Jump to content



Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

προσπάθησε να συνδέσεις το ταμπλετ στο πισι και κανε αναζήτηση με κάποιο πρόγραμμα όπως το recuva

Εαν  συνδεσω το ταμπλετ  στο  pc ,και ανοιξω το προγραμμα ,ποιο ειναι το path   που αποθηκευοντε οι φωτογραφιες,οπου πρεπει λογικα να ορισω στο προγραμμα για  να ψαξει?

Η τελοσπαντων πως εχει η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να ανεβάσω φωτό σε φόρουμ από το κινητό.Imageshack και Photobucket μου βγάλανε το λάδι.Υπάρχει καμιά εφαρμογή που κάνει τα πράγματα πιο εύκολα;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Spyrious έγραψε:

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να ανεβάσω φωτό σε φόρουμ από το κινητό.Imageshack και Photobucket μου βγάλανε το λάδι.Υπάρχει καμιά εφαρμογή που κάνει τα πράγματα πιο εύκολα;Ευχαριστώ.

Lightshot

Ακομη και απο κινητο παντως μια χαρα μπορεις, απλα αν θυμαμαι καλα εχει οριο στα 4ΜΒ το φορουμ. Δε νομιζω οτι εχει εφαρμογη για κινητο το συγκεκριμενο.  Αλλα δοκιμασε απο το κινητο σου μια , πριν κατεβασεις καποια αλλη εφαρμογη.

Κατα τ'αλλα , αυτη η εφαρμογη φαινεται μια χαρα 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geekslab.screenshot&hl=el

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για μεταφορά αρχείων σε windows PC τι χρησιμοποιείτε?

 

Μέχρι τώρα έκανα δουλειά με smb shares μέσα από κάποιο file explorer app.

Μετά τα πανηγύρια όμως με το SMBv1 protocol καλό είναι να το έχουμε απενεργοποιημένο. Έλα όμως που δεν βλέπω να υπάρχει υποστήριξη για SMBv2/3 σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, solid explorer έχω ήδη αγορασμένο.

Έψαξα και λίγο για ftp server setup σε windows, φαίνεται ότι υπάρχει built in.

Έχει νόημα από άποψη ασφάλειας να κοιτάξω για sftp όταν μιλάμε για lan only access?

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

FX File Explorer 6.0 Released with Major UI Changes, SMB v2, and more link  play store  xda thread.

 

Για τα networking features θέλει paid add-on στα 2,15 € (έχει 7 day trial).

 

Το δοκιμάζω τώρα συνδέεται και σε win10 smb share (με SMB 1.0/ cifs = off) και σε Linux Samba share με ( min protocol = SMB2 στο smb.conf).

Επίσης μου αρέσει το gesture που ανοίγει δεύτερο (multi window) παράθυρο μέσα στην εφαρμογή. Αυτά με μια πρώτη ματιά.

 

Αντίο solid explorer από μένα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας Ψάχνω μία εφαρμογή που να μπορώ να στέλνω βίντεο με υπότιτλους από το κινητό στην τηλεόραση μέσω dlna αν γίνεται να μπορώ να στέλνω και βίντεο από το YouTube μιας και η τηλεόρασή μου δεν είναι Smart Υπάρχει κάποια τέτοια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...
9 hours ago, panos 12 said:

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή για ράδιο FM με χαμηλο bit rate; να μην τρωει τόσα πολλά megabytes; εχω την εφαρμογή eradio σε μια ωρα παίρνει 120mb

Αυτές οι εφαρμογές το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν το stream του εκάστοτε σταθμού και να το παίζουν στη συσκευή μας.

Η ποιότητα και κατ' επέκταση η ποσότητα των δεδομένων εξαρτάται από τον σταθμό καθαυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος akilleas έγραψε:

Αυτές οι εφαρμογές το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν το stream του εκάστοτε σταθμού και να το παίζουν στη συσκευή μας.

Η ποιότητα και κατ' επέκταση η ποσότητα των δεδομένων εξαρτάται από τον σταθμό καθαυτό.

μάλιστα δηλαδή δεν παίζει ρολο η εφαρμογή;  παρόλα αυτα την προηγουμενη που ειχα V radio στις 2 ωρες ετρωγε 200mb με την eradio στις 2 ωρες παλι ειναι στα 120mb λεω μηπως υπαρχει κατι ακομα ποιο κατω και σε bitrate και σε ποιοτητα 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους,

 

εχει κανεις δοκειμασει την εφαρμογη gcam 8.4 σε android 12

 

καποιος φιλος διαβασε οτι με την εφαρμογη αυτη βγαινουνε καλιτερες οι φωτογραφιες... αλλα πως μπορει να γινεται αυτο αφου μεγαλο ρολο παιζεουνε ο αισθητηρας, φακος και το firmware...

Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν, το μέλος nikonick έγραψε:

... αλλα πως μπορει να γινεται αυτο αφου μεγαλο ρολο παιζεουνε ο αισθητηρας, φακος και το firmware...

 

Καλά όλα αυτά αλλά αν το μαμά camera software είναι λίγο για τα μπάζα, τότε βλέπεις διαφορά.

 

Απο προσωπική εμπειρία σε Redmi Note 7...για φωτογραφίες 95 στις 100 φορές το Gcam χρησιμοποιώ...προφανώς πριν καταλήξω εκει συγκρινα τα 2 apps (πολλές ίδιες φωτογραφίες τραβηγμένες με διαφορά δευτερολεπτων) και στο συγκεκριμένο κινητό βγήκε νικητής το Gcam.

 

YMMV

 

Δοκιμάζεις, συγκρίνεις και αποφασίζεις.

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος nikonick έγραψε:

καλησπερα σε ολους,

 

εχει κανεις δοκειμασει την εφαρμογη gcam 8.4 σε android 12

 

καποιος φιλος διαβασε οτι με την εφαρμογη αυτη βγαινουνε καλιτερες οι φωτογραφιες... αλλα πως μπορει να γινεται αυτο αφου μεγαλο ρολο παιζεουνε ο αισθητηρας, φακος και το firmware...

Για το κάθε κινητό υπάρχουν διάφορες εκδόσης της Gcam και διάφορες προϋποθέσεις για να μπορέσει κάποιος να την εγκαταστήσει. 

Στο xiaomi mi9 που έχω, έχω πλέον ξεχάσει πώς είναι η stock εφαρμογή, χρησιμοποιώ 2 διαφορετικές εκδόσεις της gcam. Ωστόσο πρέπει να υποστηρίζεται από την συσκευή σου για να την χρησιμοποιήσεις. 

Και ναι, το software παίζει ρόλο στο να εκμεταλλευτεί όσο το δυνατόν γίνεται καλύτερα τον εκάστοτε φακό του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

******** σε ολους,

 

ευχαριστοω για τις απαντησεις

 

τα βρω την εφαρμογη...

 

ο κινητο ειναι ενα alcatel 1s με android 11...

 

μου το κανανε δωρο τα περασμενα χριστουγεννα αλλα το εχω ακομι στο κουτι...

 

εχω μαθει με το lumia 650 εδω και τρια χρονια οποτε το  android το βρισκω λιγο πολυπλοκο αλλα  και με πολλες εφαρμογες που για εμενα ειναι εντελως αχρειαστεs...

Alcatel 1S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.