Jump to content


World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

25 minutes ago, Shaman said:

Μόνο για να μαζέψω χρήμα παίζω εκεί..Δεν ξέρω, δεν το συμπάθησα, πολύ YOLO. Αν και νομίζω πλέον ανεβαίνεις τα rank πιο εύκολα; Είναι και πιο λίγα.

Είναι πολύ πιο εύκολο,εγώ σήμερα κλείνω το πρώτο session και πάπαλα,ενώ πέρισυ με το ζόρι μου έφτανε η βδομάδα.
Βγαίνουν καλά φράγκα,BONDS,σίγουρα είναι yolo και βαρετό αλλά σε σχέση με άλλους μαραθώνιους συμφέρει φέτος,δεν καίγεσαι.
Έχει βγάλει ο SKILL4LTU βιντάκια με το gameplay για τα 777 και το char kavour,θα προτιμήσω το heavy και αν τελικά παίξω το άλλο το πιο σιχαμένο mod τότε θα πάρω το γαλλικό μιας και το phase το έχω ήδη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, raziel said:

Είναι πολύ πιο εύκολο,εγώ σήμερα κλείνω το πρώτο session και πάπαλα,ενώ πέρισυ με το ζόρι μου έφτανε η βδομάδα.
Βγαίνουν καλά φράγκα,BONDS,σίγουρα είναι yolo και βαρετό αλλά σε σχέση με άλλους μαραθώνιους συμφέρει φέτος,δεν καίγεσαι.
Έχει βγάλει ο SKILL4LTU βιντάκια με το gameplay για τα 777 και το char kavour,θα προτιμήσω το heavy και αν τελικά παίξω το άλλο το πιο σιχαμένο mod τότε θα πάρω το γαλλικό μιας και το phase το έχω ήδη

 

Θα του δώσω μια ευκαιρία, γιατί ούτως ή άλλως θέλω τα credits. Έχω και αρκετά boosters για κάψιμο.

Το Phase αξίζει; Δεν το έχω.

 

Μια και λέμε για streamers, ο iyouxin που σας έλεγα την άλλη φορά είναι #1 στην Ευρώπη πλέον από rating..

Δεν κάνει stream συχνά, και τα αγγλικά του δεν παλεύονται, αλλά όταν βλέπεις να παίζει τα ξεχνάς. Βασικά το κάνει να φαίνεται εκνευριστικά εύκολο, και μετά μπαίνεις εσύ και τρως ξύλο..

 

Προχθές ήμουν στα όρια του alt-f4 με τις ομάδες.. Είχα 2k average combined σε ~30 μάχες στο Τ8, και με το ζόρι είχα 45% νίκες.

Βασικά πρέπει όταν βλέπεις ότι ξεκινάνε στραβά τα παιχνίδια (π.χ. 5-0 ήττες, ενώ εσύ παίζεις καλά), να το παρατάς και να μπαίνεις άλλη ώρα... Για το καλό της ψυχικής σου υγείας..

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Shaman said:

 

Θα του δώσω μια ευκαιρία, γιατί ούτως ή άλλως θέλω τα credits. Έχω και αρκετά boosters για κάψιμο.

Το Phase αξίζει; Δεν το έχω.

 

Μια και λέμε για streamers, ο iyouxin που σας έλεγα την άλλη φορά είναι #1 στην Ευρώπη πλέον από rating..

Δεν κάνει stream συχνά, και τα αγγλικά του δεν παλεύονται, αλλά όταν βλέπεις να παίζει τα ξεχνάς. Βασικά το κάνει να φαίνεται εκνευριστικά εύκολο, και μετά μπαίνεις εσύ και τρως ξύλο..

 

Προχθές ήμουν στα όρια του alt-f4 με τις ομάδες.. Είχα 2k average combined σε ~30 μάχες στο Τ8, και με το ζόρι είχα 45% νίκες.

Βασικά πρέπει όταν βλέπεις ότι ξεκινάνε στραβά τα παιχνίδια (π.χ. 5-0 ήττες, ενώ εσύ παίζεις καλά), να το παρατάς και να μπαίνεις άλλη ώρα... Για το καλό της ψυχικής σου υγείας..

Wellcome to club,όταν βλέπεις συνεχόμενα παιχνίδια στην ομάδα σου να είναι όλοι πορτοκαλοκόκκινοι και απέναντι κίτρινοι με 1-2 κόκκινους και σε βγάζει συνεχόμενα παιχνίδια τότε παίρνεις άρμα που δεν εξαρτάται από υποστήριξη άλλων για να φαρμάρεις.Δηλαδή εγώ που παίζω συνήθως με tds για φράγκα όταν βλέπω ότι γίνεται αυτό τότε γυρνάω σε heavy ή med για να μην κρέμομαι από τ'αρχίδια του κάθε μποτά με light ή med που πάει να σποτάρει στα heavies ή επεξεργάζεται την κόκκινη γραμμή.
Το phase αξίζει αρκεί όταν παίζεις face to face μην γυρίσεις πύργο έστω και λίγο,τον ήπιες όπως το ίδιο συμβαίνει και στο 777,σε τρυπάνε στον πύργο,δεν είναι όπως τα γερμανικά αλλά είναι ωραίο,2ο game όταν το πήρα και έβγαλα μάστερι.Έχει και ατέρμονο επισκευαστικό,τζάμπα δηλαδή.
Ο skill μ'αρέσει γιατί εξηγεί συνήθως το σκεπτικό του και τη στρατηγική του,χώρια το γέλιο με την προφορά του.
Καλά ο iyouxin είναι απίστευτος.
Πάντως όταν βλέπεις ότι πάει στραβά κατέβα σε tier,πάρε κανένα 6άρι με καλά σκιλλς και φαρμάρισε εκεί και μετά από 6-7 μάχες μπες 8άρι ή 10άρι να δεις αν έστρωσε.
Εγώ πάντως έτσι και παίζω light και με βγάλει σε μανάβικο καμπερώνω για sniping και αδιαφορώ για τα συνεχόμενα κλικς,σιγά μην πάω να σποτάρω για τους αλλοίθωρους,θα πάρω που θα πάρω ήττα τουλάχιστον να έχω γράψει dmg για να δώσει φράγκα γιατί αν περιμένω από το assist θα πάω φυλακή ?

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

το νου σας με τα "περιεργα" mods

εφαγα μπανιο 7 μερες.............

ειχα και κλειδωμενο το python.log αλλα παλι τζιφος.......

μετα απο πολλα χρονια βεβαια αλλα το μπανιο ηρθε.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, astrolabos said:

ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ FRONTLINE ΓΤΚΜ;

Εδώ κοντεύει να τελειώσει ρε,άντε μη σου πω καμιά καλημέρα πρωινιάτικα ?

14 hours ago, alexcrx said:

το νου σας με τα "περιεργα" mods

εφαγα μπανιο 7 μερες.............

ειχα και κλειδωμενο το python.log αλλα παλι τζιφος.......

μετα απο πολλα χρονια βεβαια αλλα το μπανιο ηρθε.......

Του ασλάνη είχες να υποθέσω?με τούνδρα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και "παράνομα" mods μέσα στα γνωστά πακέτα (π.χ. του Ασλάνη που λέει ο @raziel) ???

 

Υπάρχουν πολλά χρήσιμα mods, αλλά οριακά νόμιμα κατά κάποιους (π.χ. zoom out mod, hp tracking) - και κάποια εννοείται cheats (που κάνουν track destroyed objects κλπ).

Αυτό που θεωρώ πολύ χρήσιμο είναι το battle hits, που σου επιτρέπει να βλέπεις πώς σκ@τ@ σε κάνανε pen (διδακτικό!).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Του Ασλάνη είναι νόμιμο, προσφέρεται και μέσα από τη σελίδα της Wargamming. Όταν κάποιοα mods του θεωρήθηκαν παράνομα, βγήκαν άμεσα, ή αλλάχθηκαν με άλλα που η WG θεωρεί νόμιμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, honda22 said:

Είστε ολοι τσιτερς για αυτό είστε τουλάχιστον πράσινοι. Ενώ εμείς που δεν έχουμε mods στη πλέμπα.

Μόνο στατιστικά παικτών για να βλέπουμε τα οπωρολαχανικά και του skill για το gunmark.Κάτι σκοπευτικά και λοιπές τέτοιες μαλακίες τα έχω τζάσει εδώ και χρόνια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και κανονικό τσιτ να βάλει κάποιος πρέπει να ξέρει να παίζει,είδα και το άλλο το μοσχάρι που ευτυχώς μου έδωσε αφορμή να φύγω από εκείνη την κλαν τι πατάτα έκανε.
Το δούλεψε ο μαλάκς στο event των κλαν και έφαγε εβδομαδιαίο και δεν πήρε το άρμα το γίδι.
Παρίστανε και το μάγκα όταν έπαιζαν,από εδώ μας έρχονται,από εκεί μας έρχονται(σπασμένα αντικείμενα στον χάρτη) και τελικά την άρπαξε.
Έτσι είναι αν δεν διαβάζεις και λίγο το φόρουμ του τσιτ

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:

Του Ασλάνη είναι νόμιμο, προσφέρεται και μέσα από τη σελίδα της Wargamming. Όταν κάποιοα mods του θεωρήθηκαν παράνομα, βγήκαν άμεσα, ή αλλάχθηκαν με άλλα που η WG θεωρεί νόμιμα.

 

Κι εγώ αυτό ξέρω.

Όχι τίποτε άλλο, γιατί καμιά φορά τα βάζω και δοκιμάζω διάφορα mods. Τελικά τα βγάζω όλα ξανά, βέβαια, γιατί προτιμώ τη "stock" εμφάνιση, με έξτρα μόνο το battle hits.

 

Εν τω μεταξύ από τα mods (μάλλον XVM?), στο ένα PC μου είχε φάει σκάλωμα και όταν έκανα inspect ένα παίχτη που έβγαζε κενό το tab που σου εμφανίζει τις μάχες ανά άρμα (που το γουστάρω πολύ, γιατί εκεί βλέπεις τους υπερ-καμμένους που έχουν μάχες μόνο με artillery ή 10Κ μάχες με TOG ή T67 ή κάτι άλλα κουλά). Μόνο με re-install έφτιαξε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Shaman said:

 

Κι εγώ αυτό ξέρω.

Όχι τίποτε άλλο, γιατί καμιά φορά τα βάζω και δοκιμάζω διάφορα mods. Τελικά τα βγάζω όλα ξανά, βέβαια, γιατί προτιμώ τη "stock" εμφάνιση, με έξτρα μόνο το battle hits.

 

Εν τω μεταξύ από τα mods (μάλλον XVM?), στο ένα PC μου είχε φάει σκάλωμα και όταν έκανα inspect ένα παίχτη που έβγαζε κενό το tab που σου εμφανίζει τις μάχες ανά άρμα (που το γουστάρω πολύ, γιατί εκεί βλέπεις τους υπερ-καμμένους που έχουν μάχες μόνο με artillery ή 10Κ μάχες με TOG ή T67 ή κάτι άλλα κουλά). Μόνο με re-install έφτιαξε.

Κόψε τα χαζά με τα mods,φιλικά το λέω,χρειάζεσαι μόνο αυτά που είπαμε εγώ κι ο snips,το να βλέπεις πόσο καμένος είναι ο άλλος ή να έχεις γαμάτα σκοπευτικά δεν σε κάνει καλύτερο παίκτη ούτε πιστεύω πως ευχαριστιέσαι καλύτερα το παιχνίδι.Το μόνο που χρειάζεσαι είναι καθαρή πληροφόρηση για την έκβαση της μάχης κι αυτό δεν είναι άλλο από το xvm για να δεις πως θα παίξεις στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Αν δεις ότι είναι χαμένο από χέρι ακόμη και με light να είσαι πας και φαρμάρεις και τους γράφεις στα τρυφερά σου όλους.
Αν έχεις ντομάτα σπότερ και είσαι με td πας για υποστήριξη στα heavies γιατί αν περιμένεις στα γνωστά καμπέρια να σου ανάψουν κάποιον χλωμό σε βρίσκω και το έχω διαπιστώσει ουκ ολίγες φορές.Εδώ είδα τον σπότερ να κάθετε πίσω μου,standard b άναωε και ήρθε να κρυφτεί πίσω από μένα(είχα τον σκορπιό)τον πήρα χαμπάρι ότι έχει ανάψει και τραβήχτηκα πιο δεξιά,μετά τον άφησα να πάει λίγο μπροστά και πήγα ακριβώς πίσω του κι έριξα μία βολή στα γαμίδια ίσα ίσα για ν'ανάψω και να τις αρπάξει αυτός.
Αν θέλεις πάντως να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο τράβα ένα φορμάτ,βάλε φρέσκο το παιχνίδι και μην βάλεις τίποτε άλλο,έχουνε φάει μόνιμο μπαν άτομα που τα είχαν απεγκαταστήσει πολύ καιρό πριν διάφορα mods.Τώρα μετά το εβδομαδιαίο έχεις μπει στο στόχαστρο και σε σκανάρουν συνεχώς

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, raziel said:

Κόψε τα χαζά με τα mods,φιλικά το λέω,χρειάζεσαι μόνο αυτά που είπαμε εγώ κι ο snips,το να βλέπεις πόσο καμένος είναι ο άλλος ή να έχεις γαμάτα σκοπευτικά δεν σε κάνει καλύτερο παίκτη ούτε πιστεύω πως ευχαριστιέσαι καλύτερα το παιχνίδι.

 

Δεν έχω mods γενικά. Από περιέργεια καμια φορά έβαζα το Aslain's και δοκίμαζα διάφορα, αλλά μου χαλάνε την αισθητική και τα έβγαζα μετά από 1-2 μάχες. :p

Ειδικά κάτι τύποι στο Twitch έχουν ένα αγνώριστο interface από τα πολλά mods, και βγάζω σπυράκια.

Μόνο Battle Hits έχω πλέον (και το XVM μου την έσπαγε που δε δούλευε μετά από κάθε patch και το έβγαλα).

 

Κάποια βέβαια είναι χρήσιμα, όπως αυτό που κρατάει πόσα HP είχε ο κάθε αντίπαλος τελευταία φορά που έγινε spotted, ή το zoom out που σου επιτρέπει να κοιτάς πίσω από κτίρια κλπ για να δεις που κοιτάει το κανόνι του αντιπάλου και τέτοια... Αυτά (προς το παρόν;!) είναι νόμιμα, αλλά και πάλι δεν τα εμπιστεύομαι.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, raziel said:

Του ασλάνη είχες να υποθέσω?με τούνδρα?

οχι ειχα αυτο που δειχνει στον χαρτη τι σπαει και απο που ερχονται...........πυροσβεστηρα αυτοματο(τον μικρο),τουνδρα,χρονο γεμισματος αντιπαλου,ποτε το αρτυ ειναι ετοιμο να ριξει και αρκετα αλλα,οποτε το μπαν 7 μερες λιγο ηταν πραγματικα......

9 hours ago, astrolabos said:

Του Ασλάνη είναι νόμιμο, προσφέρεται και μέσα από τη σελίδα της Wargamming. Όταν κάποιοα mods του θεωρήθηκαν παράνομα, βγήκαν άμεσα, ή αλλάχθηκαν με άλλα που η WG θεωρεί νόμιμα.

 

8 hours ago, astrolabos said:

Να βάλεις μούργο.

να βαλεις μεχρι να φας το ban για 7 μερες,μετα λες ρε φιλε τοσο καιρο εχω φαει ,να με σβησουν ειναι λαλακια.....και εκει τα σταματας............

6 hours ago, raziel said:

Ακόμη και κανονικό τσιτ να βάλει κάποιος πρέπει να ξέρει να παίζει

αυτο ειναι σιγουρο που λες.............το cheat δε θα σε κανει καλυτερο παιχτη.............

Έγινε επεξεργασία από alexcrx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος alexcrx έγραψε:

να βαλεις μεχρι να φας το ban για 7 μερες,μετα λες ρε φιλε τοσο καιρο εχω φαει ,να με σβησουν ειναι λαλακια.....και εκει τα σταματας............

 

 

Με ασλάνη δε τρως μπαν

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.