Jump to content



ποια τηλεοραση για gaming?


redbighunter

Recommended Posts

Φίλε το καλύτερο στις τηλεοράσεις και στα pc monitor είναι η άγνοια.

Καλύτερα να μην ξέρεις τίποτα από αυτά, γιατί έτσι δεν θα σε ενοχλήσουν ποτέ.

Ενώ άμα ξέρεις...την τηλεόραση με τα 3000 ευρώ να πάρεις, θα τα βλέπεις όλη την ώρα μπροστά σου, γιαυτό μην ασχοληθείς, πάρε αυτή που αρέσει περισσότερο στα μάτια σου που να μην έχει input lag και θα είσαι κύριος.

καλο ειναι να ξερουμε 2-3 πραγματα γιατι η πληρης αγνοια δεν ειναι και το καλυτερο! απλα πρεπει στις απαιτησεις μας να κανουμε και τα στραβα ματια, γιατι το τελειο δεν θα υπαρξει ποτε! στο θεμα μας τωρα! πολλες απο τις τηλεορασεις που εχει το site που μου εδωσες ειναι ιταλικης εισαγωγης, που σημαινει οτι ελλαδα δεν ερχονται επισημα! επομενως δεν παιζει και να τις δω και live! μονο το pixmania τις εχει προς αγορα κι αυτο επειδη ειναι πανευρωπαικο καταστημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Αυτό γίνεται γενικότερα στην Ευρώπη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η συγκεκριμένη τηλεόραση δεν έρχεται Ελλάδα, αυτό είναι πολύ σπάνιο. Και τι θέλω να πω με αυτό, για παράδειγμα η lg 42ld458 που αναγράφει το site είναι ακριβώς η ίδια με την Ελληνική lg 42ld450 όσον αναφορά το πάνελ της και τα chipakia που κουβαλάει. Η διαφορά μπορεί να είναι στην εξωτερική εμφάνιση ή μπορεί να έχει ένα πρόσθετο μηχανισμό π.χ να συνδέεται στο internet. Αλλά αυτά που ενδιαφέρουν εσένα είναι ακριβώς τα ίδια και στα 2 μοντέλα. Το ίδιο ακριβώς κάνουν πολλές εταιρίες οπότε όταν βλέπεις όνομα μοντέλου χχχχχ5 το πιο πιθανό είναι να το βρεις στην Ελλάδα σαν χχχχχ0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γενικότερα στην Ευρώπη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η συγκεκριμένη τηλεόραση δεν έρχεται Ελλάδα, αυτό είναι πολύ σπάνιο. Και τι θέλω να πω με αυτό, για παράδειγμα η lg 42ld458 που αναγράφει το site είναι ακριβώς η ίδια με την Ελληνική lg 42ld450 όσον αναφορά το πάνελ της και τα chipakia που κουβαλάει. Η διαφορά μπορεί να είναι στην εξωτερική εμφάνιση ή μπορεί να έχει ένα πρόσθετο μηχανισμό π.χ να συνδέεται στο internet. Αλλά αυτά που ενδιαφέρουν εσένα είναι ακριβώς τα ίδια και στα 2 μοντέλα. Το ίδιο ακριβώς κάνουν πολλές εταιρίες οπότε όταν βλέπεις όνομα μοντέλου χχχχχ5 το πιο πιθανό είναι να το βρεις στην Ελλάδα σαν χχχχχ0

στην samsung 32c5100 δλδ ποια αντιστοιχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αλλά μπορεί και να έρχεται με αυτή την ονομασία στην Ελλάδα, από τι είδα στο c5100 Τηλεοράσεις - Skroutz.gr

δεν την ξερουν σε κανενα μαγαζι στην αθηνα δυστηχως! αρα δεν παιζει να την δω live απο ποιοτητα εικονας! οταν ψαχνεις τηλεοραση καθαρα για ταινιες τι κοιτας απο χαρακτηριστηκα? πχ για gaming κοιτας το input lag! για ταινιες ομως? κ κατι ακομη! πως μπορουμε να μαθουμε τι panel φοραει η καθε τηλεοραση?

Link to comment
Share on other sites

δεν την ξερουν σε κανενα μαγαζι στην αθηνα δυστηχως! αρα δεν παιζει να την δω live απο ποιοτητα εικονας! οταν ψαχνεις τηλεοραση καθαρα για ταινιες τι κοιτας απο χαρακτηριστηκα? πχ για gaming κοιτας το input lag! για ταινιες ομως? κ κατι ακομη! πως μπορουμε να μαθουμε τι panel φοραει η καθε τηλεοραση?

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Για ταινίες πας σε panasonic plasma. Στις lcd υποτίθεται ότι κοιτάς να βγάζει 200hz που εμένα προσωπικά μου φαίνεται άθλιο και δεν το χρησιμοποιώ. Επίσης κοιτάς να έχει καλό μαύρο. Σου πα πιο πάνω να μην αρχίζεις να ψάχνεσαι γιατί την πιο ακριβή τηλεόραση να πάρεις θα βλέπεις τα μείον της, αλλά εσύ εκεί το δικό σου δε με ακούς :)

Πάντως υπάρχουν και άλλες αξιόλογες προτάσεις εκτός από την samsung που είδες που έρχονται και στην Ελλάδα. Για παράδειγμα η sony nx500 και η lg ld450.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.