Jump to content



Πρόβλημα με usb flash.


thefou

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Όπως λέει και ο τίτλος πρόβλημα με το flashακι (4gb).Μέχρι χθες όλα άψογα,σήμερα το πρωί το σύνδεσα για να μεταφέρω αρχεία και μου εμφάνισε το μήνυμα,ότι έχει προστασία εγγραφής και δε μπορώ να κάνω τίποτα.

Δοκίμασα δεξί κλικ διαμόρφωση,αλλά μου εμφανίζει το ίδιο μήνυμα.

Δοκίμασα με linux live cd,αλλά δεν το βρίσκει.

Καμιά ιδέα κανείς???Η να να το αποχαιρετήσω:bye::bye::bye:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με δεξί κλικ και ιδιότητες δε δείχνει τίποτα.

Ούτε να το ανοίξω μπορώ,μου ζητά πρώτα διαμόρφωση και όταν προσπαθώ να την κάνω μου βγάζει το μήνυμα προστασία εγγραφής.

Με δεξί κλικ διαμόρφωση δείχνει ότι έχει FAT32(προεπιλογή)σύστημα αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα φίλε,τα ίδια.

Τώρα που το δοκίμασα ξανά,πάτησα διαμόρφωση χωρίς να μου εμφανίσει το μήνυμα προστασία εγγραφης!!!αλλά δεν κάνει.Παραμένει για λίγα δευτερόλεπτα αναμμένω το flashaki και μετά σβήνει.:wall:

Ότι να΄ναι:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς απο ότι φαίνεται το χαιρετάω.Πίστευα πως θα σωθεί αλλά:bye::bye::bye:

Αυτό το προστασία εγγραφής δεν μπορώ να καταλάβω απο που προέκυψε.Την μια στιγμή όλα καλά και την άλλη έχει προστασία εγγραφής.

Τουλάχιστον δε μπορούσε να εμφανίζει μήνυμα που να λέει χάλασα η τελέιωσε ο κύκλος μου,πεταξέ με.:D

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα τα ίδια με ενα Kingston.Έκανα τα πάντα,μέχρι και με live cd όπως και συ, και στο τέλος το έφτιαξα με ένα repair tool της Kingston!!Ωστόσο άντεξε για 1 μήνα και μετά έκανε τα ίδια και τα παπάρωσε εντελώς.!Με άλλα λόγια μάλλον πηγαίνει προς τον χάρο μεριά και το δικό σου.Εκτός αν παίζει κάποιος ιος και με κάποιο repair tool το σώσεις για πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.