Jump to content


Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Σήμερα έκανα το καλοκαιρινό καθάρισμα θερμαγώγιμης (ο ασθενής φαίνεται να ζει) έβαλα πάνω και ένα μην πω διότι το πρόγραμμα απλά παίζει μαντολίνο θα καταλάβετε αν είστε παρατηρητικοί :D

άλλαξα και μερικά καλώδια στους δίσκους, άλλαξα και θέσεις να βάλω στην 8 το DVD που έχει να δουλέψει κανένα χρόνο :p

 

για τους καρδιακούς / OCDakides ήρεμα εξού και το spoiler για να μην καούν τα ματάκια σας (πρέπει να έχω το ποιο ουγκανικό κουτί :p στο LAB)

 

Spoiler

koutara.thumb.jpg.b1f7f49cae4aceee2fa53ae6d63496b1.jpg

ugandan_knuckles_vector_by_surizarin-dbz do you know da wae ?

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARMAGEDDON said:

Σήμερα έκανα το καλοκαιρινό καθάρισμα θερμαγώγιμης (ο ασθενής φαίνεται να ζει) έβαλα πάνω και ένα μην πω διότι το πρόγραμμα απλά παίζει μαντολίνο θα καταλάβετε αν είστε παρατηρητικοί :D

άλλαξα και μερικά καλώδια στους δίσκους, άλλαξα και θέσεις να βάλω στην 8 το DVD που έχει να δουλέψει κανένα χρόνο :p

 

για τους καρδιακούς / OCDakides ήρεμα εξού και το spoiler για να μην καούν τα ματάκια σας (πρέπει να έχω το ποιο ουγκανικό κουτί :p στο LAB)

 

  Hide contents

koutara.thumb.jpg.b1f7f49cae4aceee2fa53ae6d63496b1.jpg

ugandan_knuckles_vector_by_surizarin-dbz do you know da wae ?

 

Ω ρε φιλε υπαρχουν ακομα αυτα τα εμετικα κοκκινα καλωδια? :p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ω ρε φιλε υπαρχουν ακομα αυτα τα εμετικα κοκκινα καλωδια? :p

Έχω και εγώ 1. Δεν φαίνεται βέβαια :p 

 

Συμπάσχω πάντως με τον Αρμαγεδων εδώ πέρα, γιατί έχει το ίδιο κουτί η @Olianna και δεν είναι πολύ εύκολο να καθαριστεί/cable management είναι για δυνατούς λύτες, και αν έχεις πάνω από 2 δίσκους, κάποιος θα πάει χύμα γιατί τα καλώδια δε μπαίνουν κάτω από το cage και δεν αρκούν τα tie points πίσω από τη μητρική. Γενικά είναι περιορισμένο, αν και ικανό για την  εποχή του. 

@ARMAGEDDON σου προτείνω τον δίσκο από κάτω να τον βγάλεις και να τον βάλεις πάνω στον άλλον (λες και θα αλλάξει τίποτα :hehe: ), και να χώσεις ορισμένα καλώδια του psu εκεί πέρα ώστε να πάρει ανάσα "οπτικά" έστω, το κουτί :) 

Επίσης γιατί δεν βιδώνεις πάνω την ψύξη των γραφικώνανε; την έχεις κάνει push-pull αν είδα καλά. Παίρνει αέρα από το μπροστινό ανεμιστήρι; What kind of sorcery is this ? Την έχεις χύμα μέσα; Γιατί δεν την βάζεις πάνω με το "κόστος" ενός ανεμιστήρα; 

Στην τελική γιατί δεν παίρνεις ένα κουτί με λίγο καλύτερες προοπτικές για τακτοποίηση; Το 300R είναι αρκετά παλιό πλην υπερβολικά τίμιο κουτί. 

PS : Μπορείς να βάλεις πιο πάνω το DVD και από κάτω έναν από τους δίσκους αν σου φτάνουν τα καλώδια του psu :p Θα γλιτώσεις κάμποσα μακαρόνια έτσι ;) 

PS2: Για την σκόνη δε γράφω, το συγκεκριμένο ενώ έχει φίλτρα, παίρνει άπειρη σκόνη somehow :p Νομίζω από πάνω (που δεν έχει τίποτα). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, icy20 said:

Ω ρε φιλε υπαρχουν ακομα αυτα τα εμετικα κοκκινα καλωδια? :p

Από πού αγοράζεις καλώδια με χρωματακια , πες μου να μάθω και εγώ

 

@tommybertsen

Δεν έχω με τζάμι , μόλις μπει τό καπάκι άντε γεια δεν φενεται τίποτα

If it works , it works

Επίσης πάνω από το dvd player έχω Zalman fan controller

Το ψυγείο της fury απλά δεν χωράει κάπου άλλου και συμβιβαστικά έτσι για το καλοκαίρι υπάρχει το κλιματιστικό πάλι καλά :p

Κανένας όμως δεν παρατήρησε δίπλα από το 24pino μια μαλ@κία που υπάρχει όπου είναι υπερβολή μόλις καταλάβετε από τι είναι .

Γενικά ήλπιζα ότι θα είχε βγει κάποια καλή κάρτα με φανάκια και όχι νεράκι από μεριά AMD, διότιά κάποια στιγμή θα θέλει συμπλήρωμα η fury (όταν δω περίεργες θερμοκρασίες)

Φανάκια και πάλι φανακια

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Από πού αγοράζεις καλώδια με χρωματακια , πες μου να μάθω και εγώ

 

Το e-shop έχει διάφορα καλώδια sata :) Συνήθως μαύρου χρώματος, θα βρεις άνετα, απλά είναι λίγο πιο τσιμπημένα από τα κλασικά κόκκινα. Βέβαια χωρίς παράθυρο, κλαιν.

 

Όσο για τα υπόλοιπα, μια χαρά είναι και τα liquid cooled γραφικόνια, αλλά το κουτί σε περιορίζει, παρότι είναι ένα αξιόλογο ΑΤΧ κουτάκι. Σε περιορίζουν και τα κοκοκοψαρα που έχεις.

Από όσο θυμάμαι , έχει 3 5.25" slots. Απλά αλλάζεις το dvd στην κορυφή, και τέλος. Έτσι στο "πάτωμα" του 5.25" bay, θα βάλεις άνετα ένα δισκάκι, πχ το ssd σου που το λυπάμαι έτσι όπως το βλέπω :p 

Κάτι παρατηρώ στο 24πιν κοντά αλλά δεν ξέρω τι είναι :p 

ΥΓ: Ξεκόλλα από την AMD όσον αφορά τα γραφικά :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, tommybertsen said:

ΥΓ: Ξεκόλλα από την AMD όσον αφορά τα γραφικά :p 

 

Ειδικά τώρα με το GPPPPPPPPPProgram απλά δεν ασχολούμαι με nvidia .

Tώρα το άλλο δίπλα είναι ο νέος fan controler της NZXT | Grid+ V3 , και έχει και μικρόφωνο για db :hehe: (αυτό που βλέπεται δίπλα από το 24pino), όπου δέχεται PWM fanakia αλλά και συμβατικά (αποφύγετε αντάπτορες και προεκτάσεις παθαίνει μ@λ@κινση) επίσης μην κλείσετε το CAM (πρόγραμμα) και το ξανανοίξετε ενώ τρέχετε είδη πχ το HWinfo64 θα έχετε ένα ωραιότατο BSOD :D

Κουτιά κλπ κλπ δεν με συγκινεί κάποιο αυτή την στιγμή ίσως κάποια αναβάθμιση σε καρτούλα στο μέλλον και ένα μαμμημένο monitor της προκοπής χωρίς κουσούρια (έρχονται νέες με freesync 2 κλπ κλπ πχ  AOC AGON AG322QC4  )

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

είδη

Όπως λέμε species? :hehe: @PetrosD

 

πριν 17 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Tώρα το άλλο δίπλα είναι ο νέος fan controler της NZXT | Grid+ V3

:huh::confused: , που είναι; :p 

Δεν μπορώ να καταλάβω....

Btw, συλλογή τους κάνεις; 

πριν 18 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Κουτιά κλπ κλπ δεν με συγκινεί κάποιο αυτή την στιγμή

Fractal design define R6 για top κουτί (απλά δες το). Meshify C επίσης πολύ καλό και πιο οικονομικό. Άπειρες επιλογές ανώτερων κουτιών  Το define παίρνει μόνο ένα 5.25" . Βγάλε το dvd... For god's sake....

 

Μεγάλο mess έχεις κάνει εκει messα :p 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ε BD-R έχεις, όχι DVD-R :p Επίσης έχει τόσα bd-r/dvd-r εξωτερικά με ελάχιστη διαφορά στο κόστος. Εμφάνιση + καλώδια, 2 λόγοι που σκέφτομαι στα γρήγορα. Ειδικά για το dvd-r , ξεπερασμένο χρόνια τώρα. Δηλαδή αν έχεις DVD, πόσες φορές το χρησιμοποιείς στις μέρες μας;

Anyway, είμαστε λίγο offtopic :) 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, tommybertsen said:

:huh::confused: , που είναι; :p 

Δεν μπορώ να καταλάβω....

 

Μεγάλο mess έχεις κάνει εκει messα :p

διάβασε και λίγο ποιο δίπλα

Quote

Tώρα το άλλο δίπλα είναι ο νέος fan controler της NZXT | Grid+ V3 , και έχει και μικρόφωνο για db :hehe: (αυτό που βλέπεται δίπλα από το 24pino)

και είμαι κομπλέ απο θερμοκρασίες οπότε who cares μόλις μπει το καπάκι :p

Mε το set up που έχω θα μείνω όπως έχει, όταν αλλάξω κάρτα θα πάρω και κουτί maybe :D

 

ωραιούτσικο το fractal  R6 , (σατανά έ σατανά ( @tommybertsen ))

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 25 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δείξε και ένα βίντεο με τις ωτοασπίδες σου :hehe: :p 

 

Δεν κάνει φασαρία όσο νομίζεις...αυτό που κάνει φασαρία είναι η κάρτα γραφικών που έχω βάλει και παίζει full το ανεμιστήρι της!!

Πάρε φωτό όμωςς ?

Picture 72.jpg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@f117

Βλέπω τις φωτογραφίες με τους χάλκινους σωλήνες και τα ρακόρ και σκέφτομαι πόσο άτυχος είσαι! Σε άλλες εποχές (που θα μπορούσες να έχεις κάποιον Prescott) θα μπορούσες να συνδέσεις και το σώμα του καλοριφέρ του δωματίου πολύ εύκολα και να έχεις και αυτόνομη θέρμανση στο δωμάτιο!!! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2018 at 4:02 PM, ARMAGEDDON said:

Tώρα το άλλο δίπλα είναι ο νέος fan controler της NZXT | Grid+ V3

τι λεει αυτος ο controler????????

μονο με το cam παιζεις μπαλα????????????

οποτε μπορεσεισ στειλε κανα μνμ να σε ρωτησω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.