Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Κι εγώ ο καημένος ακόμη παλεύω να πάρω 300-500 αν θα κερδίσουμε κανα match. Αρχίζω συνηθίζω το Τ48 και το Τ116 που παίζω μέχρι να ανέβω σε άλλα tier, μαθαίνω λιγάκι και πως να παίξω στις πίστες που μου βγάζει ακόμη, βλήματα στην τύχη γιατί δεν ξέρω ακόμη πιο παίζει καλύτερα απένταντι στο εκάστοτε άρμα, αλλά κάτι γίνεται νομίζω ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arkan said:

Κι εγώ ο καημένος ακόμη παλεύω να πάρω 300-500 αν θα κερδίσουμε κανα match. Αρχίζω συνηθίζω το Τ48 και το Τ116 που παίζω μέχρι να ανέβω σε άλλα tier, μαθαίνω λιγάκι και πως να παίξω στις πίστες που μου βγάζει ακόμη, βλήματα στην τύχη γιατί δεν ξέρω ακόμη πιο παίζει καλύτερα απένταντι στο εκάστοτε άρμα, αλλά κάτι γίνεται νομίζω ?

Κοίτα,όπως είπαμε έχει μεγάλη καμπύλη εκμάθησης το παιχνίδι,εξαρτιέσαι και από άλλα 14 ζώα που έτσι και μαλακιστούν χάνεις με 15-1.
Στο 4-5 τίερ προσπάθησε να μάθεις τους χάρτες και τα καμπέρια στα tds.To βασικότερο πάντως είναι να διαβάζεις το μίνιμαπ και να καταλαβαίνεις πότε πέφτει μία πλευρά και ή να πάρεις τον πούλο ή να πιέσετε από την αντίθετη.
Πάντως αν θες τη γνώμη μου μείνε όσο μπορείς σε χαμηλά τίερς μέχρι να μάθεις αρκετά καλά τους χάρτες,εγώ έκανα το αντίθετο,σαν ζαβό έπαιζα με το 140
 

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Την καμπύλη την έχω πάρει χαμπάρι... Για αυτό μένω προς το παρόν στο 3, έχω κι ένα 6άρι (ούτε καν θυμάμαι πως το είχα πάρει πριν χρόνια) αλλά μια φορά μπήκα κι ακόμη ο πύργος μου πρέπει να είναι σε τροχιά... 

Έχω υπομονή να κάτσω να μάθω, με χαλάει βέβαια πως συνήθως όλοι είναι YOLO και πάει αργά όλη η ιστορία.

Btw, what's tds?

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Arkan έγραψε:

Btw, what's tds?

Τριγωνάκι la vache qui rit

πριν 9 λεπτά, το μέλος Arkan έγραψε:

Την καμπύλη την έχω πάρει χαμπάρι... Για αυτό μένω προς το παρόν στο 3

Αν δεν ανέβεις tier θα αργήσεις περισσότερο να μάθεις. Μη μένεις σε μικρά tier.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, honda22 said:

Tank destroyers

Aaah, ok. Αλλού πήγε το μυαλό μου. Thanks.

 

 

47 minutes ago, raziel said:

Πάντως αν θες τη γνώμη μου μείνε όσο μπορείς σε χαμηλά τίερς μέχρι να μάθεις αρκετά καλά τους χάρτες,εγώ έκανα το αντίθετο,σαν ζαβό έπαιζα με το 140
 

 

4 minutes ago, astrolabos said:

Αν δεν ανέβεις tier θα αργήσεις περισσότερο να μάθεις. Μη μένεις σε μικρά tier.

Mortal Kombat music

Round 1, fight!

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος Arkan έγραψε:

Aaah, ok. Αλλού πήγε το μυαλό μου. Thanks.

 

 

 

Mortal Kombat music

Round 1, fight!

Δε σου είπα να πας στο tier 10 :p 

Μέτρον άριστον που έλεγαν και οι αρχαίοι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Rusty_Cookie said:

Χαμηλό tier = <6

 

Το 5 είναι καλή φάση να κάτσεις για καιρό. Σε καμία περίπτωση το 3/4. Εκεί έχει μόνο bots και pedobears.

Επίσης στο 5 φτιάχνεις αρκετά γρήγορα πληρώματα και βλέπεις και απίθανα πράγματα,σουρωμένους Πολωνούς,Cz μοσχάρια,Έλληνες γαμιάδες και ότι άλλο περιλαμβάνει το πρόγραμμα ενός τσίρκου ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος raziel έγραψε:

Επίσης στο 5 φτιάχνεις αρκετά γρήγορα πληρώματα και βλέπεις και απίθανα πράγματα,σουρωμένους Πολωνούς,Cz μοσχάρια,Έλληνες γαμιάδες και ότι άλλο περιλαμβάνει το πρόγραμμα ενός τσίρκου ?

 

Ενώ στο Χ δεν είναι τσίρκο ας πούμε.

Είναι σκυλιά του πολέμου...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rusty_Cookie said:

 

Ενώ στο Χ δεν είναι τσίρκο ας πούμε.

Είναι σκυλιά του πολέμου...

Βρε κι εκεί πανηγύρι γίνεται,ειδικά με τα progetto + leopard που τρομάζω να βρω να παρκάρω το td,αλλά στα 5άρια παρακάλα να μην έχεις xvm,ερυθρά θάλασσα.
Βέβαια αυτό είναι επακόλουθο αυτών που λέγαμε,γρήγορα σε Tier X και γίνονται Xp piniata

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Βρε κι εκεί πανηγύρι γίνεται,ειδικά με τα progetto + leopard που τρομάζω να βρω να παρκάρω το td,αλλά στα 5άρια παρακάλα να μην έχεις xvm,ερυθρά θάλασσα

 

Πλατουν Τ67 or GTFO. :hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Πλατουν Τ67 or GTFO. :hehe:

Δεν το χώνεψα ποτέ αυτό το σκατό,δεν μου βγήκε ποτέ.Σου έχω πιο διασκεδαστικό,πλατούν με ebr fl10,αν σε βγάλει σε ανοιχτό χάρτη πέφτει το γέλιο της αρκούδας.
Ή πλατούν με SU 130 αλλά παίζαμε μόνο με εκρηκτικές και κάναμε κόντρες ποιός θα βγάλει το μεγαλύτερο high roll,790 σε strv s1.
Υπάρχουν και μερικοί βέβαια που είναι τέρμα βουβάλια.
Elrnberg χθες σε μάχη φουλ 8άρια και πάει ο μαλάκας ο Ελληναράς με Τ69,ένα από τα χειρότερα meds και γιολάρει και παίζει φάπες με πάνθηρα ενώ τα tds τους τον έχουνε πιάτο αλλά εκτός τους δικού μου range.
Αφού ψήφησε άρχισε να με στολίζει στ'αγγλικά και αφού έφαγε το κλασσικό "σκάσε ρε μποτά" άρχισε να μου τα πρήζει Ελληνιστή,έπρεπε λέει να τον ακολουθήσω να πάρουμε το flank.35K battles-840 win8 και θα πάω μαζί του να το παίζω ήρωας του 40.Αυτοί είναι οι χειρότεροι.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, raziel said:

Ρίξτε κι εδώ μια ματά,θα πέσει πολύ κλάμα όταν βγεί

https://thearmoredpatrol.com/2019/11/01/wot-supertest-object-752/

Αυτό είναι τύπος βαράω 3 διαδοχικές με το αντίστοιχο reload time ανάμεσα και μετά περιμένω 25+ δεύτερα να αλλάξει το drum και πάλι από την αρχή;

Επίσης, τα automatic στα διάφορα άρματα, αξίζουν ανάλογα το στυλ παιχνιδιού που κάνει ο καθένας;

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

Ρίξτε κι εδώ μια ματά,θα πέσει πολύ κλάμα όταν βγεί

https://thearmoredpatrol.com/2019/11/01/wot-supertest-object-752/

 

Εξαρτάται απο το πως θα το μοιράσουν.

Aν δε το πουλάνε, δεν έχω θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Arkan said:

Αυτό είναι τύπος βαράω 3 διαδοχικές με το αντίστοιχο reload time ανάμεσα και μετά περιμένω 25+ δεύτερα να αλλάξει το drum και πάλι από την αρχή;

Επίσης, τα automatic στα διάφορα άρματα, αξίζουν ανάλογα το στυλ παιχνιδιού που κάνει ο καθένας;

Ναι,δηλαδή drum type,αξίζουν αν μάθεις το playstyle τους,δηλαδή υπομονετικά στην αρχή και μετά βγαίνεις για σκούπα ετοιμοθάνατων.
Rustie δεν νομίζω να μπει σε tech tree ή στο shop,ή θα είναι με bonds ή θα είναι το επόμενο reward για το επόμενο frontline

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.