Jump to content


Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι ετσι πρεπει να μπαινουν οι καρτες.

Οι σωληνες και η θεση του ψυγειου ειναι προχειρα εκει μεχρα να ερθουν τα υπολοιπα πραγματα και να στηθει σωστα.

Ναι, ρε συ, εξήγησέ μου λίγο, αυτό εννοώ. Πώς έκανες την παλικαριά; Πόση διαφορά σε θερμοκρασίες είδες και αν έχεις ανεμιστήρι στο τζάμι του κουτιού ή άνοιξες κύκλο:p, για να βγαίνει έξω ο ζεστός αέρας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ναι, ρε συ, εξήγησέ μου λίγο, αυτό εννοώ. Πώς έκανες την παλικαριά; Πόση διαφορά σε θερμοκρασίες είδες και αν έχεις ανεμιστήρι στο τζάμι του κουτιού ή άνοιξες κύκλο:p, για να βγαίνει έξω ο ζεστός αέρας.

Δεν χρειαζεται, ο αερας σε αυτες τις καρτες βγαινει απο τα πλαγια οποτε ετσι οπως βλεπεις την καρτα τωρα φευγει κατευθειαν προς τα πανω.

Διαφορα δεν ξερω δεν ειδα.

Μοντιφες θα γινουν στην πανω μερια για να μην ειναι οι ανεμηστηρες μεσα στο κουτι αλλα και να κοπει το πανω πανελ για να μπει γριλια. 

 

Απαραδεκτοι οσοι σχεδιαζουν κουτια παντως... τα πτυχια θελουν σκισιμο.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, fatalara said:

Απαραδεκτοι οσοι σχεδιαζουν κουτια παντως... τα πτυχια θελουν σκισιμο.

 

 

Πέστα ρε @fatalara γιατί όταν εγώ τα λέω γίνομαι περίεργος. Από τα κουτιά που υπάρχουν στην αγορά τα περισσότερα έχουν θέματα. Μικρά ή μεγάλα υπάρχουν θέματα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι εταιρείες δεν τα φτιάχνουν. Για design δεν το συζητάω. Είναι όλα πάρε το ένα και βάρα το άλλο.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

 

Πέστα ρε @fatalara γιατί όταν εγώ τα λέω γίνομαι περίεργος. Από τα κουτιά που υπάρχουν στην αγορά τα περισσότερα έχουν θέματα. Μικρά ή μεγάλα υπάρχουν θέματα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι εταιρείες δεν τα φτιάχνουν. Για design δεν το συζητάω. Είναι όλα πάρε το ένα και βάρα το άλλο.

Ασε τον σχεδιασμο, πες οτι τα παιδια φοβουνται και δεν τολμουν.

Παμε σε αυτα που εχουμε, ρε απαραδεκτοι τυποι εκει στη phanteks, βγαζετε ενα κουτι σαν το evolv atx που ειναι ωραιο στιβαρο και σοβαρο και πατε και βαζετε ανεμιστηρα και ψυγειο μεσα στο κουτι ενω εχετε χωρο να βαλετε τον ανεμιστηρα κατω απο την καλυπτρα και να βαλετε γριλια εκει να φευγει ο αερας. Οοοοχι

θα βαλουμε ενα μασιφ αλουμινενιο καλυμμα με κατι οπες των 5mm στο πλαι ετσι για το ξεκαρφωμα, τρεις μπαρουλες των δυο χιλιοστων για να μην βαλεις εσυ τον ανεμιστηρα εκει που ΠΡΕΠΕΙ να μπει για να σου κρυψουμε το cpu γιατι ετσι μας αρεσει...

 

Στη coolermaster cosmos ii (το καλυτερο κουτι που εχει πεσει στα χερια μου ever) που ειναι σωστα ο τροπος που μπαινουν ολα αυτα εχουν βαλει την πρωτη πανω τρυπα για τη mobo στους τρεις ποντους... βαλτη ρε μαγκα στους 5 να τα παιρνει ολα...

 

Ασε με συγχυστηκα...

 

@f117

475435C8-17DF-479C-9616-2BE218E5D054.jpeg

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι το πήρα γιατί θέλω πολύ να πάω σε custom με αυτούς τους διάφανους σωλήνες(ακρυλικοί;). Έχω δει ένα "υγρό" στον jay2cents και το έχω ερωτευτεί.

Απλά λόγω οθόνης θέλω πρώτα να δω volta. Επίσης θέλω να δω το επόμενο βήμα απο coffee.

 

Spoiler

Ή που θα βαρεθώ και θα πάω σε κάτι τύπου DAN case...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος optimogar έγραψε:

Το κουτάκι το πήρα γιατί θέλω πολύ να πάω σε custom με αυτούς τους διάφανους σωλήνες(ακρυλικοί;). Έχω δει ένα "υγρό" στον jay2cents και το έχω ερωτευτεί.

Απλά λόγω οθόνης θέλω πρώτα να δω volta. Επίσης θέλω να δω το επόμενο βήμα απο coffee.

 

  Reveal hidden contents

Ή που θα βαρεθώ και θα πάω σε κάτι τύπου DAN case...

 

Πιο υγρο?

Link to comment
Share on other sites

@f117 Δεν μου αρέσουν καθόλου τα φωτάκια. Κλείνω όσα περισσότερα μπορώ. Φαντάσου ότι το μπροστά fan στο haf x, δεν φώτισε ποτέ.

 

On 1/28/2018 at 2:44 AM, fatalara said:

Πιο υγρο?

 

Στην αρχή του βιντεακίου, το γκρι ή silver όπως το λέει αυτός.....

 

 

Έγινε επεξεργασία από optimogar
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος optimogar έγραψε:

@f117 Δεν μου αρέσουν καθόλου τα φωτάκια. Κλείνω όσα περισσότερα μπορώ. Φαντάσου ότι το μπροστά fan στο haf x, δεν φώτισε ποτέ.

 

 

Στην αρχή του βιντεακίου, το γκρι ή silver όπως το λέει αυτός.....

 

 

Ημουν σιγουρος οτι ελεγες για Aurora.

Αυτα τα υγρα ειναι για Show off, το βαζεις για μια εβδομαδα μετα το αδειαζεις και το πετας. X1 η Pastel θα βαλεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.