Jump to content



Κωστάκης

Recommended Posts

  • Replies 992
  • Created
  • Last Reply
Στην "κλασσική" ελληνική, δε παίζει με την καμία. Αλλά πάλι, μια χαρά σούπερ είναι. Το 2ρο που πήρα σήμερα μια χαρά τα πάει ως τώρα. Κανένα προβλημα με wifi και ιστορίες που ακούω, μια χαρά έφτιαξα το δίκτυο για να παίρνω μουσική/κείμενα κτλ κατευθείαν από τα windows.

για δώσε info. DropBox?

Μπορείς να δοκιμάσεις και αναπαραγωγή .avi και .mpeg?

Link to comment
Share on other sites

για δώσε info. DropBox?

Μπορείς να δοκιμάσεις και αναπαραγωγή .avi και .mpeg?

ES File explorer

Τυπικό δίκτυο στα win7 (turn off password protected shared files εκτός άμα θες να φτιάξεις users κτλ)

Δε δοκίμασα streaming, αλλά δε πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα.

Άμα θες ακριβείς οδηγίες, πες το μου.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη στα 99.9λίρες Αγγλίας το λευκό (αυτό του play.com - Orange San Francisco, 512MB, AMOLED), όποιος είναι από Αθήνα και θέλει να μοιραστεί (μέχρι 2 άτομα, 3 σύνολο) τα 35pounds (~40E) της αποστολής, ας στείλει p.m.

Τελικά δυστυχώς έφαγα άκυρο από την έμμεση επαφή μου στην Αγγλία οπότε εάν κάποιος βρει άκρη και ψάχνει άτομο να μοιραστεί τα μεταφορικά δηλώνω ενδιαφέρον για μία συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν εχουν απαντησει καν.. ουτε στην παραγγελεια ουτε στο μειλ.. αν κανουμε ομαδικη δηλωνω ενδιαφερον για 2 συσκευες.. 2 φιλοι μου θελουν.. απλα μονο αν ειναι με την amoled οθονη οχι το "απλο"..

Link to comment
Share on other sites

Και από Orange κατευθείαν το γκρι (υπάρχει πλέον stock και γκρι και άσπρο) στα 84.15 + 10 Λίρες topup. 94 λίρες ~= 112Ευρώ ... είναι απλά ΚΛΕΨΙΑ αυτό το κινητό. Με δώρο ένα ρολόι και μια θήκη και κάτι ψηλά (τράπουλα και έτσι).

San Francisco from Orange in grey | Pay monthly contract | Pay as you go| Mobile phones | Orange

Δοκίμασα να παραγγείλω ένα αλλά δεν δεχοταν international credit card (visa)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

T9 ναι

Word, excel powerpoint οχι,αλλά φαντάζομαι θα βρεις ότι θες στο market.

3gp το βίντεο, και όπου .3gp = 3 x Gia ton P%$#

jpg φωτό.

Άμα σε ενδιαφέρει η κάμερα στο smartphone μη το κοιτάξεις καν το zte blade. Αναλύσεις θα σου πω αργότερα άμα σε ενδιαφέρει.

Για 150ε είναι σούπερ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

150 ευρώ έχει στην Ελλάδα, και μόνο μια εκδοση υπάρχει με TFT & 256MB ram (από WiND). Έχει το 1/4 της τιμής του IPhone και κάποιους (MoDaCo) να το υποστηρίζουν δουλεύοντας στο Android 2.2 και 2.3. Δηλαδή τι άλλο θες ? 800χ480 ανάλυση ΔΕΝ βρίσκεις πουθενά με τέτοια τιμή.

Δείτε και αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=9659494

Link to comment
Share on other sites

150 ευρώ έχει στην Ελλάδα, και μόνο μια εκδοση υπάρχει με TFT & 256MB ram (από WiND). Έχει το 1/4 της τιμής του IPhone και κάποιους (MoDaCo) να το υποστηρίζουν δουλεύοντας στο Android 2.2 και 2.3. Δηλαδή τι άλλο θες ?

AMOLED και 512 RAM με 99 + 10 = 109 * 1.20 = 130 ευρώ μαζί με πακέτο σύνδεσης η τιμή, όπως οι λονδρέζοι με μεγαλύτερο μισθό από τους έλληνες.

Μου τη δίνει να ξέρω ότι είμαι πολίτης β κατηγορίας και να μου το θυμίζουν με το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

AMOLED δεν υπάρχουν πια ΟΥΤΕ Αγγλία ούτε καν EBAY σε καινουργιο :(

Για τα υπόλοιπα, μαζί σου και εγώ από Αγγλία το έχω παραγγείλει και κάπου εκεί θα βγει το κόστος (130Ε μέσα όλα) αλλά με TFT κατα 99.9999% Ακόμα περιμένω να στοκάρει το PLAY.com :(

@Kωστάκις : εκεί στο +850 παίζουν όλα τα ΖΤE Blade/SanFran με froyo 2.2 λόγω HW acceleration που έχει το 2.2, δες Blade @modaco. Ψιλοπροβληματακια υπάρχουν με τις τωρινές 2.2 μιας και τις έχουν στηριξει σε leaked Αlpha releases τις ΖΤΕ. Προχθές ανέβηκε το ZTE V880 (Blade) στο site της ΖΤΕ με release 2.2 (όχι alpha/beta 2.2) και σύντομα αυτη η rom θα μπεί και στα "δικά" μας Blade λύνοντας τα χαζοπροβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

Hardware acceleration έχω ενεργοποιήσει και εγώ στην 2.1 γι αυτό σκαλώνω.

άκυρο ΝΟΜΙΖΑ οτι είχα ενεργοποιήσει.

Τελικά όντως το ενεργοποίησα αλλα δέν είδα διαφορά στο benchmark άρα μάλλον δέν οφείλεται μόνο σ'αυτό η ανεβασμένη επίδοση...

Link to comment
Share on other sites

πάνω από galaxy S? Παίζει τέτοια πιθανότητα?

Όχι. Το Samsung έχει 1 GHz ARM Cortex A8 (ARMv7) based CPU core + PowerVR SGX 540 GPU

Το zte blade έχει Qualcomm MSM7227 600MHz (ARMv6) με κάποιο adreno υποθέτω. Δεν αναφέρεται πουθενά τι σόι gpu έχει το chip-ακι αυτό, αλλά να είσαι σίγουρος ότι καλύτερο από το powervr αποκλείεται να είναι. Οπότε το zte έχει μια γενιά παλαιότερο επεξεργαστή στα 600 vs τον νεότερο A8 στα 1ghz με καλύτερο gpu.

Άμα βάλεις το ίδιο android στο samsung θα δεις τρελή διαφορά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος ότι διάβασε σε φορουμ (δεν θυμάτε ποιο) ότι θα φέρει και η Wind σε ένα μήνα ΒLADE με 512ΜΒ ram, στην ίδια τιμή με 2.2 (και όχι 2.1, ίδια με το κινέζικο δηλαδή)

Άντε να δούμε φώς γιατί μου ακυρωσαν την παραγγελία από έξω.

Αν κάποιος καταφέρει να βρεί άκρη με Αγγλία ας στείλει ένα Π.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.