Jump to content


Plaisio και (απαράδεκτη) συμπεριφορά προς πελάτες


crmaris

Recommended Posts

omg, τώρα το πρόσεξα αυτό και σορρυ αλλά δεν μπορώ να μην ρωτήσω.

Τι είσαι πια ρε αρχηγέ ; Δεν μας λες και εμάς για να ξέρουμε να σε προσέχουμε λίγο παραπάνω;

Γιατί εγώ βλέπω μόνο ένα πιτσιρίκι με τόσο πολύ καταπιεσμένο εγωισμό που έχει γίνει πιο αυτάρεσκο και από τον [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] (sorry mate, nothing personal ;) )

Χαλάρωσε λιγο, γιατί δεν καταφέρνεις τίποτα περισσότερο από το να εκτίθεσαι και να μην σε παίρνει κανείς στα σοβαρά. Εντελώς φιλικά στο λέω.

Δεν μιλαμε ετσι σε εναν εξερευνητη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

εφόσον ισχύουν τα bold

έχουμε και λέμε

υπ-γιατί τελευταίας τεχνολογίας είναι μου λέει με ψιλο νταηλίκι

εγώ - κοίτα επειδή έχω βρει τρόπο για 3D χωρίς γυαλιά μπορώ να λέω ότι δεν είναι τελευταίας τεχνολογίας

υπ- τηλεόραση 3D χωρίς γυαλιά έχουν κατασκευάσει στην Αγγλία από 6 οπτικές γωνίες (τώρα τα είχε δώσει όλα να δείξει ότι είναι ξερόλας) .

και συνεχίζοντας (με ύφος κοροϊδίας) να πας στο Ελλάδα έχεις ταλέντο να την δείξεις

εγώ- δυστυχώς δεν την έχω κατασκευάσει ακόμα (δεν έχουμε σάλιο) αλλά είναι πολύ ακριβή κατασκευή

υπ-για πες περισσότερα

εγώ- δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω περισσότερα δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τον λόγο αλλά θα σου πω panel omoled .

και μετά φύγαμε

για παρακαλώ συμμαζευτείτε με τους τσαμπουκάδες και τα νταηλίκια εκεί στο πλάισιο έχετε χαζέψει

εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και θα δώσω δίκιο στον armageddon.

χωρίς να ξέρω εάν είναι ή όχι ένα πιτσιρίκι που το παίζει ξερολας.

γιατί ακομα και να ήταν, συμπεριφορά όπως αυτή με τα bold υπαλλήλου, είναι ανεπίτρεπτη. (εφόσον ο αρμαγγεδών δεν πούλησε εξ αρχής ξερολίαση και τσαμπουκά)

δηλαδή εαν στη θέση του αρμαγγεδών ήταν κανένας ******* (πελάτης) θα παίζανε και ξύλο στο τέλος; έστω ότι ο αρμαγ. το έπαιζε ξερόλας, (που για μενα δεν είπε και τιποτα), η λύση είναι να τον απομακρύνεις ευγενικά, όχι να αρχίσεις τις ειρωνείες.

φυσικά δε λαμβάνω υπόψη τις συνθήκες εργασίας του υπαλλήλου. αλλά όπως και να έχει οφείλει να είναι ευγενικός.

Link to comment
Share on other sites

δεν τον έχει φάει αυτή η νοοτροπία αλλά ότι είναι παρτάκιας

και σε αυτό το θέμα κράζουμε το plaisio η το υπερασπιζόμαστε για να καταλάβω ?

Μα εσύ δεν κράζεις το πλαίσιο αλλά έναν συνάνθρωπό σου με τον οποίον άνοιξες κουβέντα περί τεχνολογίων και πήγες να τον βγάλεις άσχετο!!!Φίλε μου δεν μπορείς να το παίζεις έξυπνος μόνο με ιδέες,στο κατάστημα γνωρίζουν ότι υπάρχει στο εμπόριο και αν δεν σε καλύπτει η εξυπηρέτησή τους πας ψωνίζεις και πηγαίνεις ταμείο και δεν πιάνεις κουβέντα!Με ανθρώπους έχεις να κάνεις που μπορεί να έχουν ένα σωρό προβήματα στο κεφάλι τους όχι με ρομποτάκια...Και ο σεβασμός δεν αποκτάται αλλά κερδίζεται να θυμάσαι..Μακάρι να ευρεσιτεχνήσεις αλλά μέχρι τότε μην μας πουλάς ιδέες!Ιδέες πολλές είχανε και οι πολιτικοί και χορτάσαμε από αυτές!

Link to comment
Share on other sites

1o σου ποστ στο φόρουμ και έχει τέτοιο περιεχόμενο...λίγο ύποποτο ομολογούμενως.

Για να μην μιλήσω φυσικά για το ίδιο το λινκ (ο καθένας ως γνωστόν πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί να γράφει ελεύθερα ό,τι του κατέβει)

Link to comment
Share on other sites

λέω ωραία τα λες κοπελιά αλλά απευθύνεσαι σε φοιτητές οι οποίοι δεν έχουν να ξοδέψουν φράγκο (1800 ευρώ) για τηλεόραση 3D τις οποίες τις θεωρώ και ξεπερασμένες

εγώ - κοίτα επειδή έχω βρει τρόπο για 3D χωρίς γυαλιά μπορώ να λέω ότι δεν είναι τελευταίας τεχνολογίας

:wall:

Πραγματικά αν είχα άτομο να μου λέει τέτοιες μ@κίες θα απαντούσα κι εγώ ανάλογα...

Πήγαινε πιο κάτω πάρε άμμο και φτιάξτη μόνος σου την πιο προηγμένη τηλεόραση, ή πάρε την πιο φτηνή αφού δεν έχεις λεφτά για 3d και άσε τις εξυπνάδες...

Πραγματικά όμως σου άξιζε ακόμα και πιο ειρωνική αντιμετώπιση...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όμως σου άξιζε ακόμα και πιο ειρωνική αντιμετώπιση...

Στο καφενείο, στο forum, στην λαϊκή, στον δρόμο, στο σπίτι, στο γήπεδο, στο άσχετο ΝΑΙ πιθανόν να του άξιζε ειρωνική απάντηση.

Όταν είσαι όμως υπάλληλος σε ένα κατάστημα και ο άλλος είναι πελάτης συγκρατείσαι και δεν ειρωνεύεσαι τον πελάτη. Είσαι υπάλληλος και εκείνη την στιγμή εκπροσωπείς και αυτόν που σε πληρώνει δεν είσαι ο ιδιοκτήτης να μιλάς όπως σου καπνίσει. Μόνο αν ο πελάτης προσπαθεί εσκεμμένα να υποβαθμίσει το εμπόρευμά σου θα αντιδράσεις, αλλά και πάλι ήρεμα. Το να λέει ότι έχει holodeck στο σπίτι του δεν σου δημιουργεί πρόβλημα εσένα, ούτε μειώνει την αξία των προϊόντων σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο καφενείο, στο forum, στην λαϊκή, στον δρόμο, στο σπίτι, στο γήπεδο, στο άσχετο ΝΑΙ πιθανόν να του άξιζε ειρωνική απάντηση.

Όταν είσαι όμως υπάλληλος σε ένα κατάστημα και ο άλλος είναι πελάτης συγκρατείσαι και δεν ειρωνεύεσαι τον πελάτη. Είσαι υπάλληλος και εκείνη την στιγμή εκπροσωπείς και αυτόν που σε πληρώνει δεν είσαι ο ιδιοκτήτης να μιλάς όπως σου καπνίσει. Μόνο αν ο πελάτης προσπαθεί εσκεμμένα να υποβαθμίσει το εμπόρευμά σου θα αντιδράσεις, αλλά και πάλι ήρεμα. Το να λέει ότι έχει holodeck στο σπίτι του δεν σου δημιουργεί πρόβλημα εσένα, ούτε μειώνει την αξία των προϊόντων σου.

Κοίτα αυτή είναι η γενική θεώρηση των πραγμάτων... Που κατά πάσα πιθανότητα είναι σωστή...

Δική μου άποψη είναι ότι έχει κάθε δικαίωμα, γιατί και ο πωλητής είναι άνθρωπος και δε μπορεί να ανέχεται τέτοιες συμπεριφορές... Αλλά αυτή είναι δική μου άποψη...

Βασικά λάθος του πωλητή έπρεπε να απαντήσει με ένα απλά "εντάξει όπως νομίζεις" να μην ασχολείται κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

η θεση του πωλητη, ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι αστα να πανε...:rubik:

Απο τη μια πρεπει να συγκρατησει τον συναισθηματισμο του οταν παει ο καθε ποκοπικος εκει και ειτε του σπαει τα μπορμπολια, ειτε το παιζει ξερολας, ειτε δεν ξερω και εγω τι, γιατι αν δεν το κανει μπορει μεχρι και τη δουλεια του να χασει και χωρις στην τελικη τελικη να φταιει και ισως να κανει και καλο στο καταστημα/εργοδοτη του, καθως οι προαναφερθεντες απασχολουν αδικως και προσωπικο :fist:

Απο την αλλη υπαρχουν και τα ανθρωπινα ορια, τα οποια μπορει να τερματισουν οποιαδηποτε στιγμη :triniti:

Ολα σωστα, αλλα αν καποιος σας δεν εχει βρεθει στην θεση ενος πωλητη ποτε του (οχι μονο σε καταστημα), μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα και να κατακρινετε ή να γνωματευσετε για την "σωστη συμπεριφορα" του. :T:

Οπως απουισαζει ο επαγγελματισμος σε πολλους υπαλληλους και ιδιοκτητες/καταστηματα, αλλο τοσο απουσιαζει και απο δικης μας πλευρας σαν υποψηφιοι αγοραστες/καταναλωτες και ακομα χειροτερα με την επιπλεον ιδιοτητα σαν μελη διαφορων φορουμ (ολοι μας νομιζουμε ξαφνικα οτι ειμαστε και αυθεντιες σε πολλα περισσοτερα πραγματα μονο κ μονο επειδη διαβασαμε το ποστ του οποιουδηποτε CrazyAnt), η "ευγενεια" και η μετριοφροσυνη απεναντι στον αλλον που στο κατω κατω το μονο που θελει ειναι το μεροκαματο του να βγαλει.

Και γω πολλες φορες εχω βρεθει σε θεση να ακουω λαλακιες απο πωλητες και απλα τους ειπα ευχαριστω δεν θελω και τους εκανα στην ακρη.Οπως επισης σε αρκετες περιπτωσεις με βοηθησαν σε κατι που δεν ηξερα ή που βαριομουν/αδυνατουσα να ψαξω εκεινη την ωρα

Δεν αναφερομαι φυσικα σε περιπτωσεις λαμογιας :smoke:

Εκει αν τον παρεις πρεφα πως παει να σου την παιξει, τοτε τον κανεις και ρομπα αμα λαχει, ιδανικα με ηρεμο τονο και με τροπο ωστε να το αντιληφθουν και αλλοι γυρω σου :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.