Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

20 hours ago, Rusty_Cookie said:

Αν με το is4 δεν έχεις φάει AP απο Τ92 στο roof weakspot δεν εχει βιώσει τον πόνο 

Και μάλλον δεν θα τον βιώσω ;) Και sorry για την σκατόφατσα κάτω αριστερά ?

Screenshot_1.jpg

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sstav said:

@salde σπουδάσεις και συ στην μεγάλη των ΑΠΜΑ σχολή; 


μπα ούτε με σφαίρες, γκούγκλαρα για το ακρωνύμιο. 

Εδώ όμως μιας και το διαβάζω -μου αρέσει να διαβάζω και να μην καταλαβαίνω τι γράφουν- είπα να ποντάρω σε δύο παίκτες. Ο ένας είναι φυσικά ο αρχηγούλης. Διάλεξα για δεύτερο ποντάρισμα τον Κούκη, οπότε με αυτούς τους δυο πορεύομαι. Δεν με προειδοποίησε κανείς σας «μην ποντάρεις σε αυτόν, δεν θα δεις ταμείο ποτέ», δεν πειράζει. Μετά πήγε ο Ούλτρα να τον λεει γατάκι που τον κουβαλάνε κι άλλα ωραία. Θα παραμείνω λόγιαλ στις δυο επιλογές μου.

Για τον αρχηγούλη τι να λέμε. Το επίτευγμα του τα τελευταία 83 χρόνια ήταν τζίφι «πώς να κλείνω απ' τα νεύρα μου τον υπολογιστή στο αγαπημένο μου παιχνίδι». Όλα του φταίνε: οι άλλοι παίκτες, οι φλατ έρθερς, ο Βελόπουλος, ο κορωνοϊός, η σύνδεση... Πήγε κι αγόρασε τανκ μουσείου, το φωτοσόπιασαν κιόλας να παριστάνει το αμφίβιο, από λάθος πόλεμο, έλεος!
Θα προλάβουμε να δούμε κάνα βίκτορυ από σένα αρχηγούλη πριν πεθάνουμε;  Ο Κούκης, γατάκι γατάκι, τσούκου τσούκου κάτι κατάφερε.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, salde said:



Θα προλάβουμε να δούμε κάνα βίκτορυ από σένα αρχηγούλη πριν πεθάνουμε;  Ο Κούκης, γατάκι γατάκι, τσούκου τσούκου κάτι κατάφερε.

 

Ούτε ισοβίτες δεν το ποντάρουν αυτό ?

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με το update που έκανε σήμερα έχει κανεις άλλος θέμα με τον  ήχο του άρματος στη μάχη ?
Όταν το άρμα κινείται δεν ακούγεται ο κινητήρας, τον διπλανών αρμάτων ακούγεται όπως και όλοι οι άλλοι ήχοι

Έκανα repair και καθαρισμό να φύγει η σαβούρα που είχε μαζευτεί αλλα δεν άλλαξε κάτι

 

  

On 9/21/2020 at 8:21 AM, raziel said:

Χρόνια τώρα είναι το μεγαλύτερο σαπάκι,μόνο για καμιά αποστολή με μπλοκ είναι αν σε βγάλει τοπ τίερ.Και το STI τα ίδια σκατά είναι απλά με καλύτερο πύργο.Το is4 όμως θα σας αποζημειώσει,το λάτρεψα και δεν το είχα παίξει ποτέ πριν το μπαφάρουν

Οποτε καλά έπραξα και έδωσα σχέδια και σημαίες για  IS4  ούτε μια μάχη δεν έκανα με το STI
Ωραίο άρμα αλλα δυστυχώς όλα τα tier x HT είναι μάπα από winrate  μονο το μάους κάπως παλεύετε... με το που βάλω σε μάχη tier x heavy πάντα το matchmaking είναι για τα πανηγύρια οχι τώρα από πάντα...

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Deus said:

με το update που έκανε σήμερα έχει κανεις άλλος θέμα με τον  ήχο του άρματος στη μάχη ?
Όταν το άρμα κινείται δεν ακούγεται ο κινητήρας, τον διπλανών αρμάτων ακούγεται όπως και όλοι οι άλλοι ήχοι

Έκανα repair και καθαρισμό να φύγει η σαβούρα που είχε μαζευτεί αλλα δεν άλλαξε κάτι

 

  

Οποτε καλά έπραξα και έδωσα σχέδια και σημαίες για  IS4  ούτε μια μάχη δεν έκανα με το STI
Ωραίο άρμα αλλα δυστυχώς όλα τα tier x HT είναι μάπα από winrate  μονο το μάους κάπως παλεύετε... με το που βάλω σε μάχη tier x heavy πάντα το matchmaking είναι για τα πανηγύρια οχι τώρα από πάντα...

Προτιμώ τα γρήγορα heavies όπως 277,wz5a παρά τις μαούνες τύπου maus,e100,αν σε βγάλει με αυτά σε ανοιχτό χάρτη με 3 καρκινιάρηδες και φερράρι απλά τον ήπιες,ένα focus και έχεις μείνει με μισό πλήρωμα και hp.
Όσο αφορά το πρόβλημα με τον ήχο το έχουν σχεδόν όλοι,απλά περιμένουμε,τον βρίσκει στην διάρκεια της μάχης αλλά τι να το κάνεις?

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω ήχο μετά το patch...

 

Καλά το ST-I σε σχέση με το KV-4 ήταν breath of fresh air, ειδικά αν καταφέρεις να παίξεις hull down ή με τους 8 βαθμούς gun depression - βλ. ειδικά το πολύ δυνατό turret. Αρκεί να μην παίζεις stock όπως το έπαιζα εγώ στην αρχή.. Το κακό του είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις ουσιαστικά side-scrape γιατί ενώ αντέχουν τα πλαϊνά, αναγκαστικά δείχνεις τους "ώμους" που τους τρυπάνε εύκολα. 1000 φορές να παίζεις με το Conqueror, βέβαια, γιατί εγώ δεν αντέχω τα derpy guns, όπως έχουν πολλά από τα russian heavies.. 

Μια και λέμε για Τ9 heavies...πήρα το Phase I με τα tokens και μου άρεσε πολύ. Αρκετά γρήγορο, καλό κανόνι και σχετικά αξιόπιστο turret.

 

To νέο game mode το παίξατε; Πολύ εκνευριστικό όταν παίζεις με τα Τ-55, καθώς αν νιώθει ελάχιστα αυτός που παίζει το WT boss tank, δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις (εκτός αν παίζεις με καλό platoon).. Πάλι άριστο balance η WG....

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shaman said:

Ούτε εγώ έχω ήχο μετά το patch...

 

Καλά το ST-I σε σχέση με το KV-4 ήταν breath of fresh air, ειδικά αν καταφέρεις να παίξεις hull down ή με τους 8 βαθμούς gun depression - βλ. ειδικά το πολύ δυνατό turret. Αρκεί να μην παίζεις stock όπως το έπαιζα εγώ στην αρχή.. Το κακό του είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις ουσιαστικά side-scrape γιατί ενώ αντέχουν τα πλαϊνά, αναγκαστικά δείχνεις τους "ώμους" που τους τρυπάνε εύκολα. 1000 φορές να παίζεις με το Conqueror, βέβαια, γιατί εγώ δεν αντέχω τα derpy guns, όπως έχουν πολλά από τα russian heavies.. 

Μια και λέμε για Τ9 heavies...πήρα το Phase I με τα tokens και μου άρεσε πολύ. Αρκετά γρήγορο, καλό κανόνι και σχετικά αξιόπιστο turret.

 

To νέο game mode το παίξατε; Πολύ εκνευριστικό όταν παίζεις με τα Τ-55, καθώς αν νιώθει ελάχιστα αυτός που παίζει το WT boss tank, δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις (εκτός αν παίζεις με καλό platoon).. Πάλι άριστο balance η WG....

Τα ζώα κυνηγάνε το wt ακόμη και στο tier 2-3 της δύναμης,μεγάλα μοσχάρια,εγώ που έκανα 3 μάχες χθες με το  wt τους ρήμαζα στα 2 πρώτα boosts και μετά άντε να με πλησιάσουν καθώς είχαν χάσει όλοι σχεδόν από 1-2 ζωές,όταν παίζεςι με το wt τους κυνηγάς στα πρώτα 4 boosts,μετά παίζεις πιο επιφυλακτικά.Το phase είναι αρματάρα.Το mod θα το παίξω ίσα ίσα να πάρω τα 3000 bonds γιατί είναι πολύ σίχαμα.Μιας και αποφάσισα να μην μπω σε κλαν και να γράψω στα παπάρια μου το 907 επένδυσα 45000 bonds σε μωβ εξοπλισμό και συνεχίζω,τώρα μαζεύω για το M60

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα 10 κουτιά με 8 κάτι ευρώ, έτσι για να έχω σασπενς όσο πίνω το βραδινό μου τζακ, και, HWK30, T77, + premium acc + shitload of boosters. 

Τι φάση η wg? Είχα να κουμπώσω φράγκα απ τα χριστούγεννα... 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rusty_Cookie said:

Πηρα τα 10 κουτιά με 8 κάτι ευρώ, έτσι για να έχω σασπενς όσο πίνω το βραδινό μου τζακ, και, HWK30, T77, + premium acc + shitload of boosters. 

Τι φάση η wg? Είχα να κουμπώσω φράγκα απ τα χριστούγεννα... 

25 κουτιά και πήρα μόνο το σάπιο το ραβιόλι,πρέπει να είχα αφήσει ανοιχτό το "γκαντεμόσκυλο mode"

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Rusty_Cookie said:

Πηρα τα 10 κουτιά με 8 κάτι ευρώ, έτσι για να έχω σασπενς όσο πίνω το βραδινό μου τζακ, και, HWK30, T77, + premium acc + shitload of boosters. 

Τι φάση η wg? Είχα να κουμπώσω φράγκα απ τα χριστούγεννα... 

 

10 κουτιά (8 ευρώ) και πήρα 0 άρματα και μόνο χαζο-boosters (ευτυχώς κάποια ήταν credit boosters).

Εσύ ήσουν τυχερός, αλλά γενικώς δεν αξίζουν καθόλου τα κουτιά αυτά. Καλύτερα να χώσεις τα ίδια λεφτά στα christmas boxes.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλει να σε χ3σει πάντως το ΜΜ, το κάνει άνετα.. Μπορεί να παίζω με 2+Κ WN8 και να έχω 30% νίκες, κι άλλη μέρα να μη μου βγαίνει τίποτα και να πιάνω οριακά 1Κ WN8 και να έχω 65% νίκες.

 

Μην πω για τον φίλο του @raziel τον QB που τον έβλεπα τις προάλλες να κάνει 2 βολές ανά παιχνίδι και να ψοφάει (κάπου 1200 combined έβγαζε παίζοντας με Τ8 premiums...) και τελικά να κερδίζει 7 στα 10 παιχνίδια.. Και μετά το παλικάρι να λέει ότι κέρδιζαν γιατί έπαιρνε κρίσιμες θέσεις στο παιχνίδι νωρίς (εννοεί το 1ο λεπτό της μάχης που ζούσε, γιατί μετά ήταν γκαράζ). :p 

 

Νομίζω από τις 4-5 πρώτες μάχες βλέπεις πώς θα σε πάει και πράττεις ανάλογα (βλ. ALT-F4 -- ή παίζεις με arty για να σπάσεις και τα νεύρα των άλλων :hehe: ).

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.