Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

12 hours ago, colt3003 said:

 

Το αστείο είναι, ότι αυτή ήταν η αποστολή για το Stug και ήθελε 3000 spotting. Απο την επόμενη (Τ28) πάλι μου έχει μείνει η τελευταία για light  η οποία θέλει 4000 spotting.

Άντε να δώ πότε θα ξανακοιμηθεί ο Δίας.....

Η απάντηση σ'αυτό είναι Μαλινόφκα ή Προκορόφκα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω κολλήσει στην HT12 και μετά μένει η HT15 για το t55 ποτε δεν τα κατάφερα με αυτά τα αργοκίνητα καραβια την έχω πλησιάσει 4 φορες και για μιία βολή  απόκρουση δεν έχει βγει 
εδώ και τόσους μήνες η θα βρίσκω απέναντι derps η απλά επειδή δεν τρυπάνε δεν ρίχνουν....  και πολλές φορες αν δεν τρυπάνε ρίχνουν με HE

προχθές ενεργοποίησα την 13 και 14 ουλαμού μήπως και ξεκολλήσω και βγήκαν σε ένα απόγευμα μονος  

 

Σε εμενα γιατί δεν τυχαίνει ποτε τέτοιο MM?...

 

 

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Deus said:

έχω κολλήσει στην HT12 και μετά μένει η HT15 για το t55 ποτε δεν τα κατάφερα με αυτά τα αργοκίνητα καραβια την έχω πλησιάσει 4 φορες και για μιία βολή  απόκρουση δεν έχει βγει 
εδώ και τόσους μήνες η θα βρίσκω απέναντι derps η απλά επειδή δεν τρυπάνε δεν ρίχνουν....  και πολλές φορες αν δεν τρυπάνε ρίχνουν με HE

προχθές ενεργοποίησα την 13 και 14 ουλαμού μήπως και ξεκολλήσω και βγήκαν σε ένα απόγευμα μονος  

 

Σε εμενα γιατί δεν τυχαίνει ποτε τέτοιο MM?...

 

 

Πάρε IS7 ή type 5 αλλά θέλουν γιολάρισμα,2 φορές μου βγήκε με το Ο-Ι με γιόλο αλλά δεν βαρούσα κανέναν πριν την συμπληρώσω και μία φορά με το VK το 8άρι,τώρα δεν την κυνηγάω γιατί παίζω ξημερώματα κι εκείνες τις ώρες λίγο δύσκολο να με βγάλει τοπ σε 6άρι ή 8άρι,έχω μάλιστα 2 τέτοιες ενεργές,μία στου Άξονα τα άρματα και μία στα ρούσκι

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

από 10αρια HT έχω IS7 και Maus το T57 και το obj 277  αλλα τα δυο τελευτεα δεν κανουν για τέτοιες αποστολές

για το type είμαι ακόμα στο Ο-Ni χθες έφτασα περίπου στα 600 points λιγότερα για να την βγάλω αλλα είχαν μείνει μονο spg και ενα pantera που είχε έρθει με τα heavy είχε μείνει μιση βολή  και δεν του εριχνα για να ρίξει καμια αλλα ο μούλος έριχνε HE και τον τουφέκισα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Deus said:

από 10αρια HT έχω IS7 και Maus το T57 και το obj 277  αλλα τα δυο τελευτεα δεν κανουν για τέτοιες αποστολές

για το type είμαι ακόμα στο Ο-Ni χθες έφτασα περίπου στα 600 points λιγότερα για να την βγάλω αλλα είχαν μείνει μονο spg και ενα pantera που είχε έρθει με τα heavy είχε μείνει μιση βολή  και δεν του εριχνα για να ρίξει καμια αλλα ο μούλος έριχνε HE και τον τουφέκισα

Συνήθως στα Γιαπωνέζικα βαράνε HE ακόμη και τα ζώα μικρού διαμετρήματος.Πιάσε το MAUS και γιολάρισε όπως ο καράφλας αλλιώς δεν βλέπω να βγαίνει.Κι εγώ γιολάρω με το VK αλλά είναι σουρωτήρι αυτό,λίγο πριν βγει η αποστολή  ξαφνικά όλοι τις περνάνε γαμώ το στανιό τους,κάθομαι και τους κοιτάζω χωρίς να βαράω και γυρνάνε το κανόνι αλλού ? .
Έχω τίκετ για να την περάσω αλλά αν πάει έτσι τότε στα επόμενα 2 άρματα θα γίνεται χαμός οπότε το κρατάω για εκεί που θα έχω βγάλει και τα 10άρια τους

Link to comment
Share on other sites

από ticket έχω 3 καβάτζα και 8 τα δέσμευσα στα spg  στα missions του T28HTC  που έχω κολλήσει στη 15 και του t55 που δεν τις έχω ξεκινήσει καν δεν έχω παίξει πολύ spg έχω 3 VII πρόσφατα τα ξεκίνησα

ένα αν κάτσει ακόμα θα τις σιχτιρίσω...

Με το μάους αυτό κάνω αλλα συνήθως βρίσκω απέναντι 4005-183 type 4-5 όχι ένα derp συνήθως 2 με 3 βαράνε και τα spg και φεύγω στα 5 με 6 χιλιάρικα .... μια ριμάδα μάχη με 3 normal tier x σε ανοιχτή πιστα δεν με έχει βγάλει...
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Deus said:

από ticket έχω 3 καβάτζα και 8 τα δέσμευσα στα spg  στα missions του T28HTC  που έχω κολλήσει στη 15 και του t55 που δεν τις έχω ξεκινήσει καν δεν έχω παίξει πολύ spg έχω 3 VII πρόσφατα τα ξεκίνησα

ένα αν κάτσει ακόμα θα τις σιχτιρίσω...

Με το μάους αυτό κάνω αλλα συνήθως βρίσκω απέναντι 4005-183 type 4-5 όχι ένα derp συνήθως 2 με 3 βαράνε και τα spg και φεύγω στα 5 με 6 χιλιάρικα .... μια ριμάδα μάχη με 3 normal tier x σε ανοιχτή πιστα δεν με έχει βγάλει...
 

Έχει καλές οδηγίες ο τυπάς,ειδικά για την 15 προτείνει IS7 αλλιώς 9άρια

https://www.saltyjedi.com/55a-heavy

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Deus said:

πήγα για το maus παρακινούμενος από έναν φίλο και αυτός παιδευόταν με αυτές τις 2 HT 12-15 και μόλις πήρε το maus τις έβγαλε σε ένα απόγευμα

Εγώ πήρα το O-NI χθες,τραγικά παιχνίδια,όλοι σε ένα flank οι δικοί μου με αποτέλεσμα πριν βγει η αποστολή να με έχουν περικυκλώσει,σαν να μην έφτανε αυτό 2 παρκαρισμένα ακριβώς έξω από τον κύκλο μας να μου ρίχουν και το κλασσικό noitification "fall back",  ..μω το σπιτάκι σας κωλόζωα.
Μάλλον μόνο με type 4,5 θα βγούν αυτές,δεν είναι και λίγε οι 5 φορές που πρέπει να το κάνω,θα παίξω το ONI κανονικά γιατί θα μου ρημάξουν το win8 οι ρουφιάνες οι αποστολές.Έχω τις 5 φορές για το εξκάλιμπερ + 12 και 15 που λογικά η 12 θα βγεί ταυτόχρονα με μία από τις άλλες.Αφού πήρες το maus καλό θα ήταν να την ενεργοποιήσεις και στο εξκάλιμπερ

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

έχει γεμίσει με τέτοιους παίχτες αλλα δυστυχώς συνήθως δεν είναι στις απέναντι ομάδες.... το mm είναι g@@@@ από ότι έχω δει τους μετριους παίχτες τους κρατάει χαμηλά και τους καλους τους σπρώχνει και άλλο σε εύκολες μάχες

πέτυχα πριν λίγο πολωνό γιδι 72k μάχες 128win8... στις 100k ίσως να καταλάβει ότι με lmb πυροβολεί λολ

 

και με προσπάθεια είναι δύσκολο ίσως να πρέπει να βγάλουν κανένα μετάλλιο για αυτές τις επιδόσεις είχε κάτσει με το is7 στην άκρη του κύκλου της βάσης στην αλάνα και προσπαθούσε να sniparei τα lt που έκοβαν βόλτες με 70  km στα 400 μετρα...

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Deus said:

έχει γεμίσει με τέτοιους παίχτες αλλα δυστυχώς συνήθως δεν είναι στις απέναντι ομάδες.... το mm είναι g@@@@ από ότι έχω δει τους μετριους παίχτες τους κρατάει χαμηλά και τους καλους τους σπρώχνει και άλλο σε εύκολες μάχες

πέτυχα πριν λίγο πολωνό γιδι 72k μάχες 128win8... στις 100k ίσως να καταλάβει ότι με lmb πυροβολεί λολ

Αυτοί σπανίζουν,το χειρότερο είναι να βλέπεις τον άλλον να έχει 30κ+ μάχες και 3500 pr και στο τέλος να μας λέει και bots και αυτοί είναι οι περισσότεροι.Ειδικά σε tiers 5,6,7 που αναγκάζομαι να τα παίξω έχω αρχίσει και τρομάζω,δυστυχώς όπως είπες δεν είναι στους απέναντι να τους μαζέψω όλους μπροστά μου και να βαράνε στον πύργο μου ατελείωτα.
Ειδικά με το siemka το 9άρι με πάει αίμα.Ανοίγω μπαφάκια και με πετάει με μοσχάρια,μόλις τελειώσει το μπαφ τσουπ αρχίζω να ρίχνω 3χίλιαρα dmg και με ωραίες μάχες.
Όταν μάλιστα έχουμε και στην ομάδα Μ103 την έχω σίγουρη την ήττα.Πόσο χαζός μπορεί να είναι δηλαδή αυτός και πάει για το Ε5?Χθες ένα τέτοιο ούφο δεν φτάνει που μου έκοψε στην Highway να φτάσω γρήγορα στην πόλη όταν έκανα βολή και πήγα να τραβηχτώ με μπλόκαρε.Εκεί μπαίνει αυτομάτως το σχέδιο "Σαλαμάνδρα".Μαζεύομαι και του δίνω χώρο στη γωνία για να βγάλει βολή και καπάκι τρώει πισωκολλητό και άντε στο γκαράζ να μας εύχεσαι καρκίνους,αι σιχτήρ με τους άσχετους.
Στην τελευταία μου χθες με το strv έπρεπε να βγάλω σκριν ρε γαμώτο.Με βγάζει τοπ τίερ σε Προκορόφκα,λέω εντάξει θα γράψει το κοντέρ πράμα.
Είχα στα δεξιά μου το δασάκι και τρέχω,βιδώνω και μπαίνω σε sniper mode.Ξαφνικά στο σκόπευτρο μου full metal buckets.Κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα(συνονόματος)
Αριστερά και μέση πήγαν μόνο 3 άρματα μας,ένα στη μέση και 2 άλλα στο λόφο όπου ψόφησαν αμέσως.
Κατάφερα και πέρασα 5 βολές ανάμεσα από το νεκροταφείο,έγραψα 1840 και στα αποτελέσματα δάκρυσα.4 άτομα πέρασαν από 2 βολές,2 από μία και οι άλλοι στα γαμίδια.
Χάρμα οφθαλμών.Και οι 14 μαζί το iq μιας κότας.

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα HT δεν προχωράνε είπα να δοκιμάσω την MT15 για μετ' επαίνων να πάρω το ένα ticket που μου έλειπε  4 μάχες με το T50/51 και ήταν θέμα χρόνου 

όλες οι μάχες έκατσαν από 4k damage και πάνω! είχε ξεκινήσει στραβά από όταν το πήρα 40 μάχες 30% w/r και το παράτησα...  

Τελικά είναι ότι πρέπει για να γυρνάει μάχες και για καταδρομικές, ίσως να το πήγαινα λάθος... μετά το obj140 νομίζω ότι βρήκα δεύτερο tier x που ευχαριστιέμαι

 

Iu3bqrU.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Deus said:

Μιας και τα HT δεν προχωράνε είπα να δοκιμάσω την MT15 για μετ' επαίνων να πάρω το ένα ticket που μου έλειπε  4 μάχες με το T50/51 και ήταν θέμα χρόνου 

όλες οι μάχες έκατσαν από 4k damage και πάνω! είχε ξεκινήσει στραβά από όταν το πήρα 40 μάχες 30% w/r και το παράτησα...  

Τελικά είναι ότι πρέπει για να γυρνάει μάχες και για καταδρομικές, ίσως να το πήγαινα λάθος... μετά το obj140 νομίζω ότι βρήκα δεύτερο tier x που ευχαριστιέμαι

 

Iu3bqrU.jpg

Ακριβώς αυτός είναι ο ρόλος του,sniping στην αρχή και μετά πιάνεις τα flanks για ξεπάστρεμα.Γενικά τα γεμιστήρια θέλουν λίγο χρόνο προσαρμογής,εγώ όποτε κάνω καιρό να τα πιάσω στις πρώτες μάχες πάω λίγο περίεργα,μετά όμως πάει πένα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.