Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

1 hour ago, astrolabos said:

μέχρι το tier4 είναι pain in the ass

Δεν γνωρίζω γιατί δύσκολα να παίξω 4άρι,φεύγει με free xp το κάθε τέτοιο καρκινιάρικο,εδώ είπα να παίξω το γαλλικό heavy το 5 άρι και να χρησιμοποιήσω το free xp για το Arl44 και με τις ομάδες και μ'αυτά που είδα σε 5-6 μάχες έχω φρικάρει,είχα πολύ καιρό να παίξω μικρά tiers και  θυμήθηκα το γιατί.Εδώ με 10άρια και βλέπεις τα meds να μην ξέρουν που να πάνε πόσο μάλλον εκεί.
Κατά τη διάρκεια των εορτών ζήτημα ήταν να μην ήμουν μπλε για 2 ή 3 μέρες,ξέρεις τι θα πει να είσαι σε κεντρικό σημείο το χάρτη με το su-130 που ήθελα να πάρω αρκετό spoting εκμεταλευόμενος το πολύ καλό κάμο και να έρχεται ακριβώς δίπλα σου IS3?Εδώ εγώ υπολόγιζα πότε θα κάνω βολή για να μην ανάψω κι αυτός ήρθε κονιόρδος δίπλα μου,έφαγα αρτιλεριές και πλαινές βολές εξ αιτίας του κι αυτά σε δευτερόλεπτα γιατί ήμουν σε sniper mode και δεν τον είδα τον πανίβλακα. Αφού πρόλαβα και ξέφυγα αλλά κατάφερε να μου γαμήσει το game play του έχωσα μία και τον αποτέλειωσα και μετά φώναζε report σαν την πουτανίτσα.Ε στα μικρά tiers είναι πολύ χειρότερα,εκεί τα meds την βλέπουν fcs και κάθονται στη βάση για να ενορχηστρώσουν τη μάχη και αφού έχεις κουβαλήσει όσο γίνεται με το BRD μόνος στο λόφο της malinovka με ένα kv220-2 πιο χαμηλά να τραβάει το πετσάκι του snipάροντας με τόσο άστοχο άρμα να σε λένε και tomato,εκεί ή κλαις από γέλια ή σπας πληκτρολόγια,φυσικά προτιμώ το πρώτο και φεύγω όσο πιο γρήγορα μπορώ να πάω τουλάχιστον τη σειρά σε tier 7 που είναι κάπως καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, raziel said:

Πάντως εγώ αυτήν την αποστολή είχα την τύχη να την βγάλω με το O-NI,είχαμε τοπ τίερ 8άρια στην mountain pass και κάτω στον παγετώνα βγήκαν όλα τα 6-7άρια τους και το έπαιζα νύφη εκεί κάνοντας χαζές βολές,λίγο πριν συμπληρώσω το μπλοκ ξεκίνησα τους βιασμούς (με apcr έπαιζα και όχι με HE).
Θέλει τύχη η ρημάδα,δηλαδή να είσαι με άρμα πολυκατοικία και να σε βγάλει στο 3-5-7 αλλιώς αν με το maus ή type5 σε βγάζει φουλ 10άρια τότε δεν βγαίνει ούτε με σφαίρες,φορτώνουν όλοι χρυσές και σε κάνουν κόσκινο.Αν προσέξεις στο βίντεο θα δεις τον μπλιέτ να είναι στο 3-5-7.
Εγώ τώρα είμαι στην τελευταία για το 55a που θέλει σύνολο 12000 dmg,με το type4 φτάνω συνέχεια 8-9000 οπότε μόλις βγάλω το type 5 ή το maus θα βγει σχετικά εύκολα.
Το γαμώτο με τη δική σου είναι τα 2000 που πρέπει να κάνεις γιατί αν σε βγάλει στο mm που σου λέω τότε όταν αρχίσεις να βαράς το πιο πιθανό είναι να τους έχουν σαπίσει οι δικοί σου.Είναι πάντως πολύ σπαστικές αυτές οι αποστολές

τον τελευταίο καιρό έχω πλησιάσει μερικές φορες με το M6A2E1 έχει mm και κάθονται μάχες 3-5-7 κάνω την απόκρουση άνετα (4650) αλλα το διχίλιαρο είναι δύσκολο με 320 dmg ανά 10 sec και με τα λίγα hit poionts που έχουν δεν προλαβαίνω τελειώνει η μάχη

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Deus said:

τον τελευταίο καιρό έχω πλησιάσει μερικές φορες με το M6A2E1 έχει mm και κάθονται μάχες 3-5-7 κάνω την απόκρουση άνετα (4650) αλλα το διχίλιαρο είναι δύσκολο με 320 dmg ανά 10 sec και με τα λίγα hit poionts που έχουν δεν προλαβαίνω τελειώνει η μάχη

Με 8άρι είναι δύσκολο για τον λόγο ακριβώς που είπες,πρέπει να είσαι μόνος σου στο φλανκ και να σου τύχει να έρθουν 5-6 ντομάτες από κει,ίσως η χρυσή τομή να βρίσκεται σε 9άρι,type ή mouschen,εγώ που την έβγαλα με το O-NI είχα το σενάρι που σου περιέγραψα,κατέβηκα κάτω στον παγετώνα και τα δικά μου τα γίδια δεν είχαν βολές μιας κι έμειναν κλασσικά πάνω στον παγετώνα της mountain pass.
Να σκεφτείς πόσο τραγικοί είναι,χθες έπαιζα με 8άρια lights και αφού σποτάριζα σχεδόν σε κάθε μάχη στο πρώτο λεπτό 5-6 άρματα δεν πήρα ούτε μονάδα από assist,στο γάμο του καραγκιόζη βαρούσαν και μετά αφού έπαιζα το light σαν med για να κάνω dmg τους έφταιγα κιόλλας

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Shaman said:

51 μεγάλα κουτιά κι ούτε ένα 8άρι premium. Έλεορρρ κάπου. 

Αδερφέ πάντα στην αρχή του event αυτή η αγορά σου βγάζει τα καλά και τα μπόλικα,έτσι έγινε και πέρσι.
Αυτοί σε λίγο θα μας ζητάνε να τους δωρίσουμε και τα όργανά μας -30% σε dmg οι χρυσές

https://thedailybounce.net/world-of-tanks/supertest-premium-ammo-changes/

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

Αδερφέ πάντα στην αρχή του event αυτή η αγορά σου βγάζει τα καλά και τα μπόλικα,έτσι έγινε και πέρσι.
Αυτοί σε λίγο θα μας ζητάνε να τους δωρίσουμε και τα όργανά μας -30% σε dmg οι χρυσές

https://thedailybounce.net/world-of-tanks/supertest-premium-ammo-changes/

Οτι καλυτερο το νερφ,μαζι με ενα νερφ στα superheavy,μπας και στρωσει λιγο το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, PolomanGR said:

Οτι καλυτερο το νερφ,μαζι με ενα νερφ στα superheavy,μπας και στρωσει λιγο το παιχνιδι.

Να σε δω σε πόση ώρα θα φας πλατούν με superheavy μιας και το νερφ θα γίνει μόνο στα βληάμτα και όχι στα άρματα και τότε να μου πεις,το πρόβλημα είναι οι τρελλές θωρακίσεις,παίζουμε με φίλο εδώ και μέρες πλατούν με 2 type4,η τρομοκρατία προσωποποιημένη είναι,παρόλο που δεν κόβουμε πολύ 350-500  με ένα ακόμη 9άρι τύπου t10 κρατάμε φλανκ μόνοι μας.Δεν χρειάζεται καν να σημαδέψεις,βαράς στην ερπύστρια και του γαμάς τα κουτάλια.
Παλιότερα είχαμε ένα Maus που χρειαζόταν καμιά χρυσή,τώρα γίνεται χαμός,268-4,type 4-5,VK72,VK 1000 στα 8άρια,705A και δεν συμαζεύεται.
Η λύση για μένα θα ήταν τα περισσότερα weak spots.Με αυτή την κίνηση δεν θα μειωθεί η χρήση τους από έναν παίκτη που έχει στρωμένο λογαριασμό και δεν λυπάται τα ασημένια.
Καλύτερα να κάνω λιγότερο dmg από το να μην κάνω καθόλου με την απλή,απλά θα μου φάει περισσότερα λεφτά.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα νερφαρουν και τα αρματα ειπανε παντως, απλα σε πρωτη φαση δοκιμαζουν μονο τα βληματα. 

 

Το θεμα ειναι παιζω με κανα medium, και επειδη βαρανε ολοι χρυσες χωρις βα χρειαζεται, το μετριο αρμορ που εχει ειναι αδιαφορο. 

 

Το πρόβλημα ειναι οτι το παιχνίδι εχει ισορροπηθει βαση gold ammo, κυριως στα superheavy. 

Αν το κανουν balance βαση απλου ammo, δεν θα γκρινιαζει κανεις, αρκει να δωσει σε ολα τα αρματα weak spot, το maus καποτε το τρυπουσες για πλακα στα μαγουλα με απλη. 

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Ερώτηση: 

Καθώς συμπλήρωνα το άλμπουμ με τα στολίδια του 2017 κάθε εθνικότητα που τελείωνα,, μου έλεγε ότι κέρδισα ένα νέο style και ένα έμβλημα.... Το ερώτημα είναι: που στην ευχή / για ποια τανκ είναι αυτά τα styles ?? 

Link to comment
Share on other sites

Go with the Soviet setting, if you’re looking to customize USSR tanks. Enjoy playing Chinese vehicles? Then collect Chinese New Year decorations to receive emblems and inscriptions for them. Completing the Traditional Christmas collection nets you customization items for German, French, Polish, and Czechoslovakian tanks. Stick with Modern Christmas if you’d like to roll classy in American, British, Japanese or Swedish vehicles.

 

Ρωσικα

Κινεζικα

Γερμανικα-πολωνικα-γαλικα

Αμερικανικα-Βρετανικα-Γιαπωνεζικα-Σουηδικα

 

Μονο premium ή tier10

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrolabos said:

Καλό ή τζάμπα χτυπιόμαστε;

Κοίτα,1 μάχη έκανα και ήταν με φουλ 6άρια και 5άρια με ζώα που τα lights δεν σπόταραν ούτε τον εαυτό τους,θα του ρίξω μερικές μάχες και καπάκι θα του βάλω το πλήρωμα από το FV4005 να δω τι ψάρια πιάνει,φυσικά δεν είναι στόχος αυτό το άρμα αλλά το 10άρι + τα δωράκια που δίνει από τις αποστολές,βέβαια το κακό είναι ότι σε αναγκάζει να έχεις σχεδόν από όλα τα άρματα σε όλα τα είδη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.