Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

κυνηγούσαν να με βρουν, και έχασαν αυγά & πασχάλια.....

 

1364367429_T34-85kolobanov.thumb.JPG.475df0c8bbcdb0353db80829b922f345.JPG

 

 

σε άλλα νέα είπα με τα σχέδια που έδωσαν να ξεκλειδώσω ένα Χ και διάλεξα το obj430U, το είχε και με έκπτωση... λέω ''ευκαιρία είναι'', Δίνω τα σχέδια και μετά μου σκάει το παραμύθι.... : πρέπει να ανοίξει όοολη η γραμμή μέχρι εκεί. Δλδ να ανοίξω και το obj 430 και το Τ44 (το Τ 43 το έχω ανοίξει), και, φυσικά, τα σχέδια δεεεν φτάνουν.... :wall:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα να κάνω retrieve ένα τίκετ που χρησιμοποίησα σε μιά αποστολή του chimera.
Η αποστολή ήταν να κάνω με αμερικάνικο 4000 spoting + να μην ψοφήσω.
Επιστράτευσα το Τ49 χωρίς μπουρί και μετά από μία mallinovka με 3870 spoting και να κοντεύω να κάνω το πισί ιπτάμενο σκάει prochorovka.
Είμαι το μοναδικό light και τρίβω τα χέρια μου,καλύτερη ομάδα και 3 άρτι.
Αποτέλεσμα: 7700 spoting και πήρα και το τίκετ.Σκριν το απόγευμα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, raziel said:

Χθες πήγα να κάνω retrieve ένα τίκετ που χρησιμοποίησα σε μιά αποστολή του chimera.
Η αποστολή ήταν να κάνω με αμερικάνικο 4000 spoting + να μην ψοφήσω.
Επιστράτευσα το Τ49 χωρίς μπουρί και μετά από μία mallinovka με 3870 spoting και να κοντεύω να κάνω το πισί ιπτάμενο σκάει prochorovka.
Είμαι το μοναδικό light και τρίβω τα χέρια μου,καλύτερη ομάδα και 3 άρτι.
Αποτέλεσμα: 7700 spoting και πήρα και το τίκετ.Σκριν το απόγευμα

 

Περίπου το ίδιο έπαθα στη τελευταία αποστολή των Lights για το StuG IV (τώρα ανέβασα arty και ασχολούμαι με αποστολές).

Mε ELC AMX και AMX 12t έπιανα 2900 - 2968 max (spot + assist + own dmg) σε καλά ματς.

Εν τέλει ξεκλείδωσα το B-C 12t με blueprints και την κατάφερα με honors. Δείχνει πολύ αξιόλογο LT με killer magazine σε late game.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deNordic said:

 

Περίπου το ίδιο έπαθα στη τελευταία αποστολή των Lights για το StuG IV (τώρα ανέβασα arty και ασχολούμαι με αποστολές).

Mε ELC AMX και AMX 12t έπιανα 2900 - 2968 max (spot + assist + own dmg) σε καλά ματς.

Εν τέλει ξεκλείδωσα το B-C 12t με blueprints και την κατάφερα με honors. Δείχνει πολύ αξιόλογο LT με killer magazine σε late game.

Βγάλε και τα 2 10άρια,batchat + 13 105 αλλά μην περιμένεις και πολλά με το γαλλικό light.Το καλύτερο για τις αποστολές που θα δυσκολέψουν αρκετά μετά το stug είναι το LT100.
Απλά να ξέρεις πως αν πας για το 2ο σετ αρμάτων πρέπει να έχεις σχεδόν απ'όλες τις σειρές των αρμάτων σε όλα τα έθνη.Εγώ χθες ξαναγόρασα το Maus για να βγάλω 2 αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, deNordic said:

 

Περίπου το ίδιο έπαθα στη τελευταία αποστολή των Lights για το StuG IV (τώρα ανέβασα arty και ασχολούμαι με αποστολές).

Mε ELC AMX και AMX 12t έπιανα 2900 - 2968 max (spot + assist + own dmg) σε καλά ματς.

Εν τέλει ξεκλείδωσα το B-C 12t με blueprints και την κατάφερα με honors. Δείχνει πολύ αξιόλογο LT με killer magazine σε late game.

 

Καλό, αλλά σιχαίνεσαι να το παίζεις μέχρι να ξεκλειδώσεις και τα 3 9άρια....

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Shaman said:

 

Καλό, αλλά σιχαίνεσαι να το παίζεις μέχρι να ξεκλειδώσεις και τα 3 9άρια....

Το 13 105 κατά τη γνώμη μου δεν είναι της προκοπής,απλά θα του χρειαστεί για το 279 γιατί έχει μία αποστολή να βγάλεις 2 φορές patrol duty σε 10 μάχες πράγμα αρκετά δύσκολο με το συγκεκριμένο light.Εγώ τελικά την πέρσα με τίκετ γιατί σε κάθε game ή θα είχε 3 lights ή θα είχε ebr που θα μου ξέσκιζε το παθητικό σπότινγκ ή θα είχε μοσχάρια που βαράνε στο διαζύγιο του καραγκιόζη γιατί στον γάμο του βαρούσαν στα προηγούμενα παιχνίδια.
Το αμερικάνικο είναι απαραίτητο για τις αποστολές του 279.Εννιάρι και πάνω.
Πάντως αν θέλεις ν'αποφύγεις το 105 και καλά θα κάνεις φρόντισε να μην ξοδέψεις τα τίκετς στο chimera και τρέχεις σαν κι εμένα να τα ξαναμαζέψεις.3 πάντως τα μάζεψα πίσω κι έμεινε 1.
14 αποστολές έμειναν ακόμη για το 279 και είναι σχετικά βατές.
Επίσης υπάρχει αποστολή για 30 μπλοκ βολές σε γαλλικά οπότε καλό θα είναι να έχετε το AMX 54 το εννιάρι,δοκίμασα με το liberte αλλά το aimbot στο καπέλο έπεφτε σύννεφο

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά ρε γαμώτο,τέλος του μηνού θ'ανοίξει η δημοπρασία για άρματα και για να πάρεις άρμα θέλει 28-30.000 bonds κι έχω μόνο 20κ.Το πως το ζαχαρώνω το 907 δεν λέγεται

https://thearmoredpatrol.com/2020/01/04/world-of-tanks-dawn-of-industry-bonds-auction/

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, raziel said:

Το 13 105 κατά τη γνώμη μου δεν είναι της προκοπής,απλά θα του χρειαστεί για το 279 γιατί έχει μία αποστολή να βγάλεις 2 φορές patrol duty σε 10 μάχες πράγμα αρκετά δύσκολο με το συγκεκριμένο light.Εγώ τελικά την πέρσα με τίκετ γιατί σε κάθε game ή θα είχε 3 lights ή θα είχε ebr που θα μου ξέσκιζε το παθητικό σπότινγκ ή θα είχε μοσχάρια που βαράνε στο διαζύγιο του καραγκιόζη γιατί στον γάμο του βαρούσαν στα προηγούμενα παιχνίδια.
Το αμερικάνικο είναι απαραίτητο για τις αποστολές του 279.Εννιάρι και πάνω.
Πάντως αν θέλεις ν'αποφύγεις το 105 και καλά θα κάνεις φρόντισε να μην ξοδέψεις τα τίκετς στο chimera και τρέχεις σαν κι εμένα να τα ξαναμαζέψεις.3 πάντως τα μάζεψα πίσω κι έμεινε 1.
14 αποστολές έμειναν ακόμη για το 279 και είναι σχετικά βατές.
Επίσης υπάρχει αποστολή για 30 μπλοκ βολές σε γαλλικά οπότε καλό θα είναι να έχετε το AMX 54 το εννιάρι,δοκίμασα με το liberte αλλά το aimbot στο καπέλο έπεφτε σύννεφο

 

Έχω ~190κ XP στο 12t, που είναι αρκετό για να ξεκλειδώσω ένα από τα 9άρια.

Έλεγα να ανοίξω πρώτα το ΑΜΧ30 που λένε είναι πολύ καλό στο tier του (το 9άρι Bat-chat λένε όχι και τόσο), αλλά στο 13 90 έχω discount και το παίρνω πιο φθηνά. :p 

Το σκέφτομαι ακόμα και αφήνω τα XP να κάθονται.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Shaman said:

 

 

Έχω ~190κ XP στο 12t, που είναι αρκετό για να ξεκλειδώσω ένα από τα 9άρια.

Έλεγα να ανοίξω πρώτα το ΑΜΧ30 που λένε είναι πολύ καλό στο tier του (το 9άρι Bat-chat λένε όχι και τόσο), αλλά στο 13 90 έχω discount και το παίρνω πιο φθηνά. :p 

Το σκέφτομαι ακόμα και αφήνω τα XP να κάθονται.

AMX 30 καλό,το 10άρι του όχι τόσο.Το bc ap είναι αρκετά καλό και το 25t είναι τρελλό άρμα αρκεί να μάθεις να το παίζεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου θύμισες τον τρελό τον iyouxin που είχε βάλει στόχο (και κατάφερε) να πάρει 3 marks στο MT-25 χωρίς να ρίξει καμία βολή (μόνο spotting). Έμπαινε χωρίς καθόλου ammo στις μάχες. :D 

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2020 at 12:06 AM, Shaman said:

Μου θύμισες τον τρελό τον iyouxin που είχε βάλει στόχο (και κατάφερε) να πάρει 3 marks στο MT-25 χωρίς να ρίξει καμία βολή (μόνο spotting). Έμπαινε χωρίς καθόλου ammo στις μάχες. :D 

Κυκλοφορεί βίντεο με το manticore να βγάζει 21000 σπότινγκ σε προκορόφκα,θέλει να πέσεις σε ντομάτες αντίπαλους,αν τύχει και το δεις θα δεις ότι όλοι μα όλοι οι αντίπαλοι πήγαν από την πλευρά της κοιλάδας και οι άλλοι απλά γάζωναν,μοσχάραι ολκής,εγώ πάλι σε μαλινόφκα ν'ανάβω 8 άρματα εντός range των δικών μας και ενώ ήδη είχαν παρκάρει τα tds μας έβγαλα μόνο 275 assist,ούτε ελέφαντα στα 2 μέτρα δεν πετύχαιναν.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

download.jpeg.2b607173e640676027f1768dbec70704.jpeg

 

Έχουν μαζευτεί πολλοι απο δαύτους. Ευτυχώς που άνοιξαν τα σχολεια. Αντε μπας και δουμε ασπρη μέρα.

 

Κατα τα άλλα. Τι απαντάς σε αντίπαλο με μπλε EBR τον οποίο βρισκεις με t9-10 arty, πάνω στα στροφιλίκια του με Full Speed, και τον αναγκάζεις στα γνωστα χορευτικά στον αέρα πριν σκάσει κάτω καρβουνισμένο:

Spoiler

image.png?w=500&c=1

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snips said:

download.jpeg.2b607173e640676027f1768dbec70704.jpeg

 

Έχουν μαζευτεί πολλοι απο δαύτους. Ευτυχώς που άνοιξαν τα σχολεια. Αντε μπας και δουμε ασπρη μέρα.

 

Κατα τα άλλα. Τι απαντάς σε αντίπαλο με μπλε EBR τον οποίο βρισκεις με t9-10 arty, πάνω στα στροφιλίκια του με Full Speed, και τον αναγκάζεις στα γνωστα χορευτικά στον αέρα πριν σκάσει κάτω καρβουνισμένο:

  Reveal hidden contents

image.png?w=500&c=1

 

Απαντάς μετά τα γνωστά καλά λογάκια που θα σου σούρει:Go to your mom or i will go and you'll get a cab licence.
Εμένα μου τάχωνε ένας Ελληναράς μπλε,amx 13 105 αυτός στον γνωστό θάμνο στον προχορόφκα κι εγώ με τη φάβα,έριξα μια τυφλή και του γάμη... τα κουτάλια κι άρχισε τις παπαριές μετά γιατί και καλά του μάμησα το στριμ,είμαι νουμπάς που βαράω τυφλές με τη φάβα,είμαι άχρηστος Ελληναράς,καταστρέφω το παιχνίδια και άλλα τέτοια.
Απαντάω κι εγώ:Δηλαδή εσύ τώρα στριμάρεις,στο πρώτο λεπτό πήγες αδιάβαστος και μονόχιτος από νουμπά όπως με αποκαλείς,σωστά?
Ναι μου απαντάει.
Μάντεψε τότε ποιός είναι ο μαλάκας του απαντάω.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή χθες για το 260 να κάνω 3000 σε heavies + να βγάλω 4 φορές σε 10 μάχες shellproof.Mauss και μαλακίες,επιστρατεύτηκε το TYPE 5.
Αποτέλεσμα 7 kills,5890 block και κοντά στα 6000 dmg.
Mission accomblished,shellproof 1 0f 4.
Σπάσαν τα κανόνια τους ένα scorpion,ένα TS-5,ένα IS7,ένα SU-130 και ένα 730 ΙΙ.
Σκρινάκι ξέρετε,afternnon

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.