Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

On 11/27/2018 at 10:42 AM, raziel said:

Καλοδεχούμενα τα 5 μύρια και τα bonds

https://thedailybounce.net/world-of-tanks/a-gift-from-wargaming-credits-bonds-and-even-a-t-50-2/

 

 

Φρίκη η σημερινή μέρα..... σε κάθε μάχη και από μισή ντουζίνα Τ50-2 ....

άσε ο πονοκέφαλος με τα bonds... τι να (πρώτο) αγοράσουμε τώρα ??? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, colt3003 said:

 

 

Φρίκη η σημερινή μέρα..... σε κάθε μάχη και από μισή ντουζίνα Τ50-2 ....

άσε ο πονοκέφαλος με τα bonds... τι να (πρώτο) αγοράσουμε τώρα ??? 

Σε αγέλες βγαίνουνε,σκότωσα αρκετά από δαύτα,με τα bonds θα πάρεις εξοπλισμό για κάποιο καλό σου premium,εγώ έχω βάλει μειωτικό στόχευσης στο FV4005,ανεμιστήρα στο Lorraine και θέλω άλλα 2 χιλιάρικα για να βάλω και οπτικά στο Lorraine.
Αγόρασα και το 10άρι το siemka χθες αλλά δεν το έβγαλα βόλτα ακόμη γιατί στέγνωσα από φράγκα.Εντυπώσεις από βδομάδα.
Το 9άρι μπορώ να πω πως δεν το ευχαριστήθηκα λόγω κακών ομάδων αλλά θέλει πολύ προσοχή όταν παίζεις υπό γωνία,σε hull down βέβαια τρολλάρεις οτιδήποτε δεν ρίχνει HE.
Από αύριο ξεκινάει μαραθώνιος για το SU130,πολύ καλό άρμα και επίσης έχουμε και το δέντρο που φήμες λένε ότι θα δώσει  defender

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Kolobanov μαζί με invader με το troll 13 57 ταυτόχρονα δεν το περίμενα ποτε!
είχα μείνει μονος με άλλους 5 από απέναντι και τους έφερνα γύρο γύρο για κανένα τρίλεπτο πήγα για cap και έφτασε πρώτο το REV του άδειασα ένα γεμιστήρα και μετά εμφανίστηκε το AT8 αλλα τελειωσε το  cap πρόλαβα μονο 3
zJfg6TK.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έβγαλα μέχρι το 80% για το SU-130PM και βαρέθηκα να το παλέψω και άλλο...

θέλει πολλές ώρες και αλλα 70K base χρ ακόμα ήταν πολλά

 

Μέχρι στιγμής σε 3 μάχες το κανόνι του φαίνεται πολύ καλο αν και στα χαρτιά φαίνεται να είναι χειρότερο του scorpion g στην πραγματικότητα μέχρι τώρα μου φαίνεται ίδιο ίσως και 
καλύτερο σε ευστοχία το turret traverse dispresion είναι λιγότερο, μέχρι στιγμής έχω δει βολές από 460 μέχρι και τα 580

το camo με το crew που έχει δώσει είναι πολύ καλο με full camo θα είναι εξαιρετικό ότι λείπει από scorpion g...

Κατά τα αλλα αν και στρίβει σχετικά καλά δεν είναι και ιδιαιτερα γρήγορο λόγο του χαμηλού hp/t και μεγαλυτερων terrain resist. στην ευθεία σε γρασίδι 30km/h  τα 65 τα πηγαίνει μονο σε κατηφόρα 

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2018 at 5:52 ΜΜ, το μέλος Deus έγραψε:

έβγαλα μέχρι το 80% για το SU-130PM και βαρέθηκα να το παλέψω και άλλο...

θέλει πολλές ώρες και αλλα 70K base χρ ακόμα ήταν πολλά

 

Μέχρι στιγμής σε 3 μάχες το κανόνι του φαίνεται πολύ καλο αν και στα χαρτιά φαίνεται να είναι χειρότερο του scorpion g στην πραγματικότητα μέχρι τώρα μου φαίνεται ίδιο ίσως και 
καλύτερο σε ευστοχία το turret traverse dispresion είναι λιγότερο, μέχρι στιγμής έχω δει βολές από 460 μέχρι και τα 580

το camo με το crew που έχει δώσει είναι πολύ καλο με full camo θα είναι εξαιρετικό ότι λείπει από scorpion g...

Κατά τα αλλα αν και στρίβει σχετικά καλά δεν είναι και ιδιαιτερα γρήγορο λόγο του χαμηλού hp/t και μεγαλυτερων terrain resist. στην ευθεία σε γρασίδι 30km/h  τα 65 τα πηγαίνει μονο σε κατηφόρα 

To bia ειναι zero skill?

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2018 at 5:52 PM, Deus said:

έβγαλα μέχρι το 80% για το SU-130PM και βαρέθηκα να το παλέψω και άλλο...

θέλει πολλές ώρες και αλλα 70K base χρ ακόμα ήταν πολλά

 

Μέχρι στιγμής σε 3 μάχες το κανόνι του φαίνεται πολύ καλο αν και στα χαρτιά φαίνεται να είναι χειρότερο του scorpion g στην πραγματικότητα μέχρι τώρα μου φαίνεται ίδιο ίσως και 
καλύτερο σε ευστοχία το turret traverse dispresion είναι λιγότερο, μέχρι στιγμής έχω δει βολές από 460 μέχρι και τα 580

το camo με το crew που έχει δώσει είναι πολύ καλο με full camo θα είναι εξαιρετικό ότι λείπει από scorpion g...

Κατά τα αλλα αν και στρίβει σχετικά καλά δεν είναι και ιδιαιτερα γρήγορο λόγο του χαμηλού hp/t και μεγαλυτερων terrain resist. στην ευθεία σε γρασίδι 30km/h  τα 65 τα πηγαίνει μονο σε κατηφόρα 

Το χτυπάω κι εγώ αύριο με 70%,δυστυχώς δεν μπόρεσα να κλείσω το 80% για 12Κ,τα ίδια ακριβώς μου είπε κι εμένα ο κολλητός μου,έκανε επίτηδες βολή σε σχετικά κοντινή απόσταση από ένα STTB που σουλατσάριζε και δεν άναψε ενώ το Scorpion θα είχε γίνει λαμπάδα,καλό όπλο αλλά η ταχύτητα όπως ακριβώς τη λες,ερπετό.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, PolomanGR said:

To bia ειναι zero skill?

το πρώτο είναι ΒΊΑ 100% έτοιμο ξεκινάει κατευθείαν το δεύτερο και ανεβαίνει σαν πρώτο με μερικα δίωρα για crew χρ σε 55 μάχες έχω φτάσει το τρίτο στο 60%

από camo με camonet ο αρχηγός 60% και το υπόλοιπο crew 100%
GyUD6Iz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το διπλό μήνυμα δεν μπορώ να κάνω edit το παραπάνω
Μιας και είμαι noobas στα spg αλλα χρειάζονται... στο ρούσκι S-51 αξίζει να ξεκλειδώσω  το κοντόκανο μπουρί η να το προχωρήσω με το μικρο είναι πολλά τα 64K χρ τα μισά για το VIII μην τα πετάξω τζάμπα...  από την λίγη εμπειρία με τα spg μέχρι τώρα μου φαίνεται ότι 5-6 βολές στη μάχη και να πετυχαίνω μια... αλλα από την άλλη βλέπω το χιλιάρικο και το +14mm penetration να μου πατάει ματιές ?

mIeXpJT.jpg

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

Για να τα πας καλά στα spg, πρέπει να ενεργοποιήσεις το server retricle, έτσι ώστε να ξέρεις πότε κλείνει κανονικά ο κύκλος και από τη μεριά του σερβερ. Τώρα, όσον αφορά τα όπλα, το S51 δε το έχω παίξει, αλλά τι να σου πω. Μεγαλύτερο alpha, χειρότερη διασπορά και χρόνος στόχευσης.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Deus said:

Sorry για το διπλό μήνυμα δεν μπορώ να κάνω edit το παραπάνω
Μιας και είμαι noobas στα spg αλλα χρειάζονται... στο ρούσκι S-51 αξίζει να ξεκλειδώσω  το κοντόκανο μπουρί η να το προχωρήσω με το μικρο είναι πολλά τα 64K χρ τα μισά για το VIII μην τα πετάξω τζάμπα...  από την λίγη εμπειρία με τα spg μέχρι τώρα μου φαίνεται ότι 5-6 βολές στη μάχη και να πετυχαίνω μια... αλλα από την άλλη βλέπω το χιλιάρικο και το +14mm penetration να μου πατάει ματιές ?

mIeXpJT.jpg

Φύγε κατευθείαν για το 8άρι το άρμα,θα τα κλαίς τα 64κ xp,στα 7αράκια δεν κάνουν μεγάλη τη διαφορά και δεν βελτιώνουν όσο θα έπρεπε το gameplay,το 8άρι του είναι πολύ καλό spg,χώρια που με τα μεγάλα κανόνια σε μικρά τιερ πολύ σπάνια θα δεις το dmg που σου παρουσιάζουν,άντε σε κανένα ψιλόφλουδο ή σε καμπριολέ μόνο.Εγώ δεν βλέπω την ώρα να το ξεφορτωθώ το 7άρι που είναι και σχετικά καλό.Το 8άρι του όμως σκίζει μήτρες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,αποτελέσματα πακέτου δώρων Χ75
IS3-A
Defender
AM4 Improved
Turan
KV220
Lefh
Scorpion
E25
Επειδή scorpion,e25+ lefh τα είχα έδινε gold.
Έδωσε τελικά 53.000 gold,τα 2 οχτάρια τα άρματα,7 μύρια silver αφού πούλησα τα μικρά τα σαπάκια και 20 μέρες premium + τα σκινς και το δέντρο που πήγε tier X.
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό υπολoγισμό όλα αυτά βγαίνουν περίπου στα 300 ευρά,not bad

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.