Αυτό που έχω καταλάβει πάντως με την ενασχόλησή μου με τα fora είναι ότι, καλό θα ήταν να αποφεύγουμε να πετάμε σπόντες και υπονοούμενα γενικά, πολύ περισσότερο όταν ΚΑΝΕΙΣ μα ΚΑΝΕΙΣ δεν μας έχει προκαλέσει.

Αυτά. Τίποτα άλλο.

Page277.Photo1.100x100.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.