Jump to content


Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Βιαστική νυχτερινή. Messed it up λίγο με τα καλώδια & leds (θέλει να κόψω προφίλ αλουμινίου για να μην φαίνονται έτσι - αν και από κοντά είναι πολύ πιο ήπιος ο φωτισμός).  

It will get better :p 

20181208_004039.jpg

Μεγιες Μεγιες :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μικρο upgrade και απο εμενα..

Βιαστικη φωτο με τα καλωδια λιγο μπουρδουκλομενα...και σκονισμενο παραθυρι...

GB gtx 1080ti Gaming OC

Αυριο θα ξεκινησω να φτιαχνω custom backplate γιατι αδικειται ετσι η καρτουλα.

Προς ολοταχως για 2k ultrawide μονιτορ με τον καινουργιο χρονο  :D.

 

 

 

 

48277352_1629618790672823_4232533667110453248_n.thumb.jpg.ab5fbbaae0c4441bb02adf7ad87e1860.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2018 at 1:11 AM, tommybertsen said:

Βιαστική νυχτερινή. Messed it up λίγο με τα καλώδια & leds (θέλει να κόψω προφίλ αλουμινίου για να μην φαίνονται έτσι - αν και από κοντά είναι πολύ πιο ήπιος ο φωτισμός).  

It will get better :p 

20181208_004039.jpg

εμενα λεγατε ledakia...xaxaxaxaxxaxaxaxaxaxxaxaaaaxxa

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ποτέ δεν είπα ότι δεν είμαι λεντάκιας :p 

Έχω και πιο νορμάλ φώτος.πχ

 

20181209_122628a.jpg

 

20181209_121951a.jpg

Η κάρτα έχει πορτοκαλί χρώμα ή κόκκινο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ότι χρώμα πέτυχα εκείνη τη στιγμή μιας και δεν χρησιμοποιώ το σάπιο rgb fusion, μάλλον πορτοκαλοκόκκινο :bleh: 

Ρε συ, κατέβασε το πρόγραμμα, βάλε τον φωτισμό της επιλογής σου, απεγκατέστησε το πρόγραμμα. Τέλος.

Κατέβασα το mystic light της msi και έβαλα τον φωτισμό που ήθελα. Ο μόνος λόγος που το κράτησα είναι η συμβατότητά του με το msi ab. Αν είχα άλλη κάρτα, είτε θα το άνοιγα μια στο τόσο για αλλαγή χρώματος είτε θα το απεγκαθιστούσα.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να δοκιμάσεις ασπρο φωτισμό να δένει θεματικά με το γκρι-μαυρο-μολυβι της μητρικής.

@tommybertsen

Ή custom loop χρωμάτων ανά ημέρα αν υπάρχει επιλογή.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ρε συ, κατέβασε το πρόγραμμα, βάλε τον φωτισμό της επιλογής σου, απεγκατέστησε το πρόγραμμα. Τέλος.

 

 ΔΕΝ κρατάει το χρώμα της επιλογής μου αν διαγράψω την εφαρμογή, νομίζω το ξανάπα...

 

@SpirosKGR, γενικώς το πρόγραμμα που έχει η Gigabyte για τον έλεγχο του φωτισμού της κάρτας είναι "από την λαϊκή" (ή από τα Lidl αν προτιμάς :p ). Μιλάμε για τόσο κακό πρόγραμμα. Σε βαθμό που εκνευρίζει (για παράδειγμα ενώ έχει μπάρα αυξομείωσης φωτεινότητας, αυτή δεν κάνει τίποτα. Ενώ έχει επιλογές για breath κλπ , δεν λειτουργούν). Συν αυτό που λέω στον Γιώργο, ότι δεν λειτουργεί ο χρωματισμός επιλογής μου, αν δεν έχω το πρόγραμμα εγκατεστημένο. Κανένα άλλο πρόγραμμα δεν δουλεύει με αυτή την κάρτα. Σκέφτηκα αν κάνω κάποια στιγμή ένα κόλπο που κάνει κάποιος, έχει πάρει ένα extender για rgb σύνδεση, και έχει βάλει στης mobo του τον connector το 3πινο. Θα μπορούσα να το κάνω και εγώ και να ελέγχω από το ASRGBLED πρόγραμμα. Στο θέμα με τις 1080ti έχω γράψει περισσότερα και είναι και πιο κατάλληλο για τέτοιες συζητήσεις ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tommybertsen said:

 ΔΕΝ κρατάει το χρώμα της επιλογής μου αν διαγράψω την εφαρμογή, νομίζω το ξανάπα...

 

@SpirosKGR, γενικώς το πρόγραμμα που έχει η Gigabyte για τον έλεγχο του φωτισμού της κάρτας είναι "από την λαϊκή" (ή από τα Lidl αν προτιμάς :p ). Μιλάμε για τόσο κακό πρόγραμμα. Σε βαθμό που εκνευρίζει (για παράδειγμα ενώ έχει μπάρα αυξομείωσης φωτεινότητας, αυτή δεν κάνει τίποτα. Ενώ έχει επιλογές για breath κλπ , δεν λειτουργούν). Συν αυτό που λέω στον Γιώργο, ότι δεν λειτουργεί ο χρωματισμός επιλογής μου, αν δεν έχω το πρόγραμμα εγκατεστημένο. Κανένα άλλο πρόγραμμα δεν δουλεύει με αυτή την κάρτα. Σκέφτηκα αν κάνω κάποια στιγμή ένα κόλπο που κάνει κάποιος, έχει πάρει ένα extender για rgb σύνδεση, και έχει βάλει στης mobo του τον connector το 3πινο. Θα μπορούσα να το κάνω και εγώ και να ελέγχω από το ASRGBLED πρόγραμμα. Στο θέμα με τις 1080ti έχω γράψει περισσότερα και είναι και πιο κατάλληλο για τέτοιες συζητήσεις ;) 

To έχεις ενημερωμένο ? Εμένα πάντως μια χαρά μου τρέχει (όσο αναφορά τα led), απλά δε το έχω στο startup γιατί είναι όντως σκουπιδαριό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος chrkon έγραψε:

To έχεις ενημερωμένο ? Εμένα πάντως μια χαρά μου τρέχει (όσο αναφορά τα led), απλά δε το έχω στο startup γιατί είναι όντως σκουπιδαριό.

Το τελευταίο κατέβασα ,αφού την κάρτα πρόσφατα την πήρα και δεν βγήκε κάτι άλλο. Εδώ αναφέρω τι πρόβλημα μου δημιουργεί. Είναι σκουπιδαριό όπως το είπες ακριβώς. 

Ψάχνω λύσεις για άλλο Software αλλά τίποτα δεν υπάρχει :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.