Jump to content


World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

On 13/11/2018 at 7:39 ΜΜ, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

H σωστή ερώτηση, είναι στις πόσες μάχες, απέκτησα το πρώτο μου tier V άρμα. 

Η απάντηση είναι σε πολύ περισσότερες από 4. Σχεδόν στις 1500.

 

Α! ξέχασα να αναφέρω, ότι και οι 2 είχαν όχι μόνο μηδενική συνεισφορά, αλλά ο ένας έγινε μπλε, ενώ όσο ήμουν δίπλα τους (ευτυχώς για λίγο), συντονισμένα και εσκεμμένα με σπρώχναν στα αντίπαλα πυρά. Συγγνώμην αλλά εγώ, τέτοια δεν έκανα. 

 

Το εξελσιορ το πηραν τζαμπα απ την WG με bonus code.

Αλλα και kv1 να θέλανε, βγαίνει σε ένα session.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

με χρήμα.

 

α) που το κακό; f2pp2w ειναι το παιχνίδι.

 

β) Με νεο λογαριασμο πλεον εχεις δυο πληρώματα με λάμπα, και boosters x5 και premium λογαριασμο για καπου 10 μερες.

Αλλα και χωρίς prem πάλι βγαίνει ρε συ.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2018 at 7:39 PM, colt3003 said:

 

H σωστή ερώτηση, είναι στις πόσες μάχες, απέκτησα το πρώτο μου tier V άρμα. 

Η απάντηση είναι σε πολύ περισσότερες από 4. Σχεδόν στις 1500.

 

Α! ξέχασα να αναφέρω, ότι και οι 2 είχαν όχι μόνο μηδενική συνεισφορά, αλλά ο ένας έγινε μπλε, ενώ όσο ήμουν δίπλα τους (ευτυχώς για λίγο), συντονισμένα και εσκεμμένα με σπρώχναν στα αντίπαλα πυρά. Συγγνώμην αλλά εγώ, τέτοια δεν έκανα. 

Αυτοί είναι καθαρά δευτεροτρίτοι λογαριασμοί μόνο και μόνο για να τρολλάρουν,υπάρχουν ουκ ολίγοι.
Από κει και πέρα στις πόσες μάχες θα πάρεις ένα άρμα ή στο πόσα λεφτά θα ρίξεις δεν έχουν να κάνουν με την απόδοση του παίκτη.
Στα 4άρια 5άρια και 6άρια θα δεις τα χειρότερα κι αυτό γιατί είναι μεγάλο το learning curve του παιχνιδιού.
Υπάρχει στόκος στο wot greek community στο fb που έχει 2500 μάχες με το T67 και με το ζόρι έχει 1000 win8 σ'αυτό το άρμα αλλά έχει άποψη για τα πάντα (και τα κοάλα).
Το μεγαλύτερό σου πρόβλημα θα είναι από τα 8άρια και μετά που θα βλέπεις IS3 να είναι σε θέση για TD και να ζητάει και σποτάρισμα,όταν θα βλέπεις batmobil να είναι πιο πίσω από τα TD για win8 farming και  άλλα πολλά τέτοια διαμαντάκια.
Χθες για παράδειγμα επειδή ανεβάζω το O-I και για να πάρω το σιχαμάδι το Type 5 αλλά και για αποστολές με double health block με έβγαλε top tier σε himmelsdorf.
Φτάνω στην έισοδο της μπανάνας και τι βλέπω?Ένα PZ 4 τίερ νομίζω ή 5άρι να κάθεται στη γωνίτσα και να έχει το απλό κανόνι και όχι το derp και να περιμένει να έρθει το KV85 να του κλάσει τα φρύδια,τον αφήνω να κάνει 2 βολές και του δείχνω με κινήσεις ότι θέλω να μπω εκεί.Τίποτε αυτός,ε άρχισα τις ζμπρωχτική επιχείρηση και αφού είδε ότι θα τον πήγαινα μεγάλη βόλτα μαζεύτηκε.Αποτέλεσμα?Έφυγε μονόχιτο ενα hellcat,ρήμαξα το KV85 και πήγα μέχρι το στενάκι κι έφαγα 2 kv1 και τελικά παραλίγο να την χάσουν κιόλλας τη μάχη αφού σκοτώθηκα.
Κανονικά  έπρεπε να τον βγάλω έξω να τον κάνω ασπίδα αλλά άντε λέω μπας και μάθει τίποτε.
 

On 11/14/2018 at 12:11 PM, Deus said:

 

Όταν ρίξεις την πρώτη θέλει 16,7?Thanks but no thanks.Το μόνο καλό που θα έχει είναι όταν βρεθείς στριμωγμένος στα τελειώματα και με γεμάτο το κλιπ να σβήσεις 2 άρματα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Rusty_Cookie said:

 

α) που το κακό; f2pp2w ειναι το παιχνίδι.

 

β) Με νεο λογαριασμο πλεον εχεις δυο πληρώματα με λάμπα, και boosters x5 και premium λογαριασμο για καπου 10 μερες.

Αλλα και χωρίς prem πάλι βγαίνει ρε συ.

 

 

 

 

E δεν είπα ότι είναι κακό... αλλά να χώσεις χρήμα (όσο χρήμα) για να πάρεις ένα τενκ και να γίνεσαι βάρος για την ομάδα σου (και με proper nickname -''Teamklillshow''-)...... το βλέπω λίγο κάπως...

 

Επι τη ευκαιρία...: Πως βγαίνει τόσο γρήγορα δλδ ?? εγώ θυμάμαι όταν το πρωτοπήρα δεν είχα xp ούτε για το κανόνι του, και έπαιζα με το stock (έχει του Τ28) και έτρωγα το βρίσιμο της αρκούδας, γιατί δεν χωνόμουν μπροστινός, αφού δεν τρύπαγα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

Επι τη ευκαιρία...: Πως βγαίνει τόσο γρήγορα δλδ ?? εγώ θυμάμαι όταν το πρωτοπήρα δεν είχα xp ούτε για το κανόνι του, και έπαιζα με το stock (έχει του Τ28) και έτρωγα το βρίσιμο της αρκούδας, γιατί δεν χωνόμουν μπροστινός, αφού δεν τρύπαγα τίποτα....

 

Με boosters  και premium και noob protection.

Δεν έχει νοημα να παραμείνεις στο elo hell των χαμηλών τιερς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Με boosters  και premium και noob protection.

Δεν έχει νοημα να παραμείνεις στο elo hell των χαμηλών τιερς.

 

αμαν... 2 γραμμές απάντηση, 2 ερωτήσεις ....

Τι είν' τούτο το noob protection ??

τι ειν' το elo hell ??

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, colt3003 said:

 

αμαν... 2 γραμμές απάντηση, 2 ερωτήσεις ....

Τι είν' τούτο το noob protection ??

τι ειν' το elo hell ??

Το noob protection είναι η παπαριά που έχει το wot να δίνει απίθανες βολές στους νουμπάδες ή να τους βγάζει στην δυνατή ομάδα και να παίρνουν νίκες.
Το elo hell νομίζω πως είναι να παίζεις χαμηλά tiers που εσύ γίνεσαι συνεχώς καλύτερος όπως και το προσωπικό στο άρμα σου ενώ οι άλλοι που παίζουν απλά για να ανεβάσουν άρμα έχουν λιγότερη εμπειρία από εσένα που έχεις λιώσει ερπύστριες με αποτέλεσμα να κάνεις πιο πολύ damage,ίσως νίκες αλλά η ποιότητα των παιχνιδιών αυτών είναι για τον λούτσο καβάλα.
Αυτά τα tiers δεν έχουν σχεδόν καθόλου στρατηγική,έχουν πολλούς που καλά καλά δεν ξέρουν να οδηγήσουν το άρμα γι αυτό και ουκ ολίγες φορές θα δεις να πηγαίνουν όλοι μπουλούκι από τη μία πλευρά και μάλιστα να την χάνουν από 4 στημένα άρματα ή εκεί που θα περιμένεις να κάνει την κίνηση ένα light να σου σποτάρει αυτός ξαφνικά να φεύγει προς τη βάση και άλλα τέτοια ωραία.
Όχι ότι δεν υπάρχουν στα μεγαλύτερα tiers αλλά στα χαμηλά είναι ο κανόνας.
Εμένα έτσι και λιώνω με το S1 έτσι και με βγάλει top tier ρίχνω καντήλια,πέφτει πολύ γιολάρισμα και δεν μπορώ να κάνω πολύ damage εκτός κι αν είμαι τυχερός κι έρχονται όλοι σαν κλαρινογαμπροί μπροστά στο κανόνι μου.
Τέτοιο ήταν και το χθεσινό παιχνίδι που έγραψα το εφταχίλιαρο.Αφού είχα γράψει κοντά στα 3000 μείναμε στην glacier εγώ κι ένα O-NI και πήγαν σαν τις μύγες γύρω του για να τον σκοτώσουν κι εγώ έδινα πόνο.Το παιχνίδι ήταν 6-13 και φτάσαμε 12-15,σαν τα κοτσύφια πέφτανε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, raziel said:

Το noob protection είναι η παπαριά που έχει το wot να δίνει απίθανες βολές στους νουμπάδες ή να τους βγάζει στην δυνατή ομάδα και να παίρνουν νίκες.
 

 

...να μην το έχω δει ποτέ όμως.....

Εμένα δλδ που με πήγε αίμα ο mm εψές (44 μάχες 11 νίκες) με τιερ 5 - 6, να υποθέσω πως με έβγαλε απο αυτό το ''ράφι'' ε ?? ;) 

 

όσο για το άλλο elo hell,  χτες έπαθα πλάκα με 2 luchs που με σποτάρανε με το Τ67 μου συνέχεια. (στις στέπες κιόλας ...) Μιλάμε δεν μπόρεσα να σταθώ πουθενά. Βρίσκεις και σε χαμηλά τιερ πολύ καλούς παίκτες, και μάλιστα αρκετά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

Το noob protection

Noob protection είναι να προσπαθει ο matchmaker να σε πετάξει σε όσο πιο ευνοϊκές συνθήκες γίνεται αλλά και οι αυξημένοι πολλαπλασιαστές που έχεις για φράγκα ΧΡ κλπ.

Ειναι λειτουργία του παιχνιδιού επίσημη, δεν είναι αστικός μύθος. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, colt3003 said:

 

...να μην το έχω δει ποτέ όμως.....

Εμένα δλδ που με πήγε αίμα ο mm εψές (44 μάχες 11 νίκες) με τιερ 5 - 6, να υποθέσω πως με έβγαλε απο αυτό το ''ράφι'' ε ?? ;) 

 

όσο για το άλλο elo hell,  χτες έπαθα πλάκα με 2 luchs που με σποτάρανε με το Τ67 μου συνέχεια. (στις στέπες κιόλας ...) Μιλάμε δεν μπόρεσα να σταθώ πουθενά. Βρίσκεις και σε χαμηλά τιερ πολύ καλούς παίκτες, και μάλιστα αρκετά συχνά.

Το έχεις δει αλλά ήσουν πολύ νουμπάς για να το προσέξεις όπως και όλοι μας σ'αυτό τον αριθμό μαχών κι αυτό γιατί άντε να γίνεται μέχρι τις 200 μάχες.
Υπάρχει και ο αντίποδας σ'αυτό που είπες,με το S1 χθες ήρθε ένα vk light κατά πάνω μου,στα 100 μέτρα του έριξα βολή και με άναψε μόλις έφτασε στα 30 μέτρα από μένα(ήμουν σε δεντροστοιχία μέσα) που σημαίνει δεν είχε καν πλήρωμα ο μάγκας.
Καλά σου λέεει ο rusty να ξεκολλήσεις από τα μικρά,υπάρχουν πολλοί που κάνουν stat padding και το luchs είναι μανούλα γι αυτό.
Ένα άλλο παράδειγμα μου πρόσφατο,είχα το 6άρι το siemka πλήρως εξοπλισμένο αλλά χωρίς πλήρωμα.8 στις 10 μάχες ήμουν τοπ και οι άλλες 2 με εφτάρια το πολύ.
Μόλις του πέταξα το πλήρωμα από το pudel 8 στις 10 με 8άρια

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

Έκατσε επιτέλους η στραβή, και βγήκε το mission...:

 

1035356650_12tpatrol2.thumb.JPG.333ce8619e332666f3bde4afc6d6a89a.JPG

 

Έτσι, μόνο με στραβή περνιέται αυτό το mission. Είναι το μόνο που μου έχει μείνει από τα παλιά και δεν μπορώ να το περάσω.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, honda22 said:

 

Έτσι, μόνο με στραβή περνιέται αυτό το mission. Είναι το μόνο που μου έχει μείνει από τα παλιά και δεν μπορώ να το περάσω.

 

Το αστείο είναι, ότι αυτή ήταν η αποστολή για το Stug και ήθελε 3000 spotting. Απο την επόμενη (Τ28) πάλι μου έχει μείνει η τελευταία για light  η οποία θέλει 4000 spotting.

Άντε να δώ πότε θα ξανακοιμηθεί ο Δίας.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.