Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

21 minutes ago, Shaman said:

Άμα θέλει να σε χ3σει πάντως το ΜΜ, το κάνει άνετα.. Μπορεί να παίζω με 2+Κ WN8 και να έχω 30% νίκες, κι άλλη μέρα να μη μου βγαίνει τίποτα και να πιάνω οριακά 1Κ WN8 και να έχω 65% νίκες.

 

Μην πω για τον φίλο του @raziel τον QB που τον έβλεπα τις προάλλες να κάνει 2 βολές ανά παιχνίδι και να ψοφάει (κάπου 1200 combined έβγαζε παίζοντας με Τ8 premiums...) και τελικά να κερδίζει 7 στα 10 παιχνίδια.. Και μετά το παλικάρι να λέει ότι κέρδιζαν γιατί έπαιρνε κρίσιμες θέσεις στο παιχνίδι νωρίς (εννοεί το 1ο λεπτό της μάχης που ζούσε, γιατί μετά ήταν γκαράζ). :p 

 

Νομίζω από τις 4-5 πρώτες μάχες βλέπεις πώς θα σε πάει και πράττεις ανάλογα (βλ. ALT-F4 -- ή παίζεις με arty για να σπάσεις και τα νεύρα των άλλων :hehe: ).

Δεν διαφωνώ καθόλου,πριν μια βδομάδα με πήγε αίμα,2κ+ win8 αλλά συνέχεια κλαρίνα,προχθές τα ξμερώματα 38 μάχες 29 νίκες με 3200 win8 avg,σε κάθε μάχη ο σκορπιός δεν έπεφτε κάτω από τα 3000 dmg,σε αρκετές βέβαια γύρισα εγώ το παιχνίδι γιατί κάτι έξυπνοι μπλε με meds την είχαν δει παρκαδόροι,όσο αφορά τον κολλητό μου τον άμπαλλο το λιγότερο που μπορώ να πω είναι πως είναι για το πέος,δεν λέω,όλοι στο youtube έχουν μονταρισμένες καλές μάχες αλλά πιστεύω πως ο ξανθομπάμπουρας το έχει παραχέσει.Θεωρώ τον skill και τον iyouxin  κλάσεις ανώτερους από αυτό το γίδι με την μόνη διαφορά ότι ο μικρός μου τη σπάει όταν μιλάει γι αυτό και παρακολουθώ μόνο skill μιας και είναι πιο κατατοπιστικός στο τι κάνει και γιατί

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό που μπορώ να πω για τον QB είναι ότι είναι πιο "επαγγελματίας" από τους άλλους. Κι έχει κι ένα bonus ότι τα Αγγλικά είναι η μητρική του γλώσσα. Αλλά τρομερά υπερόπτης, εκνευριστικός και σίγουρα ο χειρότερος από τους γνωστούς streamers ως παίκτης. Προστατεύει και του "brand" του (μη χ3σω) λες και είναι ο Shroud ή ο Ninja. Χαλάρωσε δικέ μου...

Ο iyouxin είναι λίγο παιδάκι... Κι εγώ δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω για πολύ. Ο Skill τρελό γέλιο και καλό παιδί. Ακόμα κι όταν σκυλιάζει έχει πλάκα (βλ. 279e marking, που μπορεί να μπανάρει και τη Vivi από τα νεύρα του!). !advice :p 

 

Btw προτιμώ να βλέπω τα στατιστικά στο WoTLabs ή στο Noobmeter (όοοοοταν δουλεύει), γιατί δείχνουν και τα στατιστικά για τις 1000 τελευταίες μάχες (το WoTLabs το αναφέρει ως "Recent WR/WN8", που είναι πιο αντιπροσωπευτικά για το πώς παίζει κάποιος τώρα. Το πρώτο βγάζει κι ωραίες forum signatures:

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να ομολογήσω πως υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην αντίληψη ορισμένων ανθρώπων γι αυτό και βλέπουμε τόσους fucktards.
Κι έχω τραγικό παράδειγμα πρώην συμπαίκτη μου (σεντόνι mod on).
Γνώρισα 2 παιδιά από τον Βόλο σε μιά κλάν και δέσαμε.Του κώλου παίκτες όλοι μας τότε 1100 win8.Εγώ με τον έναν έδεσα περισσότερο,περίπου όταν φτάσαμε 1400 win8 ο ένας το παράτησε για 3-4 μήνες,όταν ξαναμπήκε εγώ κι άλλος είχαμε ανέβει πάρα πολύ,ο άλλος δε έπαιζε πολύ συντηρητικά και μετά από ένα σχετικό κράξιμο γιατί καμπέρωνε ενώ χρειαζόμασταν βοήθεια (με meds όλοι μας) γύρισε κι άρχισε να πουλάει ειρωνεία ότι και καλά την έχουμε δει παικταράδες και πως κάναμε win8 με το scorpion(εκεί γαμηθήκαμε να γελάμε).Πριν του ρίξω μπινελίκια του πρότεινα να παίξει για 20 μάχες με τον σκορπιό και σε κάθε μάχη να μας δίνει σκριν με το dmg + win8.Δέχτηκε,ε αφού τελειώσε και ξαναπήρα πίσω τον λογαριασμό άρχισα τα καντήλια.Κατάλαβες του είπα τώρα γίδι πως με τα tds και μάλιστα με τον σκορπιό δενς χτίζεις win8?Τον έφαγε η μαύρη λίστα κι αυτόν.
Η το κλασσικό παράδειγμα στις Ελληνικές κλαν.Στην τελευταία που ήμουν THRAX έφυγα την πρώτη φορά γιατί σε κάθε ομαδικό είχανε μόνιμα 2 άμπαλλους με 1000 win8 κι ο fc όλη την ώρα ν'ασχολείται μαζί τους και φωνές και γκρίνια.Την δεύτερη έκατσα πολύ λιγότερο γιατί πέρα απ'ότι συνέχιζαν μ'αυτούς στα ομαδικά είχε και 2 άλλα ταγάρια που τους ήξερα από την δεύτερη κλαν που ήμουν τότε στα 1100 win8,αυτοί τότε με 950 win8 και γίδια,μάλιστα ο ένας εξ αυτών έκανε και fcλίκι.Το γέλιο.Μετά από ίσες μάχες αυτοί το μόνο που κακτάφεραν ήταν να πάνε στο 1190 win8.Συν ένα κλασσικό κατσικοτάβλαρο που με 4500 μάχες με το wolverine έφτασε 1700 win8 και την είδε παικταράς.
Είχε άποψη για όλα αλλά για το ότι έβγαινε afk σε ομαδικά γαργάρα.Για το ότι πήγαινε αλλού σχεδόν συνέχεια γαργάρα κι εκεί.Ε τελικά ανταλλάξαμε τα σχετικά γαμοσταυρίδια και σηκώθηκα κι έφυγα και είπα ξανά ποτέ σε κλαν.
Και να σκεφτείτε μόνο ότι αυτό το πράγμα συμβαίνει σε μεγάλο ποσοστό.Παίζω με το T-150 για κάτι αποστολές για το 260,σχεδόν πάντα μπλε win8,χάσαμε προχθές στην abbey ενώ είχα πάει μέχρι την άλλη βάση και ξαναγύρισα πίσω με τη μαούνα και το μόνο που έκαναν τα μοσχάρια ήταν να με κράζουν.Όταν είδαν ότι ήμουν τοπ σε dmg και στις 2 ομάδες με διαφορά τότε τουμπεκί όλοι.
Απλά το κλασσικό,βγάζω 2 βολές και αν δεν σκιστούν οι άλλοι να νικήσουν τότε noob team

37 minutes ago, Shaman said:

Το μόνο θετικό που μπορώ να πω για τον QB είναι ότι είναι πιο "επαγγελματίας" από τους άλλους. Κι έχει κι ένα bonus ότι τα Αγγλικά είναι η μητρική του γλώσσα. Αλλά τρομερά υπερόπτης, εκνευριστικός και σίγουρα ο χειρότερος από τους γνωστούς streamers ως παίκτης. Προστατεύει και του "brand" του (μη χ3σω) λες και είναι ο Shroud ή ο Ninja. Χαλάρωσε δικέ μου...

Ο iyouxin είναι λίγο παιδάκι... Κι εγώ δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω για πολύ. Ο Skill τρελό γέλιο και καλό παιδί. Ακόμα κι όταν σκυλιάζει έχει πλάκα (βλ. 279e marking, που μπορεί να μπανάρει και τη Vivi από τα νεύρα του!). !advice :p 

 

Btw προτιμώ να βλέπω τα στατιστικά στο WoTLabs ή στο Noobmeter (όοοοοταν δουλεύει), γιατί δείχνουν και τα στατιστικά για τις 1000 τελευταίες μάχες (το WoTLabs το αναφέρει ως "Recent WR/WN8", που είναι πιο αντιπροσωπευτικά για το πώς παίζει κάποιος τώρα. Το πρώτο βγάζει κι ωραίες forum signatures:

spacer.png

Συμφωνώ σε όλα για το QB εκτός από το "επαγγελματίας".Αφού είναι όλα τα παραπάνω τότε δεν είναι επαγγελματίας,απλά απευθύνεται σε ζωντόβολα γιατί κι εγώ αυτόν πρωτοέμαθα αλλά σεν μία μάχη με το e-25 που τον είδα κι έβγαλαν οι άλλοι το φίδι από την τρύπα αλλά αύτός γάμησε τότε πήρε την άγουσα για τα μεζέα μου

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είχα ρεπό και δεν είχα εκκρεμότητες έλιωσα στο wot από το πρωί μόνο με tier X! 97 μάχες σε μια ήμερα άλλη μια φορα παλιότερα είχα γράψει κάπου 70-80 σε μια μέρα 

Στην αρχή πήγαινε κατά διαόλου πρέπει να είχα και 20 ήττες στη σειρά με ομάδες εντελώς πανηγύρια,  όχι ότι εγώ είμαι παιχταράς αλλά όχι και τέτοιο χάλι είδα και μάχες 0-15 
Σε 2 μάχες στη σειρά συνάντησα έναν με E75 που πηγαινε στη γωνια στο map δίπλα στο spg ....
Κάποια στιγμή  άρχισε να στρώνει σιγά σιγά 

GXQNnHe.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Deus said:

Σήμερα που είχα ρεπό και δεν είχα εκκρεμότητες έλιωσα στο wot από το πρωί μόνο με tier X! 97 μάχες σε μια ήμερα άλλη μια φορα παλιότερα είχα γράψει κάπου 70-80 σε μια μέρα 

Στην αρχή πήγαινε κατά διαόλου πρέπει να είχα και 20 ήττες στη σειρά με ομάδες εντελώς πανηγύρια,  όχι ότι εγώ είμαι παιχταράς αλλά όχι και τέτοιο χάλι είδα και μάχες 0-15 
Σε 2 μάχες στη σειρά συνάντησα έναν με E75 που πηγαινε στη γωνια στο map δίπλα στο spg ....
Κάποια στιγμή  άρχισε να στρώνει σιγά σιγά 

GXQNnHe.jpg

Ήθελε τον χρόνο του το παιδί ρε για να ξεπεράσει το σύνδρομο του αρτιλερά,εσείς πάλι μη δείτε ψηλό παλληκάρι με γόβες,αμέσως να τον πείτε πούστη

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

7.600 assisted damage στην Prokhorovka. Στημένος απλά στην κορφή του λόφου και η υπόλοιπη ομάδα τους κανόνισε. Τόσα άρματα θα μπορούσαν άνετα να κάνουν overtake (ήμουν εγώ κι ένα Τ44 λίγο πιο χαμηλά) αλλά όχι... Ήθελαν να ανταποδώσουν την ζημιά που τρώγανε...

WoT Client 4_10_2020 9_23_10 μμ.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, cna said:

7.600 assisted damage στην Prokhorovka. Στημένος απλά στην κορφή του λόφου και η υπόλοιπη ομάδα τους κανόνισε. Τόσα άρματα θα μπορούσαν άνετα να κάνουν overtake (ήμουν εγώ κι ένα Τ44 λίγο πιο χαμηλά) αλλά όχι... Ήθελαν να ανταποδώσουν την ζημιά που τρώγανε...

WoT Client 4_10_2020 9_23_10 μμ.png

Όλο το σουκού στην ομάδα μου ήταν οι αντίπαλοί σου ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την πλάκα πρέπει να είναι κουβαδάκι το T77,δεν έχω δει κανέναν να κρατάει αρκετά στις μάχες κι αν καταφέρει να κρατήσει κάποιος θα είναι γιατί έχει αγκαλιάσει την κόκκινη γραμή,ενυπώσεις από κανένα που το έπαιξε έχουμε?
To μόνο χθεσινό καλό είναι ότι πήγα καλά με τα tesla και τελείωσα το άλμπουμ και τσίμπησα τα 3000 bonds

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, raziel said:

Πάντως πέρα από την πλάκα πρέπει να είναι κουβαδάκι το T77,δεν έχω δει κανέναν να κρατάει αρκετά στις μάχες κι αν καταφέρει να κρατήσει κάποιος θα είναι γιατί έχει αγκαλιάσει την κόκκινη γραμή,ενυπώσεις από κανένα που το έπαιξε έχουμε?
 

 

Δεν το έχω, αλλά το είχα απέναντι μια φορά. Με το Τ44 και ΑΡ του τρύπησα τον πύργο κατάφατσα, χωρίς να σημαδέψω καν. 

 

Υποψιάζομαι, ότι είναι κάπως σαν το Τ69. Καλό το να έχεις γεμιστήρα, αρκεί να έχεις το δίωρο για να κάνει full aim, και θωράκιση αυγού. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλο αλλά υπό προϋποθέσεις κυρίως στο ποσο καλή είναι η ομάδα αν η ομάδα είναι πανηγύρι αν πας για τσαμπουκάδες μπροστά η μονος τελείωσες αδειάζεις έναν γεμιστήρα και πίσω στο garage, τρυπάει εύκολα δεν έχει θωράκιση  και σιγουρα δεν είναι HT πρώτης γραμμής που βγαίνει μπροστά για τσαμπουκάδες 

Αφήνεις τους άλλους να κάνουν το παιχνίδι τους και μόλις ο αντίπαλος βγει και ρίξει βγαίνεις και αδειάζεις τον γεμιστήρα 1000-1100 daΜage σε 6 sec μέχρι να γεμίσει ο άλλος έχεις ξαναμπεί πίσω και γεμίζεις ανάλογα το setup κάνει 40-35 sec 
Με τον παραπάνω τρόπο έκανα καλές μάχες οτιδήποτε άλλο δοκίμασα δεν βγήκε 

Το μόνο setup που βρήκα να κάνει την διαφορά είναι  ventilation,  stabilizer και improved rotation σε μέτριες-μικρές αποστάσεις δεν χρειάζεται να περίμενες να κλείσει ο κύκλος όπως και ανάμεσα στις βολές που ρίχνει ανά ανά 2 sec αδειάζεις και πίσω πάλι για γέμισμα 
Έχει καλό penetration για tier viii 232 APCR, 299 HEAT, και 60 HE με 120mm κανόνι , στα αρνητικά είναι η θωράκιση όπως γράφω και ποιο πάνω και η αργή όπισθεν (12km/h)

Καλοί παίχτες σε platoon η με καλή ομάδα πιστεύω ότι θα κάνουν παπάδες μαζεύει damage γρήγορα και σχεδόν οτιδήποτε βρει μπροστά το τρυπάει. δεν έχω κάνει πολλές μάχες ακόμα αλλά εκεί που η ομάδα ήταν σχετικά καλή και άντεξε λίγο έκανα εύκολα πάνω από 3κ damage χωρις να είμαι κάποιου υψηλου επιπέδου  παιχτης

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

Πάντως πέρα από την πλάκα πρέπει να είναι κουβαδάκι το T77,δεν έχω δει κανέναν να κρατάει αρκετά στις μάχες κι αν καταφέρει να κρατήσει κάποιος θα είναι γιατί έχει αγκαλιάσει την κόκκινη γραμή,ενυπώσεις από κανένα που το έπαιξε έχουμε?

 

Λίγο γρηγορότερο somua prem HT με χειρότερα όλα τα άλλα stats. 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτή τη φορα το περίφημο RNG αποφάσισε ότι η περισσότερες βολές έπρεπε να πάνε εκεί που σημάδευα!
Aν ήταν και νίκη ή έστω 1-2 βολές ακόμα για να δώσει M θα ήταν καλύτερα

MPHpPeT.jpg

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Deus said:

αυτή τη φορα το περίφημο RNG αποφάσισε ότι η περισσότερες βολές έπρεπε να πάνε εκεί που σημάδευα!
Aν ήταν και νίκη ή έστω 1-2 βολές ακόμα για να δώσει M θα ήταν καλύτερα

MPHpPeT.jpg

Sky cancer detected :p Εγώ δεν βλέπω την ώρα να βγεί μία κωλοαποστολή για το 260 και να τα πουλήσω τα καρκινιάρικα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γ αυτό τον λόγο ασχολούμαι missions.
Aργησα πολύ να ξεκινήσω με αυτό το class είχα βγάλει σχεδόν όλα τα missions μέχρι το T55A και με spg δεν είχα ούτε μια μάχη τις έχω βγάλει μαζεμένες. Η 15 από το set T55A με ζορίzει

Προσπαθώ να βγάλω met επαίνων την 15 για SPG και HT από το 55a για να δώσω τις οδηγίες - κουπόνια να πάρω το 260 αλλά δεν βγαίνουν με τίποτα οι ριμάδες

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2020 at 2:23 PM, raziel said:

Sky cancer detected :p Εγώ δεν βλέπω την ώρα να βγεί μία κωλοαποστολή για το 260 και να τα πουλήσω τα καρκινιάρικα

 

''if u can't beat 'em, join 'em'' ... άλλωστε τα EBR έχουν περισσότερες ψήφους, ως τα πιο σπαστικά άρματα στο παιχνίδι. 

 

Σε άλλα νέα, πλάκωσε η πρόοδος μαζεμένη.....

 

1396052818_CaptureScorpionGM.thumb.PNG.6df2181c2fb5d7475a791ae41dd1bd9b.PNG

 

592912054_CaptureHellcatMOE.thumb.PNG.d540c52b052c32aa167b9a2299116bca.PNG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.