Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Βγήκε χθες το RaceRoom, το νέο -free- παιχνίδι της SimBin.

Κατεβάστε το από εδώ

https://www.raceroom.net/specials/rrg-download-center/

Έχει 2 αυτοκίνητα, ένα Camaro και μια F1. Δεν πρόλαβα να το παίξω με τη G27, αλλά SimBin είναι, free είναι.. κακό δε θα είναι :)

Moar

Greek Virtual Racing team »» RR The Game: Κυκλοφόρησε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι πατατα κώδικας.. κλικαρω να μπω στο control settings να αλλαξω και κανει 2 λεπτα με μαυρη οθόνη..cpu usage 3% όλη την ωρα...το word πιάνει πιο πολύ

edit..Και τελικα δεν καταφερω να το αλλαξω settings...κολλάει η οθόνη...

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Νομίζω μετά από αυτό δικαιούμαι το βραβείο του χρυσού φτυαριου...

Λοιπόν υπήρξαν κοσμοιστορικές αλλαγές.

Καταρχάς δεν υπάρχει πλέον Simbin αλλά Sector 3 studios.

Simbin Studios is now Sector 3 Studios | RaceDepartment - F1, Motorsport, Sim Racing

Επίσης το παιχνίδι λέγεται RaceRoom Racing experience RaceRoom Racing Experience

και πρόσφατα (νομίζω Παρασκευή) αναβαθμίστηκε με patch κάπου 3.2Gb!!! με αυτά τα ολίγα R3E Open Beta has been updated | RaceDepartment - F1, Motorsport, Sim Racing

Υπόψην πως το παιχνίδι είναι free αλλά προφανώς θέλει χρήματα για in-game περιεχόμενο.

Δίνει πάντως κάποια virtual money σαν αρχή δώρο για τα βασικά.

Προτείνω να μην αγοράσετε τίποτα άλλο εκτός από αυτό : ADAC GT Masters 2013 - Store - RaceRoom Racing Experience

τώρα που το δίνει με 68% έκπτωση κ έχει GT αυτοκίνητα και κάποιες πίστες και σύμφωνα με τον γνωστό οδηγό - alien Hany Alsabti (ναι αυτόν που δεν "χάνει"...) , το συγκεκριμένο πακέτο που είναι με την καινούργια μηχανή είναι πιο sim και από το Assetto Corsa!!! Is it Sim or Arcade? | RaceDepartment - F1, Motorsport, Sim Racing

Εγώ το κατεβάζω και θα αναφέρω (άυριο όμως αφού αποκτήσω εικόνα). Το update + το ADAC pack εννοώ , γιατί πιο πρίν δεν με ξετρέλανε κιόλας (χωρις να ήταν κακό , απλά ξαναγύρισα στο AC) .

Το έχει δοκιμάει κανείς?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Το feedback και τα physics ήταν σκατά πριν το update και ίσως είμαι και επιεικής. Για μένα απλά ήταν unplayable. To pack το τίμησα με το που βγήκε γιατί μου έδωσε φίλος το pass να το δοκιμάσω και ψήθηκα από την πρώτη στροφή που πήρα. Physics και ffb είναι σε επίπεδα AC με κάποιους να υποστηρίζουν πως είναι καλύτερο. Είναι σίγουρα πιο δύσκολο από το AC και έχει καλύτερο multiplayer (flags, penalties, netcode).

Επίσης έχει επίσημο leaderboard στο οποίο μπορείς να κάνεις challenge όποιον παίκτη θέλεις. Το παιχνίδι φορτώνει την πίστα και βάζει ghost car τον παίκτη που προκάλεσες!

Στα αρνητικά: δεν υπάρχουν φίλτρα στους servers, τα γραφικά προσωπικά μου φάνηκαν λίγο χειρότερα από του ac και τέλος χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ μόνο και μόνο για να μπεις στο game. Χθες που είχαν maintenance οι servers δεν μπόρεσα να μπω καν για practice... Ένα ακόμα αρνητικό είναι ότι τα νέα physics δουλεύουν μόνο στα adac cars, αλλά σιγά σιγά είπαν ότι θα τα περάσουν σε όλα τα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9ayMA43FJlM]R3E Update + ADAC GT Masters 2013 - Hopes, Dreams and Duct Tape.[/ame]

Χμ, αρνητικο το review του Empty Brain...εεεε Empty Box :p

Προσωπικά, μιας και το νέο update δεν με πείθει να το δοκιμάσω ακόμα, το μόνο που μπορώ να πω είναι πως είναι ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση και μόνο καλά πράγματα μπορούμε να δούμε από το Sector 3 Studios στο μέλλον!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα και έτρεξα περίπου 1 ώρα με το ADAC Pack και συγκεκριμένα την BMW Z4 GT3 στην Redbull για να έχω κ την σύγκριση.

1. Πολύ καλό FFB στα επίπεδα του AC. Μεγαλύτερο deadzone νομίζω αλλά συνολικά το FFB είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα του AC.

2. Καμία σχέση τα physics με τα πριν του update. Το αυτοκίνητο συμπεριφέρεται ακρίβως όπως θα περίμενες. Νομίζω ότι το tyre model ίσως και λίγο ανώτερο του AC. Οκ, δεν είμαι κ ο ειδήμων αλλά έχω τρέξει με σχεδόν όλα τα sims. Γενικά μου φάνηκε πολύ πιο δύσκολο από το AC.

3. Γραφικά σαφώς κατώτερα.

4. Ήχος σαφώς ανώτερος (βέβαια περιμένουμε update από Kunos)

5. Multi/ AI δεν δοκίμασα.

Γενικά μου αρέσει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από κάποιες ώρες ενασχόλησης με τα adac cars νομίζω μπορώ να πω ότι ναι μεν το rre έχει πολύ ωραίο ffb, αλλά τα physics δεν έχουν το βάθος του Assetto Corsa.

3rd time στο leaderboard:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GLnEDrk33KU]R3E hotlap - Corvette Z06.R GT3 (ADAC) at Red Bull Ring Spielberg - YouTube[/ame]

Ο ήχος και τα κόκκινοι δίσκοι στο replay όλα τα λεφτά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Συνεχίζω εδώ την offtopic κουβέντα που είχαμε ανοίξει στο νήμα του Assetto:

 

Πρώτα απ' όλα σ' ευχαριστώ @panosdimp για τον κόπο σου και τις πληροφορίες που μου έδωσες. Τελικά το παιχνίδι (R3E) αναγνώρισε την fanatec CSP μόνο μέσω της χωριστής σύνδεσης USB - απ' ευθείας στο PC και όχι μέσω του τιμονιού όπως είναι το φυσιολογικό. Τα καλά νέα είναι ότι το Assetto Corsa δουλεύει με τον νέο τρόπο (μέσω USB) απροβλημάτιστα οπότε ίσως το αφήσω έτσι για να μπορώ να παίζω και R3E. Λέω ίσως γιατί δεν ενθουσιάστηκα από το free content του παιχνιδιού και έρχομαι τώρα στην σημαντική ερώτηση που θέλω να σας κάνω (σε εσάς που έχετε αγοράσει τα πακέτα και έχετε γνώμη):

 

Πωλείται για το Σαβ/κο το DTM 2013 πακέτο με μεγάλη έκπτωση, στα 6 περίπου € αν δεν κάνω λάθος και με βάζει σε πειρασμό! Η ερώτηση είναι η εξής -  αξίζει το πακέτο αυτό την αγορά? Εφαρμόζεται και σ' αυτό η νέα ανανεωμένη μηχανή physics που πολλοί έγραψαν ότι είναι εφάμιλλη του AC, ή πρέπει να πάρω το DTM 2014 πακέτο για να δω χαΐρι? Ισχύει ότι αν πάρω το πρώτο πακέτο θα έχω έκπτωση για το νέο (2014) ή για ότι άλλο πάρω? Γιατί αν είναι έτσι, με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια! Τι άλλο αξίζει και προτείνετε με τα νέα physics (adac cars)?

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ την offtopic κουβέντα που είχαμε ανοίξει στο νήμα του Assetto:

 

Πρώτα απ' όλα σ' ευχαριστώ @panosdimp για τον κόπο σου και τις πληροφορίες που μου έδωσες. Τελικά το παιχνίδι (R3E) αναγνώρισε την fanatec CSP μόνο μέσω της χωριστής σύνδεσης USB - απ' ευθείας στο PC και όχι μέσω του τιμονιού όπως είναι το φυσιολογικό. Τα καλά νέα είναι ότι το Assetto Corsa δουλεύει με τον νέο τρόπο (μέσω USB) απροβλημάτιστα οπότε ίσως το αφήσω έτσι για να μπορώ να παίζω και R3E. Λέω ίσως γιατί δεν ενθουσιάστηκα από το free content του παιχνιδιού και έρχομαι τώρα στην σημαντική ερώτηση που θέλω να σας κάνω (σε εσάς που έχετε αγοράσει τα πακέτα και έχετε γνώμη):

 

Πωλείται για το Σαβ/κο το DTM 2013 πακέτο με μεγάλη έκπτωση, στα 6 περίπου € αν δεν κάνω λάθος και με βάζει σε πειρασμό! Η ερώτηση είναι η εξής -  αξίζει το πακέτο αυτό την αγορά? Εφαρμόζεται και σ' αυτό η νέα ανανεωμένη μηχανή physics που πολλοί έγραψαν ότι είναι εφάμιλλη του AC, ή πρέπει να πάρω το DTM 2014 πακέτο για να δω χαΐρι? Ισχύει ότι αν πάρω το πρώτο πακέτο θα έχω έκπτωση για το νέο (2014) ή για ότι άλλο πάρω? Γιατί αν είναι έτσι, με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια! Τι άλλο αξίζει και προτείνετε με τα νέα physics (adac cars)?

To πρόβλημα βασικά είναι η λάθος πολιτική που εφάρμοσαν τα τελευταία χρόνια ,τώρα προσπαθούν να διορθώσουν τα πράγματα το θέμα είναι όμως πως ακόμη υπάρχουν κάποια σημαντικά προβλήματα κατά τη γνώμη μου.

Το σημαντικότερο είναι πως δεν δίνουν ακόμα άδεια για club racing όπως γίνεται με το assetto ,έχουν μόνο τους δικούς τους σερβερ με αποτέλεσμα να χαλάει ο αγώνας συχνά πυκνά από ασυνήδειτους οδηγούς.

Αν τελικά αποφασίσεις πως μπορείς να ασχολήθείς και με τα δυο sim θα σου πρότεινα να αγοράσεις το wtcc- adac gt masters - gtr3 σε πρώτη φάση ,τα dtm μου αρέσουν αλλά δεν είναι πολύ δημοφιλή επομένως ίσως να μην τρέχουν και πολλοί εκεί.

Τώρα αν αξίζει να αγοράσεις τα dtm 2013 , κατ αρχήν ναι ισχύουν οι εκπτώσεις όταν αλληλοεπικαλύπτονται tracks kai cars ,αλλά αν αγοράσεις το dtm 2013 θα βρεθείς να παίζεις μονο single player, multiplayer με τις πίστες των dtm έιναι σχεδόν ανύπαρκτο γιατί έχουν όλοι μετακομίσει στα dtm 2014 ,για να πουλήσουν όμως το πεθαμένο dtm 2013 τι έκαναν ? Εδωσαν τις υπολοιπες πίστες στa dtm 2013 και το έκαναν κομμάτι του r3r(μπορείς δηλαδή πατώντας r3r να βρείς στους σερβερ του multiplayer kai dtm2013) όχι όμως στα dtm 2014 αυτό πιθανώς το κάνουν αργότερα .Το dtm 2014 δηλαδή είναι ξεχωριστό παιχνίδι μέσα στο παιχνίδι με άλλους σερβερ αποκλειστικά δικούς του ,είναι μέσα στη συμφωνία μόλις λήξει το χρονικό διάστημα που είναι υποχρεωμένοι να το χουν ξεχωριστά θα το ρίξουν κι αυτό μέσα στους σερβερ του r3r .

Αρα συμπέρασμα για αρχή πάρε τα πακέτα που σου γραψα παραπάνω δηλ wtcc ,adac gt masters ,gtr3 αλλά και γι αυτά μη βιαστείς μπές και ρίξε καμιά βόλτα δοκίμασε τα αυτοκίνητα, υπάρχει αυτή η επιλογή δοκιμάζεις πριν αγοράσεις .

Αγοράζοντας τα πακέτα αυτά αυτομάτως γίνεσαι κάτοχος και των tracks που τρέχουν αυτές οι classes αργότερα λοιπόν αν σου αρέσει αγοράζεις και τα dtm

οπότε θα μπορείς να τρέχεις μ αυτά όλa τα tracks από όλες τις classes.

Μπορεί και να σε μπέρδεψα αλλά δεν φταίω εγώ η μάπα πολιτική τους είναι υπεύθυνη.

Ελπίζω να σε φώτισα.

ΥΓ. Aν έχεις χρήμα για ξόδεμα φανταστικά είναι και το bmw 320 turbo kai to capri 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://www.youtube.com/watch?v=l0rdU-ro2NI&index=1&list=UU4ruvVhQ3YN0NvsFe5ELSGg

Το φτιαξα λίγο γρήγορα και χωρίς σωστό ήχο και εικόνα οπότε συγχωρήστε μου την βιασύνη.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.